Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ders Düzeni, Erteleme Ve Okulla İlgili Sorunlar

Ozymandias

Yeni Üye
Yaklaşık olarak 3 aydır kendime haftaya başlarım diyorum ve bu şekilde sürekli erteliyorum. Ders çalışmaya başlamam gereken zaman geldiğinde yani okuldan eve geldiğimde kendimi inanılmaz yorgun hissediyorum, ayrıca çok uykum oluyor o yüzden bunu bahane ediyorum. Nasıl daha az yorulurum ya da bu sebepsiz yere gelen uykuyu nasıl bastırırım? Yorgun olmadığımda ya da uykum olmadığı zamanlarda da çeşitli bahaneler buluyorum her seferinde bir şekilde çalışmaya başlayamıyorum. Lütfen yardımcı olun. Nofape aslında biraz bu yüzden başladım hayatım çoğu alanda değişti ama bu konuda değişiklik göremiyorum. İyi bir üniversitede fizik bölümü okumak istiyorum ve bunun çalışmadan olmayacağının farkındayım.

Eve geldikten bir kaç saat sonra bazen yorgunluğum geçiyor ders çalışma isteğim geri geliyor ama saat geç olduğu ve yarın erken uyanmam gerektiği için zamanım olmuyor ve uyuyorum.

Son düzenleme:

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Yaklaşık olarak 3 aydır kendime haftaya başlarım diyorum ve bu şekilde sürekli erteliyorum. Ders çalışmaya başlamam gereken zaman geldiğinde yani okuldan eve geldiğimde kendimi inanılmaz yorgun hissediyorum, ayrıca çok uykum oluyor o yüzden bunu bahane ediyorum. Nasıl daha az yorulurum ya da bu sebepsiz yere gelen uykuyu nasıl bastırırım? Yorgun olmadığımda ya da uykum olmadığı zamanlarda da çeşitli bahaneler buluyorum her seferinde bir şekilde çalışmaya başlayamıyorum. Lütfen yardımcı olun. Nofape aslında biraz bu yüzden başladım hayatım çoğu alanda değişti ama bu konuda değişiklik göremiyorum. İyi bir üniversitede fizik bölümü okumak istiyorum ve bunun çalışmadan olmayacağının farkındayım.

Eve geldikten bir kaç saat sonra bazen yorgunluğum geçiyor ders çalışma isteğim geri geliyor ama saat geç olduğu ve yarın erken uyanmam gerektiği için zamanım olmuyor ve uyuyorum.
Yaklaşık 1 yıl bu durumdaydım son 1 aydır düzenli çalışıyorum sana vereceğim tek tavsiye EYLEM. düşünerek bir şeyler olmasını bekleyerek olmuyor 1 yıl denedim sonra tak etti başladım çalışmaya her gün harika gitmiyor anlamıyorum istemiyorum ama eylemi bırakmıyorum. Sen çalıştıkça o içindeki erteleme güdüsü çalışma güdüsüne dönüşüyor

Ozymandias

Yeni Üye
Yaklaşık 1 yıl bu durumdaydım son 1 aydır düzenli çalışıyorum sana vereceğim tek tavsiye EYLEM. düşünerek bir şeyler olmasını bekleyerek olmuyor 1 yıl denedim sonra tak etti başladım çalışmaya her gün harika gitmiyor anlamıyorum istemiyorum ama eylemi bırakmıyorum. Sen çalıştıkça o içindeki erteleme güdüsü çalışma güdüsüne dönüşüyor
Ertelemeyi bıraksam bile okuldan eve geldiğimde aninden gelen yorgunluk benim için büyük bir problem, ayrıca çalışmamdaki verimi büyük ölçüde azaltır. Yarın yorgun olmama rağmen çalışmayı bir deneyeyim ama bu yorgunluk sorununu en kısa zamanda çözmem gerekiyor.

GAZAP

Deneyimli Üye
Bir plan oluştur günde 1 saat yada 2 saat den başla (yani onu ayrlarsin)
Ve uyku konusu ise okul da çok yorulduğun için uykun geliyordur, yada beynin kolaya alıştığı için seni sürekli sıcak yatağında tutmak istiyor, çünkü orası rahat ve zorlanma yok
Anlıyacağın konfor alanın dışına çık.

Mesela okuldan geldiğin gibi 1 saat uyu sonra kalk ve ders çalış
Ama eğer günde 6,7 saat uyuyorsan
Beynin zorlukdan kaçmak için bi bahane üretiyor ve yapcağın şey direnmek. okuldan aç geliyorsan çok ağır yiyecekler tüketme, bu uykunu getirir.
Kahvaltılık tarzı takıl ve tamamen mideni doldurma
Yemekten sonra ders için hazırlan.
Uykun varsa soğuk duş al( önümüz kış hasta olmada)
İnternette var ordan bak uykunu açacak şeyler için.
İlk bi kaç gün çok zor olacak ama düzen oturdumu tamam dır.
Genelde başlangıç zor olur
Sende zorlanacaksın pes etme
Ertelemeyi kes ve İnan.

GAZAP

Deneyimli Üye
Ertelemeyi bıraksam bile okuldan eve geldiğimde aninden gelen yorgunluk benim için büyük bir problem, ayrıca çalışmamdaki verimi büyük ölçüde azaltır. Yarın yorgun olmama rağmen çalışmayı bir deneyeyim ama bu yorgunluk sorununu en kısa zamanda çözmem gerekiyor.
Okulda çok yoruluyosun dur
Yani yeni şeyler öğrenmek hocaların baskıları vs kafanı ütülüyor ve bedenin normal olarak yorgun oluyor
Geldiğin gibi biraz dinlen sonra derse geç.

Ozymandias

Yeni Üye
Bir plan oluştur günde 1 saat yada 2 saat den başla (yani onu ayrlarsin)
Ve uyku konusu ise okul da çok yorulduğun için uykun geliyordur, yada beynin kolaya alıştığı için seni sürekli sıcak yatağında tutmak istiyor, çünkü orası rahat ve zorlanma yok
Anlıyacağın konfor alanın dışına çık.

Mesela okuldan geldiğin gibi 1 saat uyu sonra kalk ve ders çalış
Ama eğer günde 6,7 saat uyuyorsan
Beynin zorlukdan kaçmak için bi bahane üretiyor ve yapcağın şey direnmek. okuldan aç geliyorsan çok ağır yiyecekler tüketme, bu uykunu getirir.
Kahvaltılık tarzı takıl ve tamamen mideni doldurma
Yemekten sonra ders için hazırlan.
Uykun varsa soğuk duş al( önümüz kış hasta olmada)
İnternette var ordan bak uykunu açacak şeyler için.
İlk bi kaç gün çok zor olacak ama düzen oturdumu tamam dır.
Genelde başlangıç zor olur
Sende zorlanacaksın pes etme
Ertelemeyi kes ve İnan.
Teşekkürler, soğuk duş almak iyi bir tercih olabilir ayrıca evet tüm gün boyunca hiçbir şey yemiyorum eve geldiğimde çok acıkmış olduğum için biraz fazla yiyorum bu uykumu getiriyor olabilir yarın bu ikisine dikkat ederek çalışmayı deneyeceğim.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Kan testi ver eksik bir şey varsa takviye al eğer yoksa 1 e 2 ye kadar uyu sonda gece ders çalış ya da açık liseye geç benim gibi

SDG

Yoda
Ben de üniye hazırlanırken aynı problemi yaşıyordum. Sonra kendime hedef belirledim. Okul olduğu günler 4 saat çalışacağım en az diye. Tenefüslerde boş derslerde 1 saat çalışıyordum. Eve geldiğimde bazen 1 saat bazen 2 saat çalışıyordum. Yorgunsam yatağımda konu anlatım videosu izliyordum biraz dinlenince masamda test çözüyordum. Eğer 4 saati yetiştirmezsem sabah normalde 6 da kalkıyorsam 4 de kalkıp tamamlayıp öyle okula gidiyordum. Ya da okuldan eve gelince akşam 8 de yatıp 9.30 da kalkıp ders çalışıyordum

DinjDjarin

Venüs Yolcusu

Dostum eğer 5 saat ders çalışman gerekiyorsa birinci gün 5 dakika ile başlayıp her gün 5 dakika ekle 60 günde istediğin seviyeye gelebilirsin

Tanjiro

Merkür Yolcusu
ne bir plan ne bir motivasyon kaynağı ne de bir başka bir şey...
işe yaramıyor dostum.
2. mezuna kalışım. kendime verdiğim kafa tatili bitti. yarın tekrardan çalışmayı denicem. 2 yıldır deniyorum bir türlü çalışamadım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6