Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ertelemek Özgüvene Zarar Verir

The King

Deneyimli Üye
Uzun dönemden beridir hayatımda bir yük olan erteleme durumunun özgüvene olan etkisine değineceğim kısaca.

Uzun zamandan beridir aşırı uzun olan saçlarıma bir bakım yapma planım vardı. Bunu inanılmaz bir şekilde erteledim. Resmen berbere gitmek yüktü gözümde. Bugün anlık bir kararla gittim.

Uzun zamandır gitmediğim için bir tık lükse kaçtım. Biraz da fazla bir ücret ödedim haliyle mekana.

Ama oradan çıktığımdan beridir içim kıpır kıpır. Bir şeyler yapmak istiyorum. Garip bir şekilde özgüveni tetikleyici durum oluştu. Aklıma daha evvel yapmak isteyip de yapmadığım başka bakım fikirleri gelmeye başladı.

Gerçekten ertelemek özgüvene darbe vuruyor. En azından bir işi ertelemediğinizde özgüven hanesine + yazıyorsunuz.

Targetlock

Deneyimli Üye
Doğru bir durumdur.
Kendinle istişare edip yüklendiğin sorumlulukları yerine getirmek çok önemli.
Kişisel tutar ve sözün itibarı önemlidir.
Şimdi bir tanesini hallettin 4 görev daha geldi. Onları halledince daha fazla tutarlı olacaksın. 10 görev daha gelecek.
Tutarlı olana yatırımcı gelir. Sözünün itibarını korursan daha fazla gelişirsin.
Tutarlı ol.
Dua et.
Geliş.
Helal aslanıma!

Coutloff

Yeni Fapstronot
Uzun dönemden beridir hayatımda bir yük olan erteleme durumunun özgüvene olan etkisine değineceğim kısaca.

Uzun zamandan beridir aşırı uzun olan saçlarıma bir bakım yapma planım vardı. Bunu inanılmaz bir şekilde erteledim. Resmen berbere gitmek yüktü gözümde. Bugün anlık bir kararla gittim.

Uzun zamandır gitmediğim için bir tık lükse kaçtım. Biraz da fazla bir ücret ödedim haliyle mekana.

Ama oradan çıktığımdan beridir içim kıpır kıpır. Bir şeyler yapmak istiyorum. Garip bir şekilde özgüveni tetikleyici durum oluştu. Aklıma daha evvel yapmak isteyip de yapmadığım başka bakım fikirleri gelmeye başladı.

Gerçekten ertelemek özgüvene darbe vuruyor. En azından bir işi ertelemediğinizde özgüven hanesine + yazıyorsunuz.
Kendimi gördüm yazıda ?
Her berber çıkışı aynaya bakarak çenemi ovuşturup “lan aslında bi şeylere benziyorsun ha” dedikten sonra “ ne var işte ayda 1 gelsen berbere ense sakal kulak arkası toplatsan”
Farkındalığı gelir bana …
Güzel bir hissiyattır , küçük küçük kandırıım kendimi ama bu bile hoşuma gider vesselam

Jig la Thor

Mars Yolcusu
Bir şeyi ertelediğin zaman onun stresi bilinçdışına yük olarak biner ve tüm bu stresler birike birike seni stresli bir insan yapar. Her şeyi o an çözmeye çalışsan veya çaba harcasan beyninden çok büyük bir yük kalkar.
Tabi burada ortaya çıkan durum biraz farklı. Sonunda harekete geçmişsin ve istediğin şeyi almışsın. Bu sana dopamin salgılatmış. Bu dopamin de daha fazlasını istemene yani daha çok değişim ve gelişim için çaba harcaman konusunda seni teşvik ediyor. Dopaminin verdiği enerjiyle de kendine güveniyorsun zira kendi hayatında bir şeyleri başarabildiğini-değiştirebildiğini hissediyorsun. İstediklerinin peşinden koşuyorsun. Sırf bu enerjiyi kovalayıp tüm sorunlarını çöze çöze aya bile çıkabilirsin sevgili dostum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6