Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Dijital Detoks Nedir? Akıllı Telefon Kullanımı Nasıl Olmalı?

Cosanostra

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar süreciniz daim olsun. Bana dijital detoksu nasıl uyguladığınız ve akıllı telefon kullanımı hakkında tavside bulunabilir misiniz? Çünki ben bu dijital detoks yapamyorum veya yöntemi bilmiyorum akıllı telefon kullanımının sınırını koyamıyorum. Siz nasıl bu sınırı koyuyorsunuz. Ne zaman sürecim iyi gidiyor desem bu sefer güvende hissettiğimde kendimi YouTube short videolar ve YouTube canlı yayınlarda buluyorum.

SENSEY

Venüs Yolcusu
Dostum kimse sana o telefonu bırakman için yada hayatını düzene sokman için baskı yapmayacak sen eğer bu bilinç de olup o telefonu bırakırsan istediğini elde edersin yani bırakamıyorum diye bir şey söz konusu dahi olmamalı

Sametak256

Merkür Yolcusu

Bu videoları izlemenizi tavsiye ederim,konuyla alakalı olarak size faydalı olacağını umuyorum.
Birçok konuda bilgi edinmek,bilinçlenmek kendimizi daha iyi kontrol edebilmemize olanak sağlar.

Bağımlılıklardan kurtulmak ne kadar zor olsada;
Bağımlılıkları bıraktığınızda karşılığında göreceğiniz faydalar,elde edeceğiniz daha büyük ödüller olucak buna emin olun.

Kendini ne kadar kontrol edebiliyorsan hayattan alacağın hazda o oranda artar,kendini kontrol etmez ben önüme gelen şeyi yapıcam,yaşıcam dersen bu hayatın seni tatmin etmesi mümkün değildir.

İnsan vücudu sınırlıdır ve bu sebeble hazlarınada belirli sınırlar koymalıdır,emin olun böylesi uzun vadede kendiniz için birçok açıdan daha iyi olucak.

''Bize anlık olarak zevk veren şeylere limit koymak,bizi gerçek mutluluğa götürecektir''

Cosanostra

Venüs Yolcusu

Bu videoları izlemenizi tavsiye ederim,konuyla alakalı olarak size faydalı olacağını umuyorum.
Birçok konuda bilgi edinmek,bilinçlenmek kendimizi daha iyi kontrol edebilmemize olanak sağlar.

Bağımlılıklardan kurtulmak ne kadar zor olsada;
Bağımlılıkları bıraktığınızda karşılığında göreceğiniz faydalar,elde edeceğiniz daha büyük ödüller olucak buna emin olun.

Kendini ne kadar kontrol edebiliyorsan hayattan alacağın hazda o oranda artar,kendini kontrol etmez ben önüme gelen şeyi yapıcam,yaşıcam dersen bu hayatın seni tatmin etmesi mümkün değildir.

İnsan vücudu sınırlıdır ve bu sebeble hazlarınada belirli sınırlar koymalıdır,emin olun böylesi uzun vadede kendiniz için birçok açıdan daha iyi olucak.

''Bize anlık olarak zevk veren şeylere limit koymak,bizi gerçek mutluluğa götürecektir''

Dostum teşekkür ederim Bayhan budak güzel izah ediyor. Videoların çoğunu izledim birini tam izleyemedim fakat zaman olursa onuda izleyeceğim inşaallah.

Methetics

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar süreciniz daim olsun. Bana dijital detoksu nasıl uyguladığınız ve akıllı telefon kullanımı hakkında tavside bulunabilir misiniz? Çünki ben bu dijital detoks yapamyorum veya yöntemi bilmiyorum akıllı telefon kullanımının sınırını koyamıyorum. Siz nasıl bu sınırı koyuyorsunuz. Ne zaman sürecim iyi gidiyor desem bu sefer güvende hissettiğimde kendimi YouTube short videolar ve YouTube canlı yayınlarda buluyorum.
Öncelikle minimum bir ay maksimum üç ay instagram hesabını dondur.
Bu detoksu yaptığında kuralla birlikte kullanacaksın o kuralda şu;
İnstagram bilgisayar üzerinden ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılacak telefonda önemli bir amaç olmadığı takdirde indirilmeyecek
Youtube Shorts özelliğini pasife çekebilirsin ve uygulamayı telefonunfa farklı bir konuma yerleştirebilirsin bu sayede otomatik elinin gidi süresi uzar ve düşünme süren artar o anda girmemem gerekiyor diyip bırakıp işine yönelebilirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6