Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hayatta Risk Almak Ne Kadar Doğru ?

Targetlock

Deneyimli Üye
Mantıklı her riski almak zorundayız. Risk almamak aptallıktır. Önüne her zaman seçenek çıkacak. Sen mantıklı riskler alacaksın. Uzun vade için kısa orta vadeleri yakamn gerekecek. Feda ve risk kaçınılmazdır.
Herkes bir hayat seçer ve bunun bedelini öder.
Risk almamak en aptalca şeydir.

Sarkå

Ay Yolcusu
Alacağın riske bağlı bir şey Örn cebindeki son para ile milli piyango almak bi aptallıktır. Burda asıl önemli olan bu riski almaya değecek mi? İyi olama ihtimali var mı? Tutarlı bir şey mi? Kötü olursa başka bir yol izleyebilir miyim? Ya olmazsa neler yapabilirim? Bu soruları kendine sorarak buna cevap bulabilirsin. Buna en iyi cevabı sen verebilirsin Çünkü kendini en iyi sen tanıyorsun mesela ben 12. sınıfta acık liseye geçtim erkenden mezun olup çoğu kişinin net olarak önüne geçtim ama bu herkes de aynı etkiyi vermez. Burda önemli olan kendini iyi tanıman ve uçuk kaçık hayallerin peşinden koşmamak; sonrasında çok üzülürsün yoksa.

SDG

Yoda
Hayatınızı etkileyecek olsa bile risk alır mısınız ? Meslek evlilik ve dahi konular da ?

Her seçim hayatı etkiler, pasif kalıp bir şeyi değiştirmemek de bir seçimdir, bazen sadece değiştirdiğimiz durumların hayatımızı etkileyeceği yanılgısına düşüyoruz.

Cevabımın soyut kalmaması adına biraz somutlaştırayım. Hayatımdaki mesleki riski alıp çalışma yerimi değiştirdim. Şimdiki maaşım daha iyi, patronum kesinlikle beni daha iyi idare ediyor, iyi iş yapınca övülüyorum, işi batırınca suratıma sövülmüyor. Ama eski yerime göre daha dar ve spesifik bir alanda çalışıyorum. Çok fazla kırtasiye işi, daha az mesleki deneyim var. Önceki yerde mesleğimle daha içiçeydim. Daha fazla mesleki tatminiyetim vardı. İşyeri değiştirerek risk aldım. Ama her türlü bir şeyden bir şey tutmuyor. Mükemmel mi ? Hayır. Tatminiyetsizliğim parayla tolare edilemeyecek duruma gelince tekrar risk alır is yeri degistiririm. Yani mesele biraz da o ilk önyargıyı kırmak , sonrasında risk almayı biraz gözün kesiyor, ortamı ona göre ayarlıyorsun.

Ha evlilikte risk alma kardeşim ? işi değiştirirsin, şehri değiştirirsin, ülkeyi bile değiştirirsin, tüm bunları bir gecede halledersin kararlıysan ama eşi öyle pat diye değiştiremezsin. Anlaşmalı boşanma 1 yılı geçkin evliysen olur, bi günde halledersin ama çekişmeli boşanma 5-6 yıl sürer. Bunun mal rejimi davası var (evlilik sürerkenki alinan mallar paylaşılıyor ), zinet davası (takılan takı vs), nafakasıydı, veledin velayetiydi, maddi manevi tazmınatıydı falan ölme eşeğim ölme.

O yüzden ne demişler; evlenmeden önce gözlerini dört aç, evlendikten sonra yarım aç ?

Wise

Ancient Wise
Hayatta risk diye bir şey yoktur. Şansını denemek vardır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6