Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Dehb Ilaçlarını Uzun Süre Kullanmak Zarar Verir Mi ?

hed.1

Yeni Üye
Pandemıden sonra, 7.sınıfta hem akademık basarımın dusmesıyle hemde hocaların bızlık degıl odaklanılmıyor denılmesıyle 3 ayrı doktora danısıp ilacı kullanmaya başladım .O yas itibariyle ne bırsey biliyordum ılacla ilgili ne tedaviyle ilgili hıc araştırma dahil yapmamıstım sonra ilacı tatıllerde ve haftasonu bıraka bıraka kullandım sürekli sonra 9.sınıfta 2.donemde kendı kanaatimce, benim boyle bır tedaviye ıhtıyacım olmadığını dıkkatımı kolayca toplayabıldıgımı farkedıp ilacı bıraktım. Bırakma tek sebebim bu degıldı iştahsızlık yapıyordu ve nerede ıse hergun okul uzak olduğundan az uykuyla cok yorgun yapıyordu beyni sürekli uyardığı İcin ben bu ilacı bıraktıktan sonra akademik başarıda dusus olmadı hatta o donem neverfapte 25 gunluk bir surecım de oldu o dönemden once yani ilacı kullandıgım son ay yorgun gecen bır dönemdi liseye alısma konusunda dahil sıkıntı yasarken bır anda resmen alıştım. ilacı bıraktıktan sonra ornek vermem gerekirse konuşma sınavlarına sürekli takılmıstım ılk 2 sınavda ama ilacı bıraktıktan sonra olan sınavlara ilkleri kadar calısmayıp okulda kurguyu kurmama rağmen daha akıcı ve rahat konuştum akademik basarı konusunda ben ilacı bıraktıktan sonra hıcbır dusus olmadı. Sormak istediğim soru bu ilacı kullanmam ileride onume çıkar mı ve bu ilac uzun sureli kullanım sonucu beynime zarar verdiyse bu zararlar geçer mi

mia

Yeni Üye
Ilaci kullandiginiz sure boyunca bu tip yan etkiler yasamaya baslayinca doktorunuza danismaniz gerekiyor. Belki sizde iyilesme baslamistir ve doz dusurmesi gerekiyordur ve ya rahatsizliginiz ilerlemeye baslamistir, dozu arttirmasi gerekiyordur. Bu ilaclar sadece dikkat eksikligi icin degil. Dehb rahatsizligi olanlar madde kullanimina yatkin oluyor, kendilerini uyarip aslinda bu sekilde iyilestirme sagliyorlar. Bu ilaclar dogru sekilde kullanildiginda sizi madde bagimliligindan da uzak tutar.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Tek bildiğim o ilaçları hafta sonu bıraka bıraka kullanmaman gerektiği. Onun dışında doz ayarlaması önemli, doktora danışman lazım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6