Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gösteriş Için Neverfap Yapmayın

Bruh

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Sizlere never fapi kolaylaştırabilecek, fakat size uzun vadede kişilik anlamında sıkıntılar doğurabilecek never fap tarzından bahsetmek istiyorum.

Kendini başkalarına kanıtlamak için never fap yapmak.

Mesela izlemiş olabileceğiniz film dizi, anime,ya da oynamış olabileceğiniz oyunlar savaş tutkunuzu arttırıyor olabilir. Çünkü nefsimize hoş geliyor. Bu konu olmasaydı izlenecek ne kadar anime vardır ki? Veya valorant, cs , pubg, brawl stars gibi oyunlar neden oynansın. Bunlar, farkında olmadan sizi savaş tutkusuna sürüklüyor olabilir. Bu savaş tutkusu da gitgide gösterişe dönüşebilir. Kendimden örnek vereyim, izlediğim demon slayer, my hero academia gibi animeler bana savaşı oldukça sevdirmişti. Özellikle demon slayer popüler olduğu için editlerini izliyor. Durability, hex gibi şeyler gaza gelmemi sağlıyordu. Oynadığım shadow fight'ın müzikleri ayrı bir gaza gelmemi sağlıyordu. Okul servisinde sürekli dinlerdim. İş öyle boyuta geldi ki, aklımdan savaş senaryoları kuruyordum. Okulda sevdiğimi düşündüğüm kızı kurtarma hayalleri veya israil ve türkiye savaşı gibi şeyler hayal ediyordum. Bu dönemi bundan önce de yaşamıştım. Shadow fight karakteri taklidi yapıyordum odamda. Gizlice spor yapıyordum odamda. Hatta phonk dinlemeye başlamıştım. Servisle giderken cama bakıp gördüğüm arabalar tam da öfkeme uyuyordu. İş böyle olunca çok rahat never fap yapıyordum. Zorlandığımı hatırlamıyorum belki zorlanmış olabilirim ama 60 günü geçmiştim bu hedefle galiba. Bir meslek hedefim yoktu. Namazda gösteriş yaptığım olmuştu. Neyse yaz geldi. yazdan önce sürecim gitmişti.

Yaz gelince okulda hoşlandığım kız da yoktu. Evdeydim ve yeni süreç başlamıştı. Osmancık kitabına başlamıştım ve bu kitap Osman Gazi'nin tıpkı benim gibi, öfkeden dolayı galiba vurup savuran, öfkesine yenik düşen, ailesinin yanına geldiğinde Osmancıklaşan hayatını anlatıyordu. kitapta bir bölümde Osman, Sivki Kaya'da uçurumdan galiba, aşağı bakıyor, Şeyh Ede Balı onun yanına geliyordu sanırım. Büyük ihtimalle "Ne düşlersin Osmancık" diyordu. Osmancık, "Dünya çok büyük" diyordu sanırım. Ede Balı, Dünya'nın benim anladığım kadarıyla, hedefi olanlar için çok küçük olduğunu, gerçek yiğidin öfkesini yutan olduğunu ki Peygamberimiz(a.s.m.) de bunu bir hadisinde söylemişti, söylüyor. Osmancık kendine dikkat etmeye çalışıyor. Ede Balı'nın evine geldiğinde bir odanın içinde çok zorlanıyor, çünkü savaştan uzak. Osmancık kendini geliştiriyor, Ede balı onunla konuşuyor ve artık Osman oluyor. Bu arada hatırlatmadan geçmeyeyim. Bir akşam yemeğinde sanırım, saldırı oluyor ve Osmancık bir anda silahlanıyor adamları haklayıp geri dönüyor.

Ve yemeğe devam ediyor sanırım. Bu bana bir kendimi hatırlattı. Osmancık düzeldikten sonra beylik ona veriliyor,gücüne iyiye kullanıyor hatta abisine sorulduğunda o da Osman'a beyliğin verilmesini istiyor. Anlayacağınız üzere, galiba şuna benzer bir söz vardı, kötü yolda hızlı ilerleyeceğime, iyi yolda sürünürüm diye. Osman iyi olduğu zaman bir düş gördüğünü, tamamını anlatmayayım, bir ağaç görüyor ve bu ağaç büyüyor. Bu Osmanlı'nın büyüyüşüne gösterge. Burada bir sürü insan var. Bu soyağacı sanırım. Osman ailesini düşünmeye başlıyordu bu arada iyi olduğu sırada.
Tıpkı benim yaptığım ailenin yanına gelince utangaç olma durumu gibi. Yazı uzun oldu. Size never fapi iyiliğiniz için yapmanızı, ve gösteriş için yapmamanızı tavsiye ediyorum yapıyorsanız, eğer. Benim şuanda pek net olmasa da meslek hedefim var. Ama pek zor olduğunu belirtmeliyim. Dediğim gibi kötü yolda hızlıca gitmektense iyi yolda sürünmenizi tavsiye ederim. Bu arada Osmancık kitabını bitirmedim. Ama sürecinizi bozun demedim yanlış anlaşılmasın. Never fapi bence güzel bir amaç uğruna yapmak da önemli. Hayırlı Cumalar.

Bruh

Yeni Üye
Bu arada belirteyim, spor yapın kitap okuyun, ders çalışın, sosyal medyayı kullanmayın ama güzel amaçlar için yapın bence bunları yoksa kişiliğinize zarar verebilir. Özellikle aile hayatında. Bu arada başlık yanlış anlaşılmasın, gösteriş için never fap yapıyorsanız bırakın anlamında değil, never fap devam edin fakat bence gösteriş için yapmayın anlamında dedim. Defiantwarrior profil mesajından aldım:
Zorluktan sonra gelen kolaylığa erişme arzusuyla sürekli iş ve oluşta olma azmi, beni ayakta tutan yegane olgu. Hayatın denkleminde asıl tatmin, süreçlerin sonunda gelen o büyük hissi yaşadığında gerçekleşiyor. İlerleme ideali için çalışmak ve ahlakın kendi içindeki temellendirmesine yönelik davranmak realitenin kendisini oluşturuyor. Kainatta edinebilecek bilgilere ulaşmak için didinmek ve bir amaç için yaşamak aslında tüm meselenin özü. Onlarca felsefi düşünce arasında kendi yolunu belirleyip o doğrultuda ilerlemeyi seçmek büyük bir mesele buradan sonrası bir bilinmezlik içerse de sonuçta varsın ve bu varoluş hiç de basit bir şey değil. Her daim bu ilkeleri hayatın içerisinde kendine hatırlat. Çünkü aslında her yeni güne başlamanın sebebi de bu anlattıklarını tekrar tekrar deneyimlemek için. İnsan ilişkilerinin seni sarmadığını bir noktada sende biliyorsun çok az anlatıyı alıyorsun hayatına. Çıkar senin için bir anlam ifade etmiyor çünkü çıkarın yok sadece inandığın yaratıcı var ve sen varsın her şey senin zihninde iyi olduğun için bile sorgulanıyorsun bu dünyada unutma! Bazen büyük yükleri kaldırıyorsun, bazen rölantidesin. Devam eden bir zaman dilimindesin. 21. yy da birçok gelişmenin içerisinde dünyanın küçük bir bölgesinde yaşayan canlı bir varlıksın. Bulunduğun yerde dokunabildiğin her varlığa değer katmak için var ol. Sancı çektiğin anlarda devam etmeyi kendine öğütle. Bu dünyada bir dualite var. Sen nereyi seçeceksin? İyi mi kötü mü? Bu forumda niye varsın? Neden neverfap yapıyorsun ve doğru insan yaşam modeli seçiyorsun? Neyin mücadelesindesin? Başladığın yeri hiç unutma gideceğin yeri ve potansiyelini sakın sınırlama. Elinden geleni yap ve gerisi için sisteme, evrene ve yaratıcıya güven. İşte bu kadar.

Son düzenleme:
Aklın işletilmesi; düzgün ahlakın ve inanç sistemlerinin temelinde var. Bu yazı size de iyi geliyorsa bir yerden yakaladıysa adresine ulaşmış demektir. Her neye başlıyorsak zihin ve beden ortaklaşmasını ilke edinmek gerekiyor. Neverfap yapmak istemenin götüreceği istikamet kendi sağlığımız ve içsel huzurumuz için olmalı. Çok doğru söylemişsiniz. Yaşam formları var etrafımızda da birçoğuna rastlıyoruz. Ön planda olan, şöhreti vesairesi olan birçok kişiyi de gözlemliyoruz, bazıları adına utanıyoruz ve doğru bulduklarımız varsa bir şeyler öğreniyoruz. Biz burada bize her anlamda iyi gelen sistemleri tartışıyoruz. İnsan sonuç olarak yaptığı eylemlere mana katarsa gerçek başarı sağlanıyor.

Bruh

Yeni Üye
Aklın işletilmesi; düzgün ahlakın ve inanç sistemlerinin temelinde var. Bu yazı size de iyi geliyorsa bir yerden yakaladıysa adresine ulaşmış demektir. Her neye başlıyorsak zihin ve beden ortaklaşmasını ilke edinmek gerekiyor. Neverfap yapmak istemenin götüreceği istikamet kendi sağlığımız ve içsel huzurumuz için olmalı. Çok doğru söylemişsiniz. Yaşam formları var etrafımızda da birçoğuna rastlıyoruz. Ön planda olan, şöhreti vesairesi olan birçok kişiyi de gözlemliyoruz, bazıları adına utanıyoruz ve doğru bulduklarımız varsa bir şeyler öğreniyoruz. Biz burada bize her anlamda iyi gelen sistemleri tartışıyoruz. İnsan sonuç olarak yaptığı eylemlere mana katarsa gerçek başarı sağlanıyor.
Evet, hobi bulmak, bu hayat için çabalamak, meslek hedefi edinmek, Allah rızası için uğraşmak gerekiyor.
Gün saymak, nofapi doğrudan amaç haline getirmek, 90. günde her şeyin düzeleceğini sanmak gösterişe sürükleyebilir. Zaten bu nofapi belirli bir mevki için yapıldığının göstergesidir bence. Onun için nofapi kendimiz için, sağlığımız, geleceğimiz, ilim öğrenmek yani Allah rızası kazanmak için yapılmalı bence. Bu arada nofapi amaç haline getirmek süreçlerin kısalmasına da neden olabilir. İstemsiz cinsel haz konusunu okuduysanız aşırı takıntı yaptığım için olmuş. Nofap için savaşmak, kendini fape karşı savunmak olmalı yoksa savaşırsan hayat amacı hâline gelebilir. Bu arada kendini savunmaktan kastığım tetikleyiciye bakıp şehvet almamaya çalışmak değil direkt tetikleyicilere bakmamak.

Adalet çetin

Yeni Üye
Gösteriş için kitap okuma gibi şeyler insanı o konuda sığlaştırıyor zaten hocam. Motivasyon eksikliği nedeniyle devamlılık da sağlanamıyor, insanoğlu ya bir şeylerde "öz bilinç" ile ya da içsel motivasyonla ilerleyebiliyor. Neverfap benim öz bilinç rehberim ama kesinlikle motivasyonum dışsal şeyler değil. Kötü olan her şeyden sonuçlarına dayanarak uzak durmak lazım. Şahsen PMO'nun beyin sistemine zararları ve PMO yapmanın bayağı ve insan onuruna yakışmayan tarafından ötürü buradayım. Sporu sevdiğim için yapıyorum, kitapları sevdiğim için okuma alışkanlığı da kazanacağım. Diğer bağımlılıklarımı aynı nedenlerle sınırlandırıyorum veya komple bıraktım, sosyal getiriler vs. hiç umurumda değil çoğunlukla da umut satmak dışında bir işlevleri de yok zaten.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6