Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Eski His Yok

LABREYŞINNN.

Yeni Üye
Ben şuan 91 gündeyim. Neverfapi 2. yapışım olacak. İlk yaptığımda 100 günlerde kendimi mutlu hissediyordum. Anlatsam sayfalar yetmez. Zaten discorda takip ediyorum. Bırakmamın sebebi kalbim çok hızlı atıyordu. Bende korkmaya başladım. Bence enerji mi yönlendiremediğim için olabilir. Sorum şu an o tarif ettiğim his yok tam olarak sizce neyden kaynaklanıyor olabilir? Lütfen detaylı cevaplayınız.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bunun uzun bir açıklaması yok. Kimse her gün mutlu hissedemez. Hayatta nasıl böyleyse süreçte de her gün o olumlu testosterondan gelen enerjiyi, odağı hissedemeyebilirsin. Enerjiyi yönlendirmeye, günlerini verimli geçirmeye bak. Ayrıca Nf 'nin faydaları zaten bir süre sonra sıradan gelmeye başlayacak, bu böyle. Sonrası başka odaklar, hedefler...

dougles

Venüs Yolcusu
Ben bunu en uzun süreçlerimden biri olan 60 günlük sürecimde yaşadım ama etkileri seninkilere nazaran biraz farklı. Midemde aşırı bulantı hissi oluyordu. Kahvaltı yapamıyordum. Su bile içemiyordum. Bunların hepsi anksiyete ile alakalı. Normalde pmo yaptığımızda uyuşuyoruz. İlaç alıyoruz gibi düşün. Bizi psikolojik olarak etkiliyor; karamsarlık, toplumdan soyutlanma vs. gibi. Vücut temiz olunca ise anksiyeteye daha fiziksel tepkiler veriyor. Psikolojik olarak daha güçlü olduğun için. Yani bu çarpıntı başka rahatsızlıklarında habercisi olabilir; taşikardi, bradikardi gibi. Aile öyküsünde kalp rahatsızlığı varsa bir kardiyoloğa görün önce. bir mesele yoksa sosyal anksiyete olabilir. Bazen kabullenmek istemiyoruz ama günümüzde bu çok yaygın bir rahatsızlık.

LABREYŞINNN.

Yeni Üye
Ben bunu en uzun süreçlerimden biri olan 60 günlük sürecimde yaşadım ama etkileri seninkilere nazaran biraz farklı. Midemde aşırı bulantı hissi oluyordu. Kahvaltı yapamıyordum. Su bile içemiyordum. Bunların hepsi anksiyete ile alakalı. Normalde pmo yaptığımızda uyuşuyoruz. İlaç alıyoruz gibi düşün. Bizi psikolojik olarak etkiliyor; karamsarlık, toplumdan soyutlanma vs. gibi. Vücut temiz olunca ise anksiyeteye daha fiziksel tepkiler veriyor. Psikolojik olarak daha güçlü olduğun için. Yani bu çarpıntı başka rahatsızlıklarında habercisi olabilir; taşikardi, bradikardi gibi. Aile öyküsünde kalp rahatsızlığı varsa bir kardiyoloğa görün önce. bir mesele yoksa sosyal anksiyete olabilir. Bazen kabullenmek istemiyoruz ama günümüzde bu çok yaygın bir rahatsızlık.
Bu durumun rahatsızlık olmadığını düşünüyorum. Çünkü bu durum neverfap yaparken oluyor.100 gün ve sonrası gerçekten etkileri mükemmel oluyor. Bana kalırsa bunun sebebi fazla enerjiden kaynaklı.Bu fazla şeker tüketimi veya spor yapmadığın için olabilir.100 günden sonrası ben spor yapmayı bırakmıştım. Bunlar sebep oluyor bence.

mavi

Hakikat yolcusu
Bir örnek geldi aklıma bu konuda bilmiyorum cevap olur mu soruna; sıcak havada klimalı bir mekana girdiğimizde nasıl başta zevk veriyor sonra alışıyoruz. Aynı şekilde nofapı da ilk yapmaya başladığımızda baştan çok iyi hissediyoruz. Sonra alışıyoruz. Zaten hep deniliyor; Nofap bir amaç değil araçtır. Klima, sırf odaya giriş anında keyif almak için değil, işimizi gücümüzü rahat rahat yapalım diye var.
Çok iyi bir yazı olmuş. Harika

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6