Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Herkesten Hoşlanmak ( Şıpsevdi Miyim?)

masuaku

Venüs Yolcusu
merhaba herkese. burayi keşfetmiş olduğum iki yil icerisinde nofap yapmasam da birçok sorunumu ( özgüven düşüklüğü, sürekli hayal kurma, karşı cinsi cinsel obje olarak görme vb) çözdüm. arkadaş çevrem de oluştu, kendimi iyi hissediyorum.

kendimde son 4-5 senedir farkettigim bir durum var. kızlardan kolayca hoşlanıyorum ya da hoşlandığımı düşünüyorum. misal üniversite başladı 3-4 ay önce, 4 tane kız için ' aramızda bir şeyler mi var? ' diye düşündüm. bir tanesi ile sık sık göz göze geliyorduk. kızın davranışlarını inceledim bir süre, uyuşmamız mümkün değildi. O nedenle hemen unutmaya karar verdim. son 1.5-2 ayda nadiren baktım ona, olduğu yerlerde olmadım. unutuyordum diyebilirim.

dün sınav için sinifa girip kafami cevirdigimde kızın bana uzunca baktığını gördüm, kafamı çevirdim hemen. bugun tekrar siniftayken telefonla uğraşıyordum, kafami kaldırdığımda askının orada montunu çıkarıyordu ve bana bakıyordu. ben bakinca gözünü kaçırdı hemen. oturduktan sonra da bir defa baktı gibi. eve gelip uyudum, rüyamda bu kızı gördüm bunlarin üstüne, aklima girdi tekrardan.

uzun lafin kısası bu kızı unutmak ve hızlıca hoşlanma sorunundan kurtulmak istiyorum. tavsiyeleriniz nelerdir?

( içimi dökmek için bazen gereksiz uzatabiliyorum, kusuruma bakmayin.)

izleyici1

Yoda
kızı beğenmediysen veya evliliğe gitmek istemiyorsan
kızla göz göze gelmemeye dikkat et
kıza bakmazsan kızla aranda bişeyde olmaz genelde
kızla ilgilenmen kıza umut verebilir
ben geçmişte böyle bir hata yapmıştım

Nirvana

Mars Yolcusu
Sana birşey diyeyim mi en güzel psikoloji aslında şıpsevdi olmaktır ama bak psikoloji dedim. Şıpsevdi olmak kontrol edemezsen çok kötü sonuçlara sebep olur. Hayatına sıkıntınlı insanlar alırsın. Aldatırsın biri sana kafayı takar belli olmaz ama. Birine platonik olmaktan iyidir. Birine cesaret edip açılmak daha sonra onla devam etmek iyidir. diyelim ki açgözlülük yaptın emin ol bu aynı dopamin bağımlılığı gibidir. Yenilik tutkusu denen şey bu aslında. Dopamin eski tadı vermeyince yeni dopamin bulmak gibi eğer evlilik düşünüyorsan uygun eş bulurken karaktere bak derim güzellik çekicilik azalır ama karakter asla değişmez

Feitan

Ay Yolcusu
Bu çok normal ben aynı dakikada 3 kıza aşık olduğumu bilirim. Sorun falan değil bir kıza kafayı takmaktan çok daha iyidir. Kızdan hoşlanıyorsan konuş zaten davranışları hoşuna gitmiyorsa soğursun kızdan uzak durursun. Hoşlanmıyorsan kıza umut verme peşini bırakmaz tavsiye etmem hoş bir durum değil

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6