Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Depresyon, Anksiyete, Okb, Sosyal Fobi Ve Rahatsızlıklar Hakkında

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Selam beyler şimdi bu depresyon,anksiyete,okb,sosyal fobi vs gibi saçma sapan bulduğum hastalıklar hakkında bir konu açmak istedim. Forumda çoğu kişi bunları yaşıyor bu yazı size reçete ilaç gibi gelicektir. Beyler bu tarz rahatsızlıkların temelinde insanlarla iç içe olmayıp asosyal bir hayat sürmekten kaynaklanıyor. Beyin asosyal takılmayı konfor alanı olarak gördüğü için dışarıya dönük birşeyler yapmak istemiyor.

Günümüz teknolojisi,bilgisayar,telefon,pmo,anne kuzuluğu,Ebeveyn tarafından hiç sorumluluk verilmemesi gibi şeylerde kişiyi asosyal,sosyal fobi,anksiyeteli bir ruha sokuyor. Beyin bunlarla zaten mutlu niye dışarıya dönük risk alıp birşeyler yapmak istesin ki işte bu durumda sizin kendi konfor alanınızı zorlamanız gerekiyor. Başka da hiç bir ne ilaç tedavisi ne yazıp çizmek vs size iyi gelecektir. Kısa kesicem uzun uzun yazmanın bir mantığı yok dışa dönük insanların yaptığı şeyleri yapacaksınız.
Hayatınızda hicbir işte çalışmadıysanız hemen bir iş bulun kendinize ya abi ben okuyorum vs diyenlerde boş günlerde extra işler oluyor günlük yövmiyeli onlara gitsinler emin olun o gün sonu elinize parayı aldıktan sonra emeğinizle çalışıp aldığınız o parayla bütün o saçma sapan saydığım ruhsal sorunları unutacaksınız. Yeterki işe girmek için zorlayın beyniniz şimdi bu yazıyı okurken bile diyecektir lan ne gerek var herif saçmalıyor sanki kurtulucam bu durumdan diye normaldir o konforda kalmak istiyor siz kendinizi zorlayın ve o işe gireceksiniz.

Bi dövüş sporu öğrenin. Boks,güreşi heryerde tavsiye ediyorum danışmanlık yaptığım insanlar başladığının ilk haftası adamlar abi insanlarla gerektiğinde kavga edip hakkımı savunabilme hissi aşırı özgüven veriyor bana yolda rastgele birini dövesim ve herşeyi yapabilirim isteği geldi diyorlar sizede tavsiyem bu yüzden en azından şöyle 1 ay gidin hayatınızdan hicbirşey kaybetmez aksine kazanırsınız.
Kendinizi kızlara yürümek için zorlayın bir gün belirleyin ve hedef koyun o gün 3 set açmadan eve dönmek yok diyin uzun uzun muhabbet etmenizede gerek yok ilk başta Selam sadece tarzının çok hoş olmak istediğini söyledim diyip iyi günler diyip gidebilirsiniz.

Bu verdiğim 3 tavsiyeyi hemen yarından itibaren uygulamaya koyduğunuz takdirde ne anksiyete ne sosyal fobi kalır. İnsanlarla iç içe olup dışa dönük olmak için zorlayın kendinizi ilaç bu beyler bu kadar bildiğiniz basit şeyler aslında ama hepiniz muazzam bi teknikler vs bekliyorsunuz ama öyle bi tavsiye yok malesef dediklerimi hemen yarından itibaren uygulamanızı istiyorum ve bu konu başlığı altından gelişmelerinizi yazabilirsiniz. Esenlikler.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Çok tehlikeli bir yazı. Sosyal fobinin vs üstüne gidersin de temizlik takıntılı adamı çamura mı fırlatacaksın. Gram psikoloji bilmemekten kaynaklı. Depresyon anksiyete vs de ciddi rahatsızlıklar. Keşke her şey bu kadar kolay olsa.
Bu dediklerimi sosyal fobili,anksiyeteli birisinin yapması kolay birşey mi sence her türlü takıntı üstüne gidilmeden geçmez. Gram psikoloji bilmemekle kaynaklıymış 5 6 seneden beridir öğrenip uygulamaya koymadığım şey kalmadı merak etme sizin geçmek istediğiniz o yolları geçip ezberleyeli çok oldu Zamanında bunları yaşamış ve atlatmış ve danışmanlık yaptığım yüzlerce insanlarada uygulatmış birisi olarak dediklerimi yapıpta hayvan gibi geliştiler ve onlarda kendileri bu tarz saçma ruhsal hastalıkları kendi kafamda boş hayatımdan dolayı kurmuşum dediler. Ben burada size denemenizi söylüyorum dediklerimi en az 1 2 ay deneyip gene aynı sorunları yaşıyorsanız eleştirebilirsiniz buna birşey demem fakat kendinizi hiç bir şekilde konforunuzdan çıkmaya zorlamayarak ölümüne nofap ile kendi kendinize bu tarz hastalıklarınızın geçmesini bekliyorsanız daha çok beklersiniz. Ama merak etmeyin hayat size illaki döve döve sorumluluk alarak öğreticek bunları direk öyle benim yazdığım konunun altına psikoloji bilmiyor bu demekle olmuyor beyler kendinize gelin ben size o kadar işimin,gücümün arasında yardımcı olmaya çalışıyorum yıllarımın verdiği tecrübeyle ister uygulayın ister yolunuza bakın gram umrumda değil yaşadığınız sorunlarınız :d

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Çok tehlikeli bir yazı. Sosyal fobinin vs üstüne gidersin de temizlik takıntılı adamı çamura mı fırlatacaksın. Gram psikoloji bilmemekten kaynaklı. Depresyon anksiyete vs de ciddi rahatsızlıklar. Keşke her şey bu kadar kolay olsa.
Katılıyorum. Dar alan ve yükseklik korkusu da bunlara dahil. Ben özellikle yükseklik korkumu aşamadım. Bu yüzden çatının uçlarında vb çalışamam. Çalışsam bile çok zorlanıyorum. O yüzden bu yazıya bazı yerlerde katılmıyorum.

B

Brock

Misafir
Selam beyler şimdi bu depresyon,anksiyete,okb,sosyal fobi vs gibi saçma sapan bulduğum hastalıklar hakkında bir konu açmak istedim. Forumda çoğu kişi bunları yaşıyor bu yazı size reçete ilaç gibi gelicektir. Beyler bu tarz rahatsızlıkların temelinde insanlarla iç içe olmayıp asosyal bir hayat sürmekten kaynaklanıyor. Beyin asosyal takılmayı konfor alanı olarak gördüğü için dışarıya dönük birşeyler yapmak istemiyor. Günümüz teknolojisi,bilgisayar,telefon,pmo,anne kuzuluğu,Ebeveyn tarafından hiç sorumluluk verilmemesi gibi şeylerde kişiyi asosyal,sosyal fobi,anksiyeteli bir ruha sokuyor. Beyin bunlarla zaten mutlu niye dışarıya dönük risk alıp birşeyler yapmak istesin ki işte bu durumda sizin kendi konfor alanınızı zorlamanız gerekiyor. Başka da hiç bir ne ilaç tedavisi ne yazıp çizmek vs size iyi gelecektir. Kısa kesicem uzun uzun yazmanın bir mantığı yok dışa dönük insanların yaptığı şeyleri yapacaksınız.
Hayatınızda hicbir işte çalışmadıysanız hemen bir iş bulun kendinize ya abi ben okuyorum vs diyenlerde boş günlerde extra işler oluyor günlük yövmiyeli onlara gitsinler emin olun o gün sonu elinize parayı aldıktan sonra emeğinizle çalışıp aldığınız o parayla bütün o saçma sapan saydığım ruhsal sorunları unutacaksınız. Yeterki işe girmek için zorlayın beyniniz şimdi bu yazıyı okurken bile diyecektir lan ne gerek var herif saçmalıyor sanki kurtulucam bu durumdan diye normaldir o konforda kalmak istiyor siz kendinizi zorlayın ve o işe gireceksiniz.
Bi dövüş sporu öğrenin. Boks,güreşi heryerde tavsiye ediyorum danışmanlık yaptığım insanlar başladığının ilk haftası adamlar abi insanlarla gerektiğinde kavga edip hakkımı savunabilme hissi aşırı özgüven veriyor bana yolda rastgele birini dövesim ve herşeyi yapabilirim isteği geldi diyorlar sizede tavsiyem bu yüzden en azından şöyle 1 ay gidin hayatınızdan hicbirşey kaybetmez aksine kazanırsınız.
Kendinizi kızlara yürümek için zorlayın bir gün belirleyin ve hedef koyun o gün 3 set açmadan eve dönmek yok diyin uzun uzun muhabbet etmenizede gerek yok ilk başta Selam sadece tarzının çok hoş olmak istediğini söyledim diyip iyi günler diyip gidebilirsiniz.
Bu verdiğim 3 tavsiyeyi hemen yarından itibaren uygulamaya koyduğunuz takdirde ne anksiyete ne sosyal fobi kalır. İnsanlarla iç içe olup dışa dönük olmak için zorlayın kendinizi ilaç bu beyler bu kadar bildiğiniz basit şeyler aslında ama hepiniz muazzam bi teknikler vs bekliyorsunuz ama öyle bi tavsiye yok malesef dediklerimi hemen yarından itibaren uygulamanızı istiyorum ve bu konu başlığı altından gelişmelerinizi yazabilirsiniz. Esenlikler
Kardeşim kız tavsiyene kadar makul geldi. Şimdi 2 sorum var. 1.kızlara set açmanın tam açılımı ne ? 2.(anlamını gidip durdur yere gördüğün bir kızla konuşmak arkadaş olmak varsayarsam) şimdi bunun tabi sosyal olarak konforu kırmada tabi bir etkisi vardır muhakkak. Ama ben şahsen dışarda gördüğüm başı kapalı olmayan güzelliğiyle ilgi çekme odaklı kadınların tarzından etkilenmiyorum. Bu durumda seti nasıl ne durumda açabilirim ? Birde açıkcası açtım seti vs diyelim ; her erkek gibi hayır demekte zorlancağım kişiler karşı cins ; hayır demek gereken bir durumda hayır diyemezsem bu benim benliğimde daha büyül yara açma ihtimali yok mu ? Bu soruları cevaplarsan söz veriyorum açıcam

G

gordon

Misafir
Katılıyorum. Dar alan ve yükseklik korkusu da bunlara dahil. Ben özellikle yükseklik korkumu aşamadım. Bu yüzden çatının uçlarında vb çalışamam. Çalışsam bile çok zorlanıyorum. O yüzden bu yazıya bazı yerlerde katılmıyorum.
Zaten korku giderilmesi gereken birşey değil onun üzerine gidince sen cesaret kazanmış oluyorsun. Korktuğumuz şeyin üstüne gittikçe korku azalmayacak, olmaya devam edecek. Sadece sen cesaretlenmiş olacaksın ."AA sandığım kadar korkutucu birşey değilmiş" diyeceksin. Özgüven gelecek. Richard Winters bunu anlatmaya çalışmış esasen.

Wise

Ancient Wise
Bu dediklerimi sosyal fobili,anksiyeteli birisinin yapması kolay birşey mi sence her türlü takıntı üstüne gidilmeden geçmez. Gram psikoloji bilmemekle kaynaklıymış 5 6 seneden beridir öğrenip uygulamaya koymadığım şey kalmadı merak etme sizin geçmek istediğiniz o yolları geçip ezberleyeli çok oldu Zamanında bunları yaşamış ve atlatmış ve danışmanlık yaptığım yüzlerce insanlarada uygulatmış birisi olarak dediklerimi yapıpta hayvan gibi geliştiler ve onlarda kendileri bu tarz saçma ruhsal hastalıkları kendi kafamda boş hayatımdan dolayı kurmuşum dediler. Ben burada size denemenizi söylüyorum dediklerimi en az 1 2 ay deneyip gene aynı sorunları yaşıyorsanız eleştirebilirsiniz buna birşey demem fakat kendinizi hiç bir şekilde konforunuzdan çıkmaya zorlamayarak ölümüne nofap ile kendi kendinize bu tarz hastalıklarınızın geçmesini bekliyorsanız daha çok beklersiniz. Ama merak etmeyin hayat size illaki döve döve sorumluluk alarak öğreticek bunları direk öyle benim yazdığım konunun altına psikoloji bilmiyor bu demekle olmuyor beyler kendinize gelin ben size o kadar işimin,gücümün arasında yardımcı olmaya çalışıyorum yıllarımın verdiği tecrübeyle ister uygulayın ister yolunuza bakın gram umrumda değil yaşadığınız sorunlarınız :d
Hayatında bilgisayar başından kalkmamış gram sosyal tecrübesi olmayan adamlarla ciddi hastaları kıyaslama. Ayrıca forumdaki herkesin asosyal odasından çıkmayan insanlar olduğunu nereden çıkardın? İnsanlar buraya bağımlılıklarından kurtulup kendisini geliştirmek için geliyor. Kız tavlamak sosyalleşmek basit kavramlar kimimiz için. Herkes 0 seviyesinde değil.
Kendinizi kurtarmak ve iyileşmek istiyorsanız uzman yardımıyla psikolojik sorunlarınızdan kurtulun. Normal (sağlıklı) seviyeye gelince de sorunlarınızı çözer kendinizi geliştirirsiniz. Psikoloji neverfap forumunda çözülecek kadar basit bir şey değil. Arkadaşın dedikleri sağlıklı insanlar üzerinde işe yarar. Çekingenliğiniz varsa kurtulursunuz. Ama psikolojik sorununuz varsa uzmana görünün.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Yazıda verilen tavsiyler doğru ve güzel ama başlık sıkıntılı. Saçma rahatsızlıklar dediğimiz şeyler ciddi sorunlardır. Forumdaki insanlar bazen yorgun ve sıkılmış hissettiğinde depresyonda zannediyor kendini. Depresyon bir rahatsızlıktır. TDK anlamında "Bunalım" olarak geçer ve "bunalım" kelimesinin 2. tanımı ; " Tehlikeli sonuç doğurabilecek gerginlik, buhran, kriz:" olarak verilmiş.

Burada verilen tavsiyeler kendilerinde sorun olduğunu zanneden insanlar için verilmiş. O yüzden Wise kardeşime katılıyorum. Bu sorunlar ciddi problemlerdir ve çok mantıklı bir şekilde açıklamadıktan sonra, "gidin kızlarla konuşun" , "sosyalleşin" ile geçecek şeyler değildir. Buradaki insanların bazıları kendilerine tanı koyuyorlar ve olayları fazla abartıyorlar. Richard, bu gibi insanlar için çok doğru konuşmuş . Gidip bir dışarı çıksalar, bir iki esnafla muhabbet açsalar orta da sıkıcı bir durum olmaz. Ama depresyondayım, sosyal fobim var gibi kendilerine tanı koymaları olayı büyütmelerine sebep oluyor.

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Yazıda verilen tavsiyler doğru ve güzel ama başlık sıkıntılı. Saçma rahatsızlıklar dediğimiz şeyler ciddi sorunlardır. Forumdaki insanlar bazen yorgun ve sıkılmış hissettiğinde depresyonda zannediyor kendini. Depresyon bir rahatsızlıktır. TDK anlamında "Bunalım" olarak geçer ve "bunalım" kelimesinin 2. tanımı ; " Tehlikeli sonuç doğurabilecek gerginlik, buhran, kriz:" olarak verilmiş.

Burada verilen tavsiyeler kendilerinde sorun olduğunu zanneden insanlar için verilmiş. O yüzden Wise kardeşime katılıyorum. Bu sorunlar ciddi problemlerdir ve çok mantıklı bir şekilde açıklamadıktan sonra, "gidin kızlarla konuşun" , "sosyalleşin" ile geçecek şeyler değildir. Buradaki insanların bazıları kendilerine tanı koyuyorlar ve olayları fazla abartıyorlar. Richard, bu gibi insanlar için çok doğru konuşmuş . Gidip bir dışarı çıksalar, bir iki esnafla muhabbet açsalar orta da sıkıcı bir durum olmaz. Ama depresyondayım, sosyal fobim var gibi kendilerine tanı koymaları olayı büyütmelerine sebep oluyor.
Kriz, Fransızca crise "buhran" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Eski Yunanca krisis, krit-kpialç, kpit-z "1. yargı, hüküm 2. hastalığın dönüm noktası" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Yunanca kríno kpivw z "yargılamak. Fransızca dépression "1. çukur, çöküntü, 2. ruhsal veya ekonomik çöküntü" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince depressio çukur" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince deprimere, depress- "bastırmak, Çökertmek" fiilinden +tion sonekiyle türetilmiştir. Latince fiil Latince premere press- "basmak" fiilinden de+ önekiyle türetilmiştir. O yüzden bazı hastalıklara bakarsak, çocuk tranvası geçirmiş olabiliyor bazıları. Onları kurtarmak emin ol zor bir durumdur. Normal korku geçer. Çünkü o normaldir adım atmamıştır. 😄 Uzmanlar toplu korkuya ilerleme aşamasına geçer örneğin karanlıktan korkan 20 kişi karanlıkla yüzleşiyorlar, uzmanlar francis hocanın dediğiyle aynısını derler. Kız olayı konusunda Türkiye özellikle anadoluda yasayan biri inan bana dayak yiyebilir. Hatta öldürülebilir...😄 Avrupa veya Amerika evet konuşmak ve sosyalleşmek kolay olsada orada bile namus kavramı vardır. İngiliz bir baba ile tanışırsan öncelikle seni tanımak isterler, cinsellik yaptığını öğrenirlerse kavga bile edebilirler. Hristiyan ve Yahudi dinleri İslam'a yakındır. Nasıl aileye dediğinizde evlendirilirsiniz, kilisedeki papazlar ve hahamlar sizi biriyle evlendirir. 😄 Yabancı ülkelerde kolaylıklar vardır. 😂😂 Tabi buzdağının görünmeyen yüzüde var... Richard cesaret dolu bir kişi o yüzden onunla gurur duyuyorum. Bize elinden geldiğince destek oluyor. Bu tarafından bakın. Olayın bütününe bakmadan konuşmam. Bence harika biri.... Teşekkür ederim bizleri bilgilendirdiğin için Richard....

Son düzenleme:

Feitan

Ay Yolcusu
Bahsettiğin insanlar sosyal fobi, kaygı bozukluğunu sahip değil sadece sosyal tecrübeleri az ve kendilerine yanlış tanı koyuyorlar. Gerçekte böyle insanlar çoğunlukla çocukluklarında kötü şeyler yaşamış insanlar oluyor. Bunun çözümü de kişiden kişiye değişiyor. Zaten bunun için terapi diye bir şey var. Spor yap, dışarı çık, kızlara yürü diye düzelmez. Çocukluktan kalan alışkanlıkların insanın farkına varması bile tek başına zorken bunun üstüne gidip bunu aşmak çok daha zor. Dediğin şeyler kızlarla konuşamıyorum, kendimi savunamıyorum vs diyen insanlarda yarar ki bu aslında küçük bir problem sadece abartılıyor

Muhammet20

Venüs Yolcusu
Selam beyler şimdi bu depresyon,anksiyete,okb,sosyal fobi vs gibi saçma sapan bulduğum hastalıklar hakkında bir konu açmak istedim. Forumda çoğu kişi bunları yaşıyor bu yazı size reçete ilaç gibi gelicektir. Beyler bu tarz rahatsızlıkların temelinde insanlarla iç içe olmayıp asosyal bir hayat sürmekten kaynaklanıyor. Beyin asosyal takılmayı konfor alanı olarak gördüğü için dışarıya dönük birşeyler yapmak istemiyor.

Günümüz teknolojisi,bilgisayar,telefon,pmo,anne kuzuluğu,Ebeveyn tarafından hiç sorumluluk verilmemesi gibi şeylerde kişiyi asosyal,sosyal fobi,anksiyeteli bir ruha sokuyor. Beyin bunlarla zaten mutlu niye dışarıya dönük risk alıp birşeyler yapmak istesin ki işte bu durumda sizin kendi konfor alanınızı zorlamanız gerekiyor. Başka da hiç bir ne ilaç tedavisi ne yazıp çizmek vs size iyi gelecektir. Kısa kesicem uzun uzun yazmanın bir mantığı yok dışa dönük insanların yaptığı şeyleri yapacaksınız.

Bu verdiğim 3 tavsiyeyi hemen yarından itibaren uygulamaya koyduğunuz takdirde ne anksiyete ne sosyal fobi kalır. İnsanlarla iç içe olup dışa dönük olmak için zorlayın kendinizi ilaç bu beyler bu kadar bildiğiniz basit şeyler aslında ama hepiniz muazzam bi teknikler vs bekliyorsunuz ama öyle bi tavsiye yok malesef dediklerimi hemen yarından itibaren uygulamanızı istiyorum ve bu konu başlığı altından gelişmelerinizi yazabilirsiniz. Esenlikler.
dostum selam dedikten sonra muhabbeti ilerletmek istiyorum mesala ne demek gerek?nasıl ilerletip samimi olabilirim nasıl instasını alabilirim biraz yardımcı olur musun?

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu

Can sıkıntısıdır o , depresyon olsa duramazsın.

Baskan

Yeni Üye
Bu tür ciddi hastalıklara sahip olan insanların uzmanlar tarafından psikolojik destek almaları daha uygundur.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Arkadaş bence doğru yazmış. Psikolojiyle ilgili çok şey okudum, neredeyse bütün terapi yöntemlerini araştırdım. En baba terapi denilen bdt zaten sosyal fobi varsa üstüne git diyecek. Bu arkadaşın da dediği bu. Ayrıca psikoloğun söyleyemeyeceği ekstra bilgilerden de söz edebilir, erkekler arası statü, para kazanmak, kız tavlamak vs. Sosyal fobi ve sosyal fobiden kaynaklanan depresyon ve diğer sorunlar için doğru. Ama kişi dışarda olmasına ve sorumluluk almasına rağmen depresyonu ve okbsi varsa böyle çözülmeyebilir. O ayrı tabi. Bende kötü durumdayım, sosyal fobi, kızsızlık, düşük özgüven ve hatta dışlanma durumu da yaşadım ünide. Bana kafa tutan birisi oldu mesela, dövüşmek de istedi ama yapamadım. Aslında boksa gitmeyi çok isterim ama maalesef fiziksel rahatsızlıklarım olduğu için dövüş sporuyla uğraşamıyorum ve kavga da edemiyorum. Ekstra tembellik var. Mesela dışarıda çalışmak çözümünü yapabilir miyim bilmiyorum, çok sıkıcı görünüyor. Evde bir hareketi 10 tekrar yapmak zor geliyor, 8-10 saat nasıl çalışayım?

Fellow

Ay Yolcusu
Psikiyatrik hastalıklar geniş bir spektrum. Yelpaze gibi düşünün. Kimisi arkadaşın dediği gibi basit bir içe kapaniklik öteki majör depresyon veya şizofreni. Verilen öneriler bir kısımda ise yarayabilir ama öteki grupta bırakın öneriyi Freud mezarından kalkıp gelse faydası olmayabilir. Ben bu şekilde düşünüyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6