Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Depresyondan Nasıl Kurtulunur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
"Arkadaşlar ilaç almadan depresyondan nasıl kurtuluruz?" Sorum bu.

Not: İnternette birçok yazı var ancak ben sizlerin fikirlerini merak ettiğim için soruyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

izleyici1

Yoda
hocam depresyon zaten pmo müzik ve şekerin sonucu
bu üçlü yoksa depresyonda zaten yok!

izleyici1

Yoda
Hocam bence pmo da depresyona bağlamamak gerekir
pmoyu müziği kestikten sonra
1 ay sonra etkisini gösteriyor
kendim için tecrübemle söylersem
pmoyu kestikten sonra 1 ay sonra bende
tik depresyon karanlık rüya unutkanlık sosyal anksiyete insanlardan kaçma
baş ağrıları vs. kalmıyor

elbette ilaç vitamin kullan ama
bu pmo kökünü kurutmadan bunlardan kurtulamayız

sabah akşam pmo yapıp birde üstüne müzikle beynin ırzına geçip
bir yandanda çikolata şeker cipsle kimyasal dengeyi bozarsak
ilaç milaç fayda etse bile sonuç alamayız

Maraz Ali

pmoyu müziği kestikten sonra
1 ay sonra etkisini gösteriyor
kendim için tecrübemle söylersem
pmoyu kestikten sonra 1 ay sonra bende
tik depresyon karanlık rüya unutkanlık sosyal anksiyete insanlardan kaçma
baş ağrıları vs. kalmıyor

elbette ilaç vitamin kullan ama
bu pmo kökünü kurutmadan bunlardan kurtulamayız

sabah akşam pmo yapıp birde üstüne müzikle beynin ırzına geçip
bir yandanda çikolata şeker cipsle kimyasal dengeyi bozarsak
ilaç milaç fayda etse bile sonuç alamayız
Cevap için teşekkürler

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
"Arkadaşlar ilaç almadan depresyondan nasıl kurtuluruz?" Sorum bu.

Not: İnternette birçok yazı var ancak ben sizlerin fikirlerini merak ettiğim için soruyorum.

Depresyon ilaç ile geçebilecek bir durum değil. Okb, anksiyete, panik atak gibi durumları yaşamıyorsanız, antidepresanlardan uzak durun.

Depresyonu bitirecek şeyler,sosyalleşmek, spor, yürüyüş, 2-3 dk. lık soğuk duşlar, aklınıza gelen düşünceleri günlük tutar gibi yazmak, konfor alanından çıkmak (odanızda çok durmamak veya sürekli yatmamak gibi değerlendirilebilir), rekabetçi oyunlar oynamamak, müzik vb. etkileri sınırlamak mümkünse tamamen uzak durmak, fast food vb. yiyeceklerden, kafein ve şekerden uzak durmak. Herşeyden önemlisi P izleyip Mast. yapmamak.

Herkesin ortak görüşü bu yönde. Hayat çok kısa ve emin olun herşeyi kafaya takacak zamanımız yok. Geleceğe odaklanın ve ânı iyi yaşayın!

Maraz Ali

Depresyon ilaç ile geçebilecek bir durum değil. Okb, anksiyete, panik atak gibi durumları yaşamıyorsanız, antidepresanlardan uzak durun.

Depresyonu bitirecek şeyler,sosyalleşmek, spor, yürüyüş, 2-3 dk. lık soğuk duşlar, aklınıza gelen düşünceleri günlük tutar gibi yazmak, konfor alanından çıkmak (odanızda çok durmamak veya sürekli yatmamak gibi değerlendirilebilir), rekabetçi oyunlar oynamamak, müzik vb. etkileri sınırlamak mümkünse tamamen uzak durmak, fast food vb. yiyeceklerden, kafein ve şekerden uzak durmak. Herşeyden önemlisi P izleyip Mast. yapmamak.

Herkesin ortak görüşü bu yönde. Hayat çok kısa ve emin olun herşeyi kafaya takacak zamanımız yok. Geleceğe odaklanın ve ânı iyi yaşayın!
Anladım teşekkürler

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu
İçinden gelmese de spor, yürüyüş gibi fiziksel aktiviteler yapmanı öneriyorum. Bir de düşünce hatalarını tespit edip işlevsel olmayan ve çarpıtılmış düşüncelerini farkına varabilirsin. Örnek veriyorum genelleştirme hatası, hayatının bir alanında yaşadığın sorunu sanki tüm alanlarına yaşıyormuş gibi bir algıya mı sahipsin? Bir de otomatik düşüncelerini yakalamaya çalış. Bir olay yaşadığımızda duygu olarak hissederiz ama o duyguyu tetikleyen bir düşünce vardır. onları bul not et. Otomatik düşüncelerin altında da ara inançlar vardır. Ara inanç şunun gibi olur, sevilmek için başarılı olmalıyım. bunun altında da temel inanç vardır. Örnekleyelim; olay: Bir hata yaptın duygu:Utanç otomatik düşünce: Terk edileceğim (Bu düşünceler aniden imge olarak da gelebilir zihnine, uyanık olup fark et.) ara inanç: terk edilmemek için mükemmel olmalıyım temel inanç: Ben değersizim, kimse beni sevmiyor gibi gibi. Otomatik düşünceler en dışta olduğundan yakalaması kolaydır. Bunları yakalayarak zamanla temel inancını fark et ve o inancının gerçekliğini sorgula. örnek üzerinden gidersek Mükemmel olmazken de sevildiğin anları bul. Otomatik düşünceden temel inanca inerken kendine sorular sorarsan işin kolay olur. Mesela de ki hata yaparsam ne olur?
sevilmem
sevilmezsem ne olur
değersiz hissederim gibi gibi sorular sor kendine. Bunlar işe yarayacaktır. Bir de egzersiz yapmanı öneririm endorfin ve serotonin salınımına yardımcı olabilir. Olumsuz duyguları yaşamaktan korkma. Tüm duygular gelip geçididir sen duygularınla bütün değilsin bunlardan ayrı bir varlığın var.

D

Derinsu

Misafir
Depresyon = Derin gerçeklik. Bir çok sebebi var bu sitede fark ettiğim bir şey oldu her türlü sorunu , sıkıntıyı bağımlılıklara bağlanıyor. Evet bu kısmen doğru olabilir fakat tamamen değil. Dolayısı ile seni depresyona iten olayı , düşünceyi , eylemi ve ya eymlemsizliği, davranışı ve söylemi her neyse bulman gerekir.

Maraz Ali

Cevaplarınız için teşekkür ederim

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Depresyonun varsa psikoloğa git. Forumda saçma sapan yorumlar gelecek ve çoğu da "PMO'yu bırak geçecek, şekeri bırak" tarzı olacaktır bu kişilerin salak yorumlarına aldırış etme. Beyin o kadar gizemli bir organ ki bilinç altında yatan birçok şey senin depresyonunu tetikleyebilir, saygılar.

Maraz Ali

Depresyonun varsa psikoloğa git. Forumda saçma sapan yorumlar gelecek ve çoğu da "PMO'yu bırak geçecek, şekeri bırak" tarzı olacaktır bu kişilerin salak yorumlarına aldırış etme. Beyin o kadar gizemli bir organ ki bilinç altında yatan birçok şey senin depresyonunu tetikleyebilir, saygılar.
dostum haklısın dediklerine katılıyorum ama kimseye salak vs. deme Hakaret de etme hele böyle medeni bir ortamda hiç yapma. Saygılar.

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
dostum haklısın dediklerine katılıyorum ama kimseye salak vs. deme Hakaret de etme hele böyle medeni bir ortamda hiç yapma. Saygılar.
Kimseye hakaret etmedim. Bu benim fikrim ve ifade özgürlüğüne girer. Kişinin beyan ettiği bir fikre salakça demem kişiliğine herhangi bir hakaret olarak sayılamaz veyahut algılanmamalı, saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6