Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Etkiler Üzerine

Baysolomons

Yeni Fapstronot
Herkese merhaba, arkadaşlar 4 aydır burdayım ara ara neverfap uyguladım bazen dayanamadan süreci bozdum. Bugün rekordayim 26. Gün artık daha istikrarlı ve net bir şekilde ilerliyorum kesinlikle pmo yok. Burda diyorlar ya hani şu kadar zaman yapmadim şu faydaları gördüm, herkese fayda ediyor fakat o insanların buraya yazamadıkları kadar size faydası olacak. Bu faydaları süreç uzadıkça farkedeceksiniz, süreci bozmadikca farkedeceksiniz. Hepimizin kendimizce problemleri var hepimizin şahsına ait herkesin farklı farklı problemleri var ve bazıları dile gelmez. Anlatamazsin, bazen açıklamasını yapamazsın, çünkü kitlenmişsin, en kötüsü seni sen vuruyorsun, ve bunun farkında değilsin... Surecimin nasıl ilerlediğinde bahsedeyim size. Kesinlikte netim ve bir daha böyle bir şeyle işim olmayacak kafamda kurdum ve uyguluyorum. Toplum içinde daha rahat hissediyorum ve güzel konuşuyorum farklı medeniyetli kelimeler kullanıyorum, anlamanı bildiğim halde bilmiyormuşum gibi geliyor bana ortamdan çıktığımda kelimenin anlamına bakiyorum doğru yerde doğru kelimeyi kullanmışım. Bunun gibi daha farklı şeylerde var tabi kokuma vs vs dikkat etmeye giyimeme temizliğime ayrıca önem göstermeye başladım. Sadece pmo için duş alan ben, artık kendi temizliğim ve kokum için duş almaya başladım kendime daha değer vermeye ve daha önem vermeye başladım. Kendim hariç herkesi düşünürdüm önceliğim kendim olmaya başladı. Biraz önce yukarda bahsettiğim olay. (( Hepimizin kendimizce problemleri var hepimizin şahsına ait herkesin farklı farklı problemleri var ve bazıları dile gelmez. )) Benim ki buydu gereksiz iyi niyet, kendi kul hakkıma giricek kadar iyi niyet... Ve bunların yanında ek olarak dikkat etmenizi önerdiğim şeyler de şunlardır ki yaşadım ve biliyorum. İnsanların kul hakkına girmek, hırsızlık yapmak, ufacık bir şey olsa bile şeytan vesvesi ile o şeyi çalmak. Bide bunlara dikkat ederseniz yolunuz bahtınız açılıyor arkadaşlar. Unutmayın ne calarsaniz kimin kul hakina girerseniz eğer, o sizden fazlasıyla çıkacak.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6