Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Eski Forum Üyeleri Ne Yapıyorlar ?

Bebekzyzz

WE'RE ALL GONNA MAKE IT BRAH!
Selam beyler, umarım hepinizin süreci güzel geçiyordur. Bugün burada bir konu hakkında kafama takılan soruyu cevaplamak için konuyu açıyorum.

Bu forumda üyeliği 2-3 yılı aşmış kullanıcılar var. Ve bazıları halen forumu aktif bir şekilde kullanıyor. Bu insanlar bunca yıldır PMO yu bırakmaya çalışıpta başarısız mı oluyorlar yoksa kendileri süreçlerini çoktan bitirmiş başkalarına yardımcı olmak için mi burada hala aktifler?

Her iki ihtimalde de neverfap için ne gibi taktikler önerirler? Nasıl bu kadar uzun süredir devam edebiliyorlar?

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Aralık 2023'de foruma üye olalı 2 yıl olacak. Çok eski sayılmam. nofap'da yine 2 yılı devirmiş olacağım.

Elimden geldiğince kendi tecrübelerimi genç arkadaşlara aktarmaya çalışıyorum.

Nasıl bu kadar dayandım; ibadet ve sabır ile diyebilirim.

mustafa78

Mars Yolcusu
Selam beyler, umarım hepinizin süreci güzel geçiyordur. Bugün burada bir konu hakkında kafama takılan soruyu cevaplamak için konuyu açıyorum.

Bu forumda üyeliği 2-3 yılı aşmış kullanıcılar var. Ve bazıları halen forumu aktif bir şekilde kullanıyor. Bu insanlar bunca yıldır PMO yu bırakmaya çalışıpta başarısız mı oluyorlar yoksa kendileri süreçlerini çoktan bitirmiş başkalarına yardımcı olmak için mi burada hala aktifler?

Her iki ihtimalde de neverfap için ne gibi taktikler önerirler? Nasıl bu kadar uzun süredir devam edebiliyorlar?
ben başarısız olanlardanım.25.günümdeyim şuanda kesin karar verdim uzun zamandır devam ediyordum eski halime ağustosta başladım.maalesef rekorum 52

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Uzun zamandır bu forumda ve surecteyim. Burada çok güzel insanlar tanıdım. Mentaliteyi bir kere oturttuktan sonra, gerisi geliyor. Sürekli bu bağımlılığı iyice araştırmak ve öğrenmek gerekiyor. Düşmanınızı tanıdıkça onu yenmesi daha kolay oluyor.

Uzun süre devam etmek tamamen hayatının bir parçası haline getirmekten geçiyor. PMO yapmamak artık normal bir şey haline geliyor bir süreden sonra ve zihninde cinsellik PMO ile eşleşmediği zaman anlıyorsun. Ancak dikkatli ve tetikte olmakta fayda var. Sürecinde ufak bir hata yaptığın anda bozma riskin var. Gün sayısı fark etmiyor.

mustafa78

Mars Yolcusu

mesela şöyle videolar var kocam mast bağımlısı yatağa gelmiyor gibi onları dinliyorum selin karacehennem var nur viralle videoları var faydalı olabilir.Veya mast bağımlılığı devam ederse evlenince sağlıklı cinsel hayatın olmaz ben bunu kafama çaktım o sayede geri duruyorum evlenince cinsellikte sıkıntı yaşarsın böyle düşünüyorum bunu ekleyeyim dedim kardeşim.

B

Brock

Misafir
Hocam yardımcı olmak yani işin nasılları tabi önemli ama asıl önemli olan şu. Her hareket için geçerli bi hareketi yapmak içinde yapmamak içinde sebeplerimiz var. Yapmak için olan sebeplerimiz baskın gelince o şeyi yapıyoruz. Bu bağlamda kendimize bir bakmak lazım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6