Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hepimiz Köleyiz

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Selam baylar 🖐 Son zamanlarda hepimizim köle olduğunu farkettim. Bu siteye neden geliyoruz ? Neden No fap yapmaya çalışıyoruz? Neden spor yapıyoruz? Bunun en temel sebebi tutsak olduğumuzun farkındayız. Pmo ya şekere ilgiye hepimiz muhtaç hissediyoruz. Hepimizin hoşuna gidiyor. O dopamini alırken mutluyuz ama sonrasında nasıl da o şeye bağımlı olduğumuzun farkındayız. Bunun farkında olmamız iyi bir şey çünkü çoğu kişi farkında değil ve önemsemiyor. Burada başlıklar açılmıştı arkadaşlarım no fapi duyunca dalga geçti vs diye. İnsanlar köle haldeler ve bunun farkında değiller. Onlara kölesin dediğiniz zaman da sizlerle dalga geçiyorlar. Burada forumda olan kişiler ise köle olduklarının farkında. Tutsaklıktan kurtulmak için ilk önce tutsak olduğunun farkında olmak lazım. Araştırıyoruz , deniyoruz , başarısız oluyoruz ama vazgeçmiyoruz çünkü diğer kölelerden farkımız bilinçli köleler olmamız. Diğer insanların da bu pisliklerden kurtulması önemli ama burada asıl görev onlara neverfapi anlatmak değil yaşamak. İyi bir okulda/işte okuyan vücudu güzel sağlıklı , sosyal çevresi iyi olan , genel kültürlü vs.vs. bir insan gördüğünüzde ona bakıp da "ya nasıl böyle oldu" diye sormak isteriz. Bizler ellerimizde zincir varken başka insanların ellerinde zincir olduğunu anlatmaya çalışmak yerine kendi ellerimizdeki zincirleri açıp özgür olduğumuz zaman diğer köleler zaten farkına varmaya başlayacaktır. Ve unutmayın eğitim özgürlere verilmez eğitim özgürleştirir. Özgür kalın .

Aslında bağımlılığa neden bağımlı olunduğu üzerine düşünülmesi gereken bir durum. Bir kişi bağımlılıklara bağımlı olmak için mi bağımlı olur, yoksa başka bir sebepten mi? Bazıları, sorunlarını unutmak için, bazıları içindeki enerjiyi yönlendiremediği için bağımlı olur. Hatta bir sigara bağımlısı arkadaşıma neden sigara içiyorsun diye sorduğumda, bana, bu benim hayatımdaki tek lüks demişti. Elbette, bazıları da sebepsizce bağımlı olur bir şeylere. Ama değinmek istediğim, bağımlılığın nedeni olan esas sorun ortadan kaldırılırsa bağımlılık da ortadan kalkar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6