Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hedefsiz Kalmak

Belli bir süredir elimden geldiğince forumda yardım isteyenlere yardim ediyordum ve görüşlerimi dile getiriyordum. Şu an ise benim görüşe ve yol gösterilmeye ihtiyacım var.

Şu anda büyük bir boşluk içerisindeyim. Kendime koyduğum hedeflerin anlamı kalmadı ve şu anda hedefsiz ve başıboş birisi haline geldim. 4 ay sonra okulla bağım kalmayacak ve doğal olarak işsiz kalacağım. Haliyle işe başlamam gerek. Bu konuda karar veremiyorum ne olacağıma dair. Kendi bölümümün birçok avantajı var ve çok şey biliyorum bölüm ile ilgili, bu yüzden kendi bölümümle ilgili bir işe girersem rahatlıkla o işi yapabilirim ve rahat bir şekilde yukselirim. Diğer bir yandan freelance olarak çalışmak aklıma geliyor ve bu çalışma modelinde çalışmanın rahatlıkları ve kazanılabilecek para miktarını düşündüğümde buna kayıyor aklım. Bunun arasında gidip geliyorum iki haftadır.

Bunun yanında kendimle ilgili koyduğum hedeflere karşı da ilgim azaldı. Okul online olarak devam ettiğinden okul takımı ile de bir bağım kalmadı. Estetik bir vücut inşa edecek imkanım da yok şu anda. Finansal olarak hala aileme bağlı olduğumdan yük olmak istemiyorum.

Üstüne üstlük bağımlılıklara tekrar geri dönüş yaptım ve PMO, müzik ve sosyal medya, gündem takibi bağımlılıklarım aşırı derecede arttı.

Durum bunlardan ibaret. Hem fiziki hem de ruhsal olarak bosluga düşmüş durumdayım. Temmuz ayının sonuna kadar kendimi toparlamam gerek çünkü o tarihten sonra okulla bir bağım kalmıyor. Nasıl bir yol izleyecegimi, ne yapmam gerektiğini çözemedim. Genel bir yapı oluşturabilirseniz detayları düşünür ve ona göre bir yol izleyebilirim.

Yardımlarınızı bekliyorum.​

strongenough

Curious
Bağımlılığının artdığını düşünüyorsan, sürece başla yeniden.
Şu anda büyük bir boşluk içerisindeyim. Kendime koyduğum hedeflerin anlamı kalmadı ve şu anda hedefsiz ve başıboş birisi haline geldim.​
Ben de bi ara böyleydim. Kendim bir gün oturup yapmak istediğim, düşününce beni heyecanladıran küçük hedeflerimi yazmaya başladım. Sonrası çorap söküğü gibi geldi. Düşündüğüm en büyük hedeflerimi de yazmaya başladım. Şu anda o hedefler için adım atıyorum.

kk997

Yeni Üye
Dostum en başta iyi düşünüp bir hedef belirlersen iş hayatındaki seçimin konusunda da sana yol gösterir. Gitmen gereken yolu bildikten sonra sana da sadece o yolu gitmek kalır.

Ayrıca eğer gelecek hayatında freelance çalışmak istiyorsan bence mümkünse bunu şimdiden part-time yapmaya başla. Hem ailene olan finansal bağımlılığın azalır hem bir uğraşın olduğundan dolayı kötü alışkanlıklara daha az ya da hiç zaman ayırmazsın hem de daha okuldan mezun olmadan iş hayatına başlamış olursun. Başarılar dilerim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6