Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Dopamin Sistemine Zarar Veren Şeyler Neler?

MehmetAli123676

Yeni Üye
Öncelikle herkesin Kurban Bayramını kutluyorum. Büyük bir sorun var şimdi bizim Dopamin sistemine zarar veren yada genel tabir ile beyine zarar veren şeyler nelerdir ?
Pmo mu sadece yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Dostum elde etmesi kolay ama çok büyük hazlar veren herşeyden uzak dur. Kesin bir dille konuşuyorum uzak dur. Bağımlılıklar beyine çok büyük oranda zarar verir. Özellikle madde bağımlılığı şahsi kanaatimce çok tehlikelidir.

zetminol

Ay Yolcusu
Sosyal medya
Pmo
Şeker
Paketlenmiş gıdalar
Oyunlar
Aşırı yaglı yiyecekler

Bunların bir kısmını tamamen bırakman bir kısmınıda azaltman veya tamamen bırakman lazım

hiko baba

Yeni Üye
Öncelikle herkesin Kurban Bayramını kutluyorum. Büyük bir sorun var şimdi bizim Dopamin sistemine zarar veren yada genel tabir ile beyine zarar veren şeyler nelerdir ?
coolidge etkisi denilen olay beyindeki kimyasalların içinden geçiyor hem androjen reseptörlerine hem de dopamin reseptörlerine ciddi zararı var. aynı zamanda beynin orta ve ön kısmını ciddi oranda yok ediyor uyuşturucularla aynı etkiyi yapıyor

zetminol

Ay Yolcusu
coolidge etkisi denilen olay beyindeki kimyasalların içinden geçiyor hem androjen reseptörlerine hem de dopamin reseptörlerine ciddi zararı var. aynı zamanda beynin orta ve ön kısmını ciddi oranda yok ediyor uyuşturucularla aynı etkiyi yapıyor
Kankam türkce konuş

gotpsycho

Yeni Fapstronot
uyuşturucu başta olmak üzere tüm bağımlılıklar

Müzik dinlemek. Özellikle son zamanlarda popüler olan rap, techno tarzı bass içeren müzikler. Beyne zarar vermek dışında muzik dinlemeyi fazla kaçırırsan duyma kaybı bilr yaşayabilirsin.

Ali15210028

Venüs Yolcusu
Dopamin sistemine emek harcamadan elde edilen her hormon salgısı zarar verir. Dopaminin doğal yolla salgılanmasının tek yolu emek verilen bir işin sonucunda başarıdır. Oyun da oynayabilirsiniz ancak bu emek ve sonucunda gelen başarı size hayatta bir şey katmayacağı için oynamayın diyoruz. Yoksa sisteminize bir zararı yoktur.

kariyerci

Yeni Fapstronot
Benim reseptörler tamamen kapandığından eminim 1.5 yıldır nofap sürecindeyim,hala ne içtiğim sudan ne yattığım uykudan nede yediğim yemekten canım isteyerek keyif alamıyorum, diğer haz duygularını hiç deyinmiyorum.Bu illet en verimli çağımızı en tatsız ve tuzsuz yaşamamıza sebep oldu vede olmaya devam ediyor.Bu duruma uzun yıllar maruz kalan insanlara tıpbi müdahale çeşitleri sunmuyor veya sundurulmak istemiyor anlamış değilim.inşallah yerli ve milli nöroloğ ve piskolok'larımız hayatın tadını ve tuzunu çıkartacağımız kısa patikalarla bir tedavi yöntemi geliştirirler...

BloodRien

Yoda
1.5 yılda hiç değişim olmadımı yani biraz bahsedermisin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6