Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Dijital Detoks Ve Asker Gibi Yaşamak

TheBatman

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar öncelikle bir yetişkin erkeğin genel olarak gece sağlam bir uyku çekmesi gerek.Sizi uykuya daldırmaya en büyük düşman telefonlarımız.Uykuya dalmayinca gece insanın alkışla gelecek hikâyeyi hepimiz biliyoruz.Oncelikle dijital Detoks gibi bir uygulama indirip.11 gecmiyecek şekilde ayarlayıp sabah 6.00 kadar kitli durmasını sağlıyorsunuz.Boylelikle gece bozma ihtimalinizi azaltmış oluyorsunuz.Uykunuzu daha kaliteli almış oluyorsunuz. Askeri bir disiplinde yaşamanız size fayda sağlayacak arkadaşlar.Aranizda askerlik yapanlar bilir herşey bir disiplin içersindedir.Her sabah 5 te kalmak yatak düzenlemek tras olmak Yiyeceğin öğün saatleri bile bellidir.Yatma saatin kalkma saatin. Herşey bellidir.Hayatinizi belirli bir standarta oturmaniz veriminizi artıracaktır. Hayatınıza disiplinli bir şekilde yapmanızı istediğiniz şeyler yazın hergun onları yapın kendinizin hem komutanı hem askeri olun . Eğer yapmadın o görevi o zaman ciğerin patlayana kadar eğitim yani spor yaparsın sürünür koşar ayakta bekler soğukta beklersin aç beklersin yani kendini bu şekilde cezalandirirsin bu askeri şekilde kendinizi disiplin edebilirsiniz. Buradaki çoğu genci anlıyorum cogunda para yok ortam yok yada kızlar ile konuşmayı bilmiyor özgüveni yok yani ulkenin durumu belli yani hep bir kaygı icindeler ama yapmanız gereken ufak şeyler ileride size artı olarak döner askeri disiplin alışkanlığı kazandınız da belki bana teşekkür edersiniz . Ufak askeri sözler
Eğitimde merhamet vatana ihanet
Eğitimde ter dökmeyen savaşta kan döker
Sizi savaşta kazandıracak tek şey disiplindir.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Uyku konusunda çok haklısınız. Pmo ile alakalı bazı kaynaklarda beyinin iyileşmesini hızlandırmak için, en geç 22:30’da yatağa girip, 23:00 gibi uykuya dalmış olmak gerektiği yazıyor.

Rayther

Mars Yolcusu
Askeri düzeni fln boşver dostum sosyal ilişkiler nasıl gelişir sen oradan bir tavsiye ver. Çoğumuzun problemi o
Mesela benim gibi üni kazandığı halde gitmemeye karar vermiş biri nerelerde sosyalleşebilir?

TheBatman

Venüs Yolcusu
Askeri düzeni fln boşver dostum sosyal ilişkiler nasıl gelişir sen oradan bir tavsiye ver. Çoğumuzun problemi o
Mesela benim gibi üni kazandığı halde gitmemeye karar vermiş biri nerelerde sosyalleşebilir?
Zaten başta dedim askeri düzenin faydasını askere gidip gelip çok sonraları anlayan erkekler var.Uni de sosyalleşmeye gelince hangi yönden sosyalleşme,cafelerde gezmek mi arkadaşlar ile okey ,bilardo oynamakmi kızlarla sınemaya gitmek kızların evinde kalmak ,hiç tanımadığım kızların evinde kalmak,arkadaşlar ile alkol içmek fuckbudy ile alkol içmek hatta zengin kirigina alkol aldırıp birlikte içmek yani yurta sosyalleşme evde komşular ile sosyalleşme birçok şey var üniversite disinda tek yapman gereken enerjili ,komik olman insanlara gulumsemen önemli . Spor salonunda sosyalleşme ,parkta sosyallesebilirsin ama dikkat et kızlara falan yürürken keko sevgilileri basabilir. İnsanlarla özellikle kızlarla tanisirken planlı değil tesadüf gibi tanıs . İnsanlara pozitif enerji vermen gerek . Ekonomik yönden sosyalleşmen bu devirde biraz zor ama düzelir umarım. Online kimse ile sosyalleşmen pek işe yaramaz .Eğer paran var ise sosyalleşmen daha kolay çünkü birçok yerde mekanda kursta sosyallesirsin.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Ben de asker gibi olmak istiyorum açıkçası. Mesela askerler en zor şartlarda bile böcek falan yiyerek bir şekilde hayatta kalır. Böyle olmak istiyorum.

TheBatman

Venüs Yolcusu
Ben de asker gibi olmak istiyorum açıkçası. Mesela askerler en zor şartlarda bile böcek falan yiyerek bir şekilde hayatta kalır. Böyle olmak istiyorum.
Askerde sabah erken kalkmaya alisacaksin 5 dk daha yatiyim daha yok saat 5.30 ayakta olursun soğuk sıcak gidip sakal tıraşı olursun o yatağın her zaman dümdüz olmak zorunda dolabın dümdüz herşey düzgün dizilmiş olmalı. Katlama dan kılıfa koymadan yada askıya asmadan koyamazsin.Ogunlerin aynı saat bir hata yaptın mı herkes ceza alır cezayı çekersin yaptığın yer temiz olmalı.Ayakkabin temiz boyalı olmalı. Ya sürünür ya sınav ya mekik ya barfiks yada ciğerin patlayana kadar koşarsın .En zoru yokuş yukarı uygun adım yürürsün bağıra bağıra diğer güne sesin soluğun kesilir askerden gelen erkeğin sesi kalınlaşır çok bağırmaktan aslan gibi kukremelisin.Sogukta nöbet tutarsın usumezsin yağmurda yürürsün çamurda ama yapacaksın.Telefon yok insanlarla muhabbet edersin mastürbasyon yok komutanlar yapmayın derdi enerjiniz kalmaz yorulursunuz bir mastürbasyon 3 kadın yapmaya bedel derdi komutanlar vücudunuz çabuk yıpranır derlerdi.

Rayther

Mars Yolcusu
Zaten başta dedim askeri düzenin faydasını askere gidip gelip çok sonraları anlayan erkekler var.Uni de sosyalleşmeye gelince hangi yönden sosyalleşme,cafelerde gezmek mi arkadaşlar ile okey ,bilardo oynamakmi kızlarla sınemaya gitmek kızların evinde kalmak ,hiç tanımadığım kızların evinde kalmak,arkadaşlar ile alkol içmek fuckbudy ile alkol içmek hatta zengin kirigina alkol aldırıp birlikte içmek yani yurta sosyalleşme evde komşular ile sosyalleşme birçok şey var üniversite disinda tek yapman gereken enerjili ,komik olman insanlara gulumsemen önemli . Spor salonunda sosyalleşme ,parkta sosyallesebilirsin ama dikkat et kızlara falan yürürken keko sevgilileri basabilir. İnsanlarla özellikle kızlarla tanisirken planlı değil tesadüf gibi tanıs . İnsanlara pozitif enerji vermen gerek . Ekonomik yönden sosyalleşmen bu devirde biraz zor ama düzelir umarım. Online kimse ile sosyalleşmen pek işe yaramaz .Eğer paran var ise sosyalleşmen daha kolay çünkü birçok yerde mekanda kursta sosyallesirsin.
Betimleme ve anlatım güzel, beğendim

raiden

Satürn Yolcusu
Askerlikteki pek çok şeyin amacı disiplin ve düzen olsa da askerliğini yapan pek çok adamın anlamadığı şey; bu şeylerin, askerin psikolojisi ve sağlığı için de iyi olmasıdır. Askerlikte sakal traşını her gün olursunuz, botlarınızı her gün boyarsınız. Bu sadece disiplin ve düzeni sağlamakla kalmaz. Aslında kişisel bakım vb. konularda faydalı alışkanlıklar geliştirmeniz istenir. Her gün aynı saatte uyur, aynı saatte uyanırsınız. Bir uyku düzeninizin olması sadece disiplin için değil, aynı zamanda sağlığınız ve moraliniz için de iyidir. Fakat gece nöbetleri bunu biraz bozmakta. Her gün yatağınızı toplar ve düzenlersiniz. İçtima saatleri aynıdır. Üniformanızın temiz olması beklenir. Hatta bazı birliklerde haftalık olarak tırnaklarınızı kesip kesmediğiniz, koltuk altı tüylerinizi alıp almadığınız bile kontrol edilir. Disiplin, kişisel bakım vb. konular.

Pek çok adam, askerliğini yaparken bundan pek hoşlanmaz ama askerlik bittikten sonra değerini anlar. Askerlik bana bazı faydalı alışkanlıklar kazandı. Her gün iki kere dişlerimi fırçalama alışkanlığı kazandım. Her gün sakal tıraşı olma alışkanlığı kazandım. Daha dengeli bir uyku düzeni edinip her gün daha erken uyanmaya başladım. Daha az yemek seçmeye, annemin yemeklerine daha az itiraz etmeye başladım. Tırnaklarımı kesmek, koltuk altı tüylerimi almak belirli bir aralıkta devam eden bir rutine dönüştü. Her gün duş almaya, temiz olmaya özen gösterdim. Her gün uyandıktan sonra ilk işim yatağımı düzeltmek oldu. Kendi çamaşırlarımı yıkamayı öğrendim. Ve bütün bunları keyif alarak yapmaya başladım.

Askerlikte, sivil hayatımdaki okumadığım kadar çok kitap okudum. Üstelik sivil hayatta bol miktarda boş zamanım vardı ama askerlikte boş zamanım çok azdı. Buna rağmen askerlikte daha çok kitap okudum. Bunun iki nedeni vardı. Birincisi; yattığınız kalktığınız, çalıştığınız, nöbet tuttuğunuz, yemek yediğiniz bütün saatlerin belli olması, düzenli olmasıydı. Hâl böyle olunca az miktardaki boş zamanınız da çok verimli geçiyor. İkincisi ise dikkat dağıtan bilgisayarınız yok. Hatta benim askerlik yaptığım yıllarda telefon da yasaktı. Televizyon ise uzun dönemlerdeki en üst devrenin tekelindeydi. Bu sayede dijital bir detoks yapmış oldum.

Yani askerî disiplin hiç de kötü bir şey değildir. Sivil hayatta da faydası görülmektedir. Kendinizi disipline sokun. Kişisel bakımınızı ihmal etmeyin. Evinizi, odanızı düzenli ve tertipli tutun. Uykunuzu düzene sokun, yattığınız kalktığınız yemek yediğiniz ve çalıştığınız saat belli olsun. Boş zamanınızı da daha iyi değerlendirin. Bence hayatını kurtarmak isteyen her insan sadece askerlikte değil, sivil yaşamında da askerî bir disiplinle yaşamalı.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6