Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Doğru Masturbasyon Algısı

Zallana6666

Ay Yolcusu
Merhaba arkadaşlar aklımda son zamanlarda beliren bir soru var. Sizce doğru m yaparak haftada ayda 1 yapan mı cinsel hayatta daha başarıli olur yoksa hiç yapmayan mı fayda görür? En son m yapışım travmatik olmuştu ve bu seferde beynim travmatik yaptın boz doğru m yaparak yeni sürece başla diyerek beni kandırmaya çalışıyor. İnternetten araştırmamında etkisiyle doğru m yapmazsam cinsel hayatta sıkıntı çekecekmişim gibi bir his oluştu bende.

ibendobekindabuns

Mars Yolcusu
Doğru mastürbasyonu eğer yapabileceksen yap aksi taktirde problem yaşarsın ( forumdaki çoğu kişi bunu uygulamabilmekten aciz maalesef bu kadar primat bir şeyi kontrol edememek ironik. ). Eğer yapabilirsen bir zararı olacağını zannetmiyorum. Eğer TMS problemin varsa bunu bir şekilde çöz sadece Neverfap yaparak düzelmez öyle saçma hikayelere inanma, araştır ve nasıl kendi sorunlarını çözebileceğine bak ve kimsenin laflarına göre hareket etme seçimlerinde özgürsün kendi kararlarını sağlıklı bir şekilde ver.

tetragrammaton

Yeni Üye
53 gün hiç yapmamıştım, 2 hafta önce çok kasıldığımı hissettim ve süreci bozdum. O günden beri daha yeni sürece tam olarak başlamadım. 3 gün önce sürece başladım ama ne olur bilemiyorum. O yüzden doğrusu moğrusu yok, raydan çıkarsan tekrar raya girmek zor oluyor. Bunu aklında tut.

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
Bu doğru mastürbasyon meselesi benim de kafamı kurcalıyor. YouTube'da bir üroloji uzmanı nofap yapmayı değil doğru mastürbasyon yapmayı öneriyor. Bilemiyorum Altan..

Ant900

Ay Yolcusu
Doğru mastürbasyon yapmak zor bir iş cidden yapabilecek kapasiteniz yoksa tekrar herşey başa dönüyor tecrübe ile sabit

QT-SAV AI

Ay Yolcusu
Doğru mastürbasyon yapmak zor bir iş cidden yapabilecek kapasiteniz yoksa tekrar herşey başa dönüyor tecrübe ile sabit
Hocam kapasite değil de alışık olduğun durumun dışında bir şekilde gerçekleştirdiğin her işte bu karşına çıkıyor. Sağ elini kullanan birinin sol elini kullanması kadar zor bu durum çünkü uzun süre farklı şekilde mastürbasyon yaptık. Özellikle yaş ilerlediği için beyin plastisitesi azalıyor, bildiğimiz öğrendiğimiz her türlü meseleyi değiştirmek de bir o kadar zor oluyor. Değişmesinin tek yolu defaatle, devamlı şekilde "doğru" mastürbasyon yapmakta yatıyor.

Ant900

Ay Yolcusu
Hocam kapasite değil de alışık olduğun durumun dışında bir şekilde gerçekleştirdiğin her işte bu karşına çıkıyor. Sağ elini kullanan birinin sol elini kullanması kadar zor bu durum çünkü uzun süre farklı şekilde mastürbasyon yaptık. Özellikle yaş ilerlediği için beyin plastisitesi azalıyor, bildiğimiz öğrendiğimiz her türlü meseleyi değiştirmek de bir o kadar zor oluyor. Değişmesinin tek yolu defaatle, devamlı şekilde "doğru" mastürbasyon yapmakta yatıyor.
Aynen öyle ama dediğiniz gibi defaatle bu işi yapmak çok zor ve böyle bir bağımlılık sonrası bunu yapmaya çalışırken tekrar bağımlı olma şansı var bence alınacak bir şans değil

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bu doğru mastürbasyon meselesi benim de kafamı kurcalıyor. YouTube'da bir üroloji uzmanı nofap yapmayı değil doğru mastürbasyon yapmayı öneriyor. Bilemiyorum Altan..
O da kendince haklı ancak biz işin bağımlılık ve dopamin konusuna da bakıyoruz. O bir ürolog, testosteron konusunda sorun olmayacağını söylüyor. Dopamin hakkına kendisi de bağımlılık yapabileceğini kabul etmişti zaten.

Ciks

Mezun
Bence kişi en az fiziksel ve mental olarak iyileşene kadar hiç mastürbasyon yapmamalı. Hatta daha da uzun süre...

Bilinç altındaki yanlış algıların yerine doğrusunu koymak için önce yanlış algıları silmek gerekir. Beyinde kullanılmayan sinirler zamanla zayıflayıp yok olduğundan, atılacak ilk adım uzun süre mastürbasyon yapmamaktır. 90, 120, 180... kişiye göre değişir.

Daha sonra kişi belki düzenli mastürbasyona geçebilir. Ama bunu yaparken de belirli sınırlar getirmesi gerekir. Bence bu ikinci adımda şöyle düşünmeli : "En fazla ayda bir mastürbasyon yapacağım, cinsel istek artsa da 1 ay sabredeceğim. 1 ay geçtikten sonra ise gerçekten cinsel olarak çok zorlandığım bir zamanda doğru mastürbasyon yapacağım. Bu 30. gün de olabilir, 40 ya da 50 de..."

Aksi takdirde ise düzenli mastürbasyonla başlayan biri kolay kolay bir sonuç alamayacaktır. Alsa bile çok cuzun zaman alacaktır. Pmo ya düşme ihtimali olacaktır vs.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6