Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gluten Ve Sütün Zihinsel Etkileri

wou

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar saçlarımın dokulmesiyle alakali 2 araliktan beri nofap yapmaktayim.Ek olarak da kaşıntısı var diye de gluten ve sütü kestim.Şuanlik kaşıntı kesildi.

Fakat benim farkettiğim daha farklı bir durum var.Gluten ve sütü kestiğimde ilginç bir şekilde enerji ve depresif halim düzeldi.

Bunun nofaple de alakası olabilir diye düşündüm nerdeyse bir aydır yapıyorum ama ne zaman gluten ve süt ürünlerine abansam depresif beyin sisine sahip bi yapidayim.

İsterseniz biraz bunun üstüne arastirma yapabilirsiniz ben kendimde böyle bir sey farkettim soyliyim dedim.

Bu arada nofapin saça etkilerini de nofapte 5-6.ay olduğu vakit açtığım konuda guncelleme yapacağım.

Son olarak gluten ve süt saç dökülmesi olan yerlerde kaşıntı ve karıncalanmayı arttırıyor.Buna bizzat şahitim

Araştırdım ve gluten ve süt ürünleri depresyona neden olabiliyor ve bu çoğu kişide görülmüş. Aynı şekilde beyin siside.

Son düzenleme:

turkeyis

Ay Yolcusu
Dostum sorun gluten degil aslinda sorun gunumuzdeki gluten. 100 yil onceki insanlarin yedigi ekmek ile simdiki ayni degil. Suanki bugdaylarin falan genetigi tamamen değiştirilmis. Ekmek yiyecekseniz illa eksi mayali siyez bugdayli ekmeklerden alin, ben gluteni tamamen cikardim hayatimdan bu konuyu cok arastirdim cok test yaptim ustumde ve evet gercektende glutensiz beslendigim donemler enerji seviyesi beyin sisi falan cok farkli oluyor. Ozellikle monk mode yapacaklar glutensiz diyeti denesin kesinlikle. Cunku sagliksiz hicbiseu yeme sansiniz kalmiyor gibi bisey. Paketli gidalarin hepsinde gluten var. Süt konusunda bir fikrim yok laktozsuz icince bir problem olmaz bence ama glutensiz diyeti kesinlikle bir deneyin

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Arkadaşlar saçlarımın dokulmesiyle alakali 2 araliktan beri nofap yapmaktayim.Ek olarak da kaşıntısı var diye de gluten ve sütü kestim.Şuanlik kaşıntı kesildi.

Fakat benim farkettiğim daha farklı bir durum var.Gluten ve sütü kestiğimde ilginç bir şekilde enerji ve depresif halim düzeldi.

Bunun nofaple de alakası olabilir diye düşündüm nerdeyse bir aydır yapıyorum ama ne zaman gluten ve süt ürünlerine abansam depresif beyin sisine sahip bi yapidayim.

İsterseniz biraz bunun üstüne arastirma yapabilirsiniz ben kendimde böyle bir sey farkettim soyliyim dedim.

Bu arada nofapin saça etkilerini de nofapte 5-6.ay olduğu vakit açtığım konuda guncelleme yapacağım.

Son olarak gluten ve süt saç dökülmesi olan yerlerde kaşıntı ve karıncalanmayı arttırıyor.Buna bizzat şahitim

İş yerimde büyük kahve makineleri var. Ne zaman içerisinde süt olan kahve çeşitlerinden içsem, 1-2 saat sonra kendimi çok tuhaf ve endişeli hissetmeye başlıyorum. Bu hissiyatı tarif etmekte bile zorlanıyorum. Sanki olumsuz bir şey olacak gibi yada yanlış giden bir şeyler var gibi keyifsiz bir durum oluşuyor. Hatta uykum yok iken bile sık sık ve üst üste esnemeye başlıyorum.

Bu konuyu daha önce hiç araştırmadım. Nedir ne değildir en ufak fikrim yok. Açılan konuyu görünce yazmak istedim.

Dostum sorun gluten degil aslinda sorun gunumuzdeki gluten. 100 yil onceki insanlarin yedigi ekmek ile simdiki ayni degil. Suanki bugdaylarin falan genetigi tamamen değiştirilmis. Ekmek yiyecekseniz illa eksi mayali siyez bugdayli ekmeklerden alin, ben gluteni tamamen cikardim hayatimdan bu konuyu cok arastirdim cok test yaptim ustumde ve evet gercektende glutensiz beslendigim donemler enerji seviyesi beyin sisi falan cok farkli oluyor. Ozellikle monk mode yapacaklar glutensiz diyeti denesin kesinlikle. Cunku sagliksiz hicbiseu yeme sansiniz kalmiyor gibi bisey. Paketli gidalarin hepsinde gluten var. Süt konusunda bir fikrim yok laktozsuz icince bir problem olmaz bence ama glutensiz diyeti kesinlikle bir deneyin
Laktollu laktossuz yalan.ikiside aynı hemen hemen.
Hazır sütlerin hepsinin hiçbir faydası yok ve çok zararlı

yeni insan

Yeni Üye
Dr .Aidin Salih kan grubuna göre beslenme yi araştır kan grubun 0 sa süt ürünleri zararlı

emre0048

Merkür Yolcusu
Fonksiyonel tıpta bu durum hakkında çok çarpıcı bilgiler var.
Gluten zaten çok zararlı bir protein.
Süt ürünleri işe insan oğlu için gereksiz ve zararlıdır.
Anne sütünden sonra herhangi bir süte gerek yoktur.
Kaldı ki hiç bir canlı başka bir canlının sütünü içmemiştir hayvanlar aleminde bile.

Phönix

Ay Yolcusu
simdilik cig süt kullaniyorum 1 hafta oldu, deneyimi olanlar var mi cig süt ile ?

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar süt ürünlerinden kastınız ayran peynir bunlarda dahil mi ? Hepsi zararlı mı yoksa sadece süt mü zararlı bilgilendirirseniz sevinirim.

Phönix

Ay Yolcusu
Dostum hic tavsiye etmem cok zararli haberin olsun, sut urunlerine karsiysan hic tuketme daha iyi, cig sut falan girme derim
Öncelikle cevabin icin tesekkürler, süt ürünlerine karsi degilim aksine insanin belirli bir dengede tüketmesi gerekdigini düsünüyorum. Lakin bu ´´modern´´ ortamda her sey islenilmis ve degerini kaybetmis olmasindan da öte daha zararli bir hale getirilip insanlara sunuldugu icin islenmemis saf ve original halindeki gidalara yöneldim. Bununla alakali köy ortaminda yetismis insanlarla konusdum bana cig süt ile geri kalan sütlerin arasinda büyük bir fark oldugundan bahsetiler ve pastörize edilen süte vitaminlerin olumsuz yönde etiklendigini okudum. Sadece saf süt tüketen arkadaslarimdada olumlu gelisimle yasadiklarini duyuyorum. Neden cig süt icilmemesnin önerildigine bakdigimda EHEC, Campylobacter veya Salmonella ile karsilasiyorum, bunun cok nadir oldugunu ve temiz bir ortamda ve denetlenmeyen hayvanlarda oldugunu ögrendim ve ayni sekilde pastörize edilmis sütdede olabilecegini.

Benim sahsi gözlemledigim eskiden her gün ciftlikten ya da mandiradan taze süt getirip çig icmek cok normaldi. Süt sadece 20. yüzyilin basından beri pastörize edilmistir. O zamanlar buzdolabinda olmadigi icin sehirlere giderken yolda cabuk bozuluyordu. Ben bunun pastörize sütün, cig sütden daha saglikli oldugunu inandirilmasi icin yapmis bir cig süt hasta eder propagandasi olarak düsünüyorum. Bunlar daha fazla arasdirilmasi gereken kavramlar, okuyan arkadaslara bunlari daha deneyimledigimi söylemeliyim, kesin bir sonuc aktarmiyorum.

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Ayran ve peynir zararlı değil. Ama hazır olanı zararlı. Ev yapımı olmalı
Kanka reklam yapmak gibi olmasın ama misal sütaşın ayranını veya torkunun ayranını içiyorum eğer hazır alamazsam yoğurt o da sütaş oradan ayran yapıyorum kola falan yok sosyal medya yok şeker yok gluten yok zararlı olan tüm şeyleri çıkarttım diyebilirim henüz ayranın bir zararını görmedim ama sizin fikirleriniz önemli benim için.

Kanka reklam yapmak gibi olmasın ama misal sütaşın ayranını veya torkunun ayranını içiyorum eğer hazır alamazsam yoğurt o da sütaş oradan ayran yapıyorum kola falan yok sosyal medya yok şeker yok gluten yok zararlı olan tüm şeyleri çıkarttım diyebilirim henüz ayranın bir zararını görmedim ama sizin fikirleriniz önemli benim için.
Sen bilirsin.sadece söyledim. Hekimler söylüyor zararlı olduğunu. Birçok pazarda doğal yoğurt var.alabilirsin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6