Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hatam Nerede?

Bir süre irade yöntemi kullanarak bırakmaya çalıştım. Bu kısımdan bahsetmeyeceğim. Sonrasında kol yol kitabını okudum umutlu idim sevinçli idim harbiden bıraktığımı hissettim belki de hisseder gibi oldum, yine olmadı aradan uzun zaman geçti belki 1 yılı aşkındır. Neyi anlayamadım diye dikkatle tekrar okudum yine olmadı. Kolay yol hakkındaki yazılara baktım çokça. Birçok defa bıraktım, kurtuldum, başardım diye sevinirken yine buradayım. Neyi anlayamıyorum, nereyi kaçırdım? Bir yerde büyük bir aptallık mı ediyorum? Tekrar mı okuyayım, anlayana kadar? Hep umutlu bir kişiliğim var belki sizler sayesinde hakikaten başaracağım.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Neden relaps olduğunuzu sorguladınız mı hiç?
Uzun zaman olmuş Nf yi takıntı haline getirmeyin.

BloodRien

Yoda
İçerikleri tüketirken motivasyonla yapmışsın motivasyon kısa süreli
krize girdiğindede krizi yönetemeyip relaps olmuşsun
krizi yönetmeyi öğren

hiko baba

Yeni Üye
Bir süre irade yöntemi kullanarak bırakmaya çalıştım. Bu kısımdan bahsetmeyeceğim. Sonrasında kol yol kitabını okudum umutlu idim sevinçli idim harbiden bıraktığımı hissettim belki de hisseder gibi oldum, yine olmadı aradan uzun zaman geçti belki 1 yılı aşkındır. Neyi anlayamadım diye dikkatle tekrar okudum yine olmadı. Kolay yol hakkındaki yazılara baktım çokça. Birçok defa bıraktım, kurtuldum, başardım diye sevinirken yine buradayım. Neyi anlayamıyorum, nereyi kaçırdım? Bir yerde büyük bir aptallık mı ediyorum? Tekrar mı okuyayım, anlayana kadar? Hep umutlu bir kişiliğim var belki sizler sayesinde hakikaten başaracağım.
boşta kalırsan, semen retentionu çok kafaya takmışsan, tetikleyici görmüşsen veya değişimden korktuysan bunlar neden olabilir. önerim instayı tiktoku reddit hesaplarını sil, boşta kalmamak için sevdiğin şeylerle kendini oyala ve bu siteye çok girme buraya girmek bağımlılığını hatırlatabilir.

BloodRien

Yoda
Kolay yol yöntemi ile bakış açını değiştirip krizleri ortadan kaldırmıyor musun?
Kolay yol yöntemiyle hormonları yok edemezsin ki testesteron vücudunda var
kolay yol ile psikolojik bırakırsın
kriz dediğin beyninin sana pmo yu hatırlatması sen kolay yol ile ee ben yapmıyorum ki bıraktım demiş olman lazım ama relaps olduğuna göre bu yöntem işe yaramamış

Kendimden örnek vereyim bende en iyi çalışan buydu pkby kitabını okuyup çok relaps oldum krizi yönetemiyordum çünkü
krizi nasıl yendim
zamanımın kalmadığını artık ya bırakırım ya bırakırım dedim sınava hazırlanmam gerekiyordu pmo yaparakta sınava hazırlanmak mantıklı değil sınavda en iyi performansı vermen gerekir bu sebeple bıraktım ve kendimi beğenmiyordum artık bir üst levele geçmem gerektiğini düşünüyordum

yanlış anlaşılma olmasın yada çatışma pkby işe yaramıyor demiyorum çoğu insanda o kitap ile bırakıyor
benim yöntemim farklı ve sende yöntem değiştir demek istediğim bu

eğer pmo yaparsam daha iyi bir hayatım olmaz sonuç ?
hedefimin altına düşerim ve bağımlı olarak yaşarım veya istediğim şeyleri yapamam başarısız olurum diyebilirsin kendine vb. Telkinler

veya başka bir bırakma yöntemi
1 gün pmo 1 gün yok sonra 2 gün yok 1 gün var daha sonra 3 gün yok 1 gün var
tavsiye etmem ama

yeni şeyler dene

bir bırakma yöntemi daha
kendine sürekli hatırlat telefonuna sana bunu hatırlatıcak bir mesaj yaz günde 3 kere 4 kere ne kadar istersen oku
duvarlara as bu yazıyı resimde olabilir bu
yeterki sana eğer yaparsam ezik mutsuz iğrenç konformist 31 ci halime dönerim diye hatırlatsın ve pmo dan tiksin

umarım yardımcı olabilmişimdir

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu
Bırakmanın sorumluluğunu kitaba, bizlerin vereceği öneriye ya da öğreneceğin bilgilere verip sana verilecek görevlere odaklanma. Yani şunu şunu şunu yaparsam bırakırım diye düşünme. Aktif olarak bu işin başında ol. Diğer her şeyi işin teknik kısmı olarak gör. Demişsin ya irade yöntemi kullanarak bırakmaya çalıştım diye. İrade hakkında düşünmeni öneririm. İradeye bir yöntem olarak bakmak yerine iradenin sen olduğunu fark et. İrade sensin, duygular, düşünceler, okuduğun herhangi bir şey ise iradenin etrafında dolanan ve odağına talip "şeyler".

Ciks

Mezun
1- Kendine bir zorunluluk bul. Cinsel istek veya stres dayanılmayacak noktaya gelip de relapse olmana ramak kaldığında seni bundan alıkoyacak bir zorunluluk... "Relapse olmamalıyım. Eğer olursam şöyle olur ve üzerinde çalıştığım şu hedefle ilgili her şey tepetaklak olur.

2- En küçük bir tetikleyiciye dahi bakmamaya çalış. Bu kadarcıktan da bir şey olmaz dediklerini bile küçümseme.

3- Cinsel istekten korkma. En şiddetlisine bile acı çekerek de olsa katlan. Cinsel istek seni öldürmez merak etme.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6