Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Döngüden Çıkmak

invisible

Perdenin Arkasındaki
Sürecin kırılma noktası aslında ulaştığınız gün sayısından çok içinde olduğunuz döngüyü fark ettiğinizde yaşanıyor.
3. gün tetiklendin relapse, 8. gün sporda kendini çok zorladın iraden azaldı relapse, 28. gün hayat stresi çok üzerine geldi odanda yalnız kaldın relapse, 17. gün gece uyumadın çalıştın iraden azaldı relapse.
Ben şuna inanıyorum, beyin size fap yaptırmak için sizi o kötü duyguya sokuyor. Yani son relapse olduğunuzda depresif bunalmış vs hissediyorsanız beyniniz o haz için sizi o duruma sokuyor ve siz relapse oluyorsunuz. Veya gece geç saatlerde tetiklenip bozuyorsanız yine o duruma geliyorsunuz. Bunu fark ederseniz kendinizi kötü hissettiniz diyelim, dışarı çıkarsınız. Gece canınız istedi diyelim yatar uyursunuz veya duş alırsınız, telefonu pcyi uzaklaştırırsınız vs.
Bunu son relapselerimi analiz ettiğimde fark ettim, yaklaşık 5 aydır aynı sebepten relapse oluyormuşum. Eğer siz de bunu fark ederseniz o yola çıkan taşları döşemez ve döngüden çıkarsınız diye düşünüyorum. Sürecinizi bozduran duygu, his, size fap yaptıran şey ne bunu fark edin. Çünkü çoğunlukla aynı sebepten relapse olup duruyoruz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6