Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Her Konuda Gelişmeyi Istemek,Denemek Istemek

jimhalpert

Yeni Fapstronot
Dostlar selam 25 yaşında standart bir TR erkeğiyim.Veterinerlik okuyorum okulu uzattım bitmedi hala.Mesleği de çok yapmayı istiyor muyum emin değilim.Sırf para kazanmak için yaparım yaparsam.Sorun değil mezun olayım bir şekilde yaparım.Ama aklım yazılımda biraz eğitim satın alıp frontend denedim ama bitiremedim hala eğitimleri çok da bir projem yok açıkçası.Neyse konum bunlar değil aslında merak ettiğim konu hep çok yönlü olmayı istemişimdir.Hayatta birçok şey denemek istiyorum işte örnek verecek olursam:yazılımdan bir şeyler yapmak,bir dövüş sporu ile ilgilenmek mma olması hedefim,şan eğitimi almak(sesim fena değil diye düşünüyorum),tiyatro yapmak(bir karakteri canlandırmak çok eğlenceli bir şey,ama yeteneğim var diyemem),Youtube kanalı açıp dışarda içerikler çekmek vs vs.Ama gelgelelim çoğu birgün yapıcam diye kalıyor ve çoğuna başlamaya da çekiniyorum.Daha önce parlak nesneler sendromu diye bir şey duymuştum.Sizce ben onu mu yaşıyorum yoksa bu normal bir şey mi?

Chumyuk

Fapichulo
Eylemdeyken zihnin düşünceleri ile atıl haldeyken zihnin düşünceleri farklıdır, atıl haldeyken sadece can sıkıntını gidermek için aklına gelen herhangi bir şey sana ilgi çekici geliyor olabilir. Bu saydığın aktivitelerden şu anda en ilgini çeken hangisiyse ona başlayıp, birkaç ay aktivite olarak sadece onunla ilgilenip daha sonra diğer aktiviteleri aklına getirirsen aradaki farkı göreceksin.

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Bir çok farklı alanı deneyimlemek, yaratıcılık açısından çok faydalıdır. Geçmişteki İslam düşünürlerine bakarsak, Adamlar hem matematik uzmanı, hem fizik, hemde tıpta entellektuel bir birikimleri var. Böyle insanlara "Polimat" ismi veriliyor. Bu isteğinde bir sakınca görmüyorum. Lakin, eğer bir alan ilgini çekiyorsa o işi hakkiyla öğren ve karşı tarafa öğrendiğin bilgileri aktarabilecek duruma gel. işte bunları yapabilirsen sana, Hem entellektuel hem de polimat derim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6