Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Flatline Sürecinin Üzerimdeki Etkileri Ve Bu Süreci Nasıl Değerlendiriyorum

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Merhabalar. Kaçıncı günde olduğumu bilmiyorum ama aşırı yoğun çalışma hayatımın yanında süreçte bayağı sağlam yol aldım ve flatline dönemine girdim.
Bu dönemde kendi üzerimde gözlemlediğim etkileri sizinle paylaşacağım.

1- Gereksiz Yere Erekte Olmuyorum
Normalde hiçbir sebep yokken sık sık erekte olurdum, şimdi böyle bir organımın olduğu ara sıra aklıma geliyor. Sadece sabahları ve dışarıda bir şeyler gördüğüm zaman oluyor.

2- Cinsel İsteğin Ve Kadınlara İlgimin Azalması
Kadınlara ve cinselliğe gerçekten ilgim azaldı ama işin ilginç yanı iletişimim arttı. Sanırım onları oldukları gibi görmeye başladım. Ve eski benin aksine onlardan şikayetçi değilim.

3- Beyin Sisim Dağıldı
Odaklanma, düşünme gibi konularda sıkıntı çekmiyorum. Kafamın içi çok net, olaylar benim kontrolümde.

4- Cinsel Çekiciliğim Büyük Oranda Azaldı
Bunun nedeni muhtemelen geri çekilen dopamin. Dik duran, ışıldayan, sinirli bir adamken çok sakin ve kendi halinde birine dönüştüm. Rahat ve umursamazım, ilginç bir şekilde çok daha iyi hissettiriyor. Kadınlara da pek ihtiyaç duymuyorum, süreç ilerledikçe elde etmemin kolaylaşacağını biliyorum

5- Eski Hobilerime Geri Döndüm
Bu sakinlik sürecinde pmo batağına düşünce bıraktığım şeylere geri döndüm. Güzel fotoğraflar çekmek, selfieler çekmek, güzel bir şeyler içmek, gezip yeni yerler keşfetmek gibi. İnanılmaz rahat hissettiriyor. Kendime verdiğim değeri arttırıyor.

6- Genel Bir Yorgunluk Var
Üzerimde belli belirsiz bir yorgunluk var. Ben umursamadığım zaman sorun olmuyor ama bir işi genelde büyük bir neşeyle yapmıyorum. Zorla da yapmıyorum. Yani yapsam da olur yapmasam da ama faydalıysa yaparım.

Peki bu süreci nasıl değerlendiriyorum?
Bu süreçte aklımın kaymaması için hiçbir anımı boş geçirmiyorum. 4 Saat uyuyup 10 saatten fazla dershanede de bulundum, üstüne eve gidince çalışıp spor yaptım. Süreci hızlandırsın diye çok sağlam oruç tutuyorum. Beynimi beslemek için eskiden alıp okumadığım kitapları okuyorum. Sporu hiçbir bahaneyle aksatmıyorum. Elimden geldiğince sosyalleşiyorum. Duygularımı kontrol ediyorum, kimseyi üzmüyorum, agresif tepkiler vermiyorum. Üzerimdeki fazla enerjiyi faydalı kanallara aktarıyorum, düşünmek, tasarlamak, sorunlarımı çözmek gibi böylelikle aklım pmo gibi saçmalıklara kaymıyor. PBKY kitabını okudum, onun da sürecime çok faydası oldu tarayıcıya girip o 5 harfi yazmak bile zulüm gibi geliyor. Bu işi yapanlara hayretle bakıyorum. Yeni müzikler keşfediyorum, normalde izlemeyeceğim tarzda videolar izliyorum ufkumu açmaya çalışıyorum. Oyun kesinlikle oynamıyorum beynimi çok rahatsız ediyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Not: Birçok arkadaşımızın bu süreçte ızdırap çektiğini okudum. Bence olay tamamen bakış açısında: Ben bu süreci faydalı ve değerlendirilmesi gereken bir süreç, bir bakıma da bu yoğun hormonların verdiği duygulardan kurtulup işini yapmak için çok güzel bir avantaj olarak görüyorum. Sakince kafanı dinlemek ve beyninin bir yandan iyileşmesi gerçekten çok güzel bir haz. Bu açıdan bakarsanız flatline size çok faydalı bir dönem olabilir.

Osho

Yeni Fapstronot
Kaçıncı gündesin bende 65 lerdeyim ve sıkıcı geçiyo uyuma isteiğim var ve çok sohbet etmek istemiyorum geçermi halsizlik oluyo 50 lerde başladı bu durumlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6