Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ders Çalışırken Gelen Fap İsteği

hesapkapali

Yeni Üye
Ben günümün çoğunu ders çalışarak geçiriyorum ve evde olduğum içinde tek dopamin kaynağım fap yapmak başka aşırı dopamin veren birşşey yapmıyorum ve nofapa başladım ilerideki zamanlar içerisinde beynim dopamin istediğinde nasıl dopamin ihtiyacını giderebilirim yada sadece direnmelimiyim çünkü derse devam etmek için odaklanmam lazım

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Bunu çözmenin bir kolay bir de zor yolu var. Kolay yolu evde çok fazla vakit geçirmeyeceksiniz yani ders sürenizden veya boş zamanlarınızdan kısıp arkadaşlarınızla dışarı da bol bol vakit geçireceksiniz. Zor yolu irade gücünü kullanıp ders çalışmaya tüm azminizle devam edip bunu yapmayacaksınız. Ha bu arada müzik dinleyebilir, evde spor yapabilir, sevdiğiniz animasyon/dizi/filmleri seyredebilirsiniz. Evde de dopamin ihtiyacını karşılayacak şeyler bulabilirsiniz.

Eff

Yoda
İstek ne zaman daha çok geliyorsa o an kütüphaneye gidebilirsin. Örneğin sabah güzel çalışıyorsun ama öğleden sonra fap geliyor. Öğleden sonrası için kütüphaneye gidebilirsin.

Garanti sonuç için gün içini dolduracak bir şey bul. 2-6 arası kursa gidiyorum. Aklıma hiç fap gelmiyor.

Diyorsan çalışmam lazım fazla dışarı çıkamam vb, o zaman iradeni kullanıp pmo yapmayacaksın.

hesapkapali

Yeni Üye
Bunu çözmenin bir kolay bir de zor yolu var. Kolay yolu evde çok fazla vakit geçirmeyeceksiniz yani ders sürenizden veya boş zamanlarınızdan kısıp arkadaşlarınızla dışarı da bol bol vakit geçireceksiniz. Zor yolu irade gücünü kullanıp ders çalışmaya tüm azminizle devam edip bunu yapmayacaksınız. Ha bu arada müzik dinleyebilir, evde spor yapabilir, sevdiğiniz animasyon/dizi/filmleri seyredebilirsiniz. Evde de dopamin ihtiyacını karşılayacak şeyler bulabilirsiniz.
bunu sadece meraktan soruyorum kriz geldiğinde hiçbir dopamin kaynağı vermeden kendimi zorlasam ne olur

hesapkapali

Yeni Üye
İstek ne zaman daha çok geliyorsa o an kütüphaneye gidebilirsin. Örneğin sabah güzel çalışıyorsun ama öğleden sonra fap geliyor. Öğleden sonrası için kütüphaneye gidebilirsin.

Garanti sonuç için gün içini dolduracak bir şey bul. 2-6 arası kursa gidiyorum. Aklıma hiç fap gelmiyor.

Diyorsan çalışmam lazım fazla dışarı çıkamam vb, o zaman iradeni kullanıp pmo yapmayacaksın.
anladım teşkküür ederim

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
bunu sadece meraktan soruyorum kriz geldiğinde hiçbir dopamin kaynağı vermeden kendimi zorlasam ne olur
O gibi durumlarda kriz düşündürmeyecek seviyeye geldiyse düşünmeyi ve uğraştığınız işle olan bağlantınızı tamamen kesin. Ya dışarı çıkın yürüyün yada evde şınav mekik falan çekin. Sakinleşene kadar geri oturmayın. Ben yaparım ederim demeyin bu sefer PMO'ya sararsınız kendinizi daha kötü hissedersiniz.

G

gordon

Misafir
Ders çalışacağın vakitleri belirle. Misal sabah 8-12 arası bir etüt yap ardından dışarı çık. Ne yapacağını sen bileceksin, arkadaşlarınla mı takılırsın spora mı gidersin yürüyüş mü yaparsın bisiklet mi sürersin orasını bilemem ama mutlaka sosyal ihtiyacını gidermek zorundasın çünkü su içmek kadar önemli diyebiliriz. Su içmezsen fiziksel olarak sosyalleşmezsen mental olarak çökersin. Yani sürekli evde kalma, sabah evde öğleden sonra kütüphanede filan da çalışabilirsin.
(Tavsiyem basketbol veya yüzme gibi hem arkadaş edinebileceğin hem de eğlenebileceğin bir spor yapman.)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6