Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hayatımı Düzeltmeye Başlıyorum

• Konuyu başlatan Mutsuz ve Hedonist
  • Başlangıç tarihi
M

Mutsuz ve Hedonist

Misafir
Merhaba arkadaşlar dün açtığım konudan sonra gelen mesajları okudum ve biraz da olsa içimde bir umut oldu. Ve artık hayatımı düzeltmeye başlama kararı aldım.
Öncelikle içinde bulunduğum sorunlarla ve problemlerle başa çıkmalıyım.

1- ÜNİVERSİTE SINAVI
Hiç şüphesiz şuanki en büyük problemim sınava bu sınava hazırlanma sürecim. bu sene kesinlikle yerleşmek için giricem. 3. senem zaten o yüzden mezunluk filan tamamen çıkardım aklımdan. eski senelerde yaptığım hataları yapmamak için rahat ama kararlı bir şekilde ilerleyeceğim panik yaparsan biterim o yüzden panik yapmayacağım. Ve yüksek hedeflerin yanı sıra alternatif hedeflerde hedeflerde koyacağım. böylece çalışma isteğimin yıkılması daha da zor olacak. Onun dışında günde 10-12 saati çalışmak ve vicdanım rahat bir şekilde sınava girmek.

2-YALNIZLIK
Evet bu konuda şuan için yapabileceğim pek bir şey yok zaten. Üniye geçtiğim zaman arkadaş edinmeye çalışacağım. şuan için beklentiye girmek sadece hayal kırıklığı olur. o yüzden şimdilik bu sorunu aşmak için bir şey yapmayacağım.

3-PMO
kesinlikle bırakamam gerekiyor.pmo anlık olarak haz versede genel olarak beni daha depresif yaptığını düşünüyorum. zaten gerek odaklanma gerek hafızayı kötü etkilediği de bir gerçek .Benim için biraz zor olacak 6 yıldır pmo bağımlısıyım ama yine de kararlı bir şekilde nofap'e başlıyacağım.

4-MALADAPTİVE DAYDREAMİNG
Bilmeyenler için uyumsuz hayal kurma bağımlılığı. bana zararı PMO'dan daha fazladır diyebilirim fakat bu bağımlılıktan kurtulmam şuan ki durumda imkansız. belki biraz azaltabilirim fakat tamamen bırakacağım gibi bir misyona girersen sonu benim için hüsran olur.

5-DEPRESİF RUH HALİ VE DEPRESYON
Hep kötüyü düşünmekten vazgeçeceğim ve iyi tarafmlarıma odaklanmaya başlayacağım, hayatı çok ciddiye almayacağım, günde 15-20 dk da olsa dışarı çıkacağım. büyük beklentiler içine girmeyeceğim. içinde bulunduğum kötü durumu düşünmeyi ve geçmişi düşünmeyi bırakacağım. her gün evde 30 dk da olsa egzersiz,spor yapacağım. sosyal medyadan uzak duracağım.

6-VAROLUŞSAL BUNALIM VE HAYATIN ANLAMINI BULMA
Bu konuda düşünmeyi belli bir süre tamamen hayatımdan çıkarıyorum. çünkü bu süreçte bu tarz şeyleri düşünmek bana faydadan çok zarar verdiğini düşünüyorum. hayatı basit düşüneceğim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6