Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hızlı Okuma Kursunu Deneyen Var Mı ? (Superead)

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Dostlar selam, Uzun zamandır karşıma reklamları çıkan, Hızlı okuma kursunu satın aldım 5 gündür deniyorum ama şu ana kadar en ufak bir farklılık görmedim aksine normal okumam da kötüleşti. Aranızda daha önce bu kursu satın almış kullanmış kişiler var mı? deneyimlerini yazarsa çok sevinirim.

Site adı: superead.com

monkmode

Yeni Üye
Kursu satin almadim ancak zamanında hızlı okuma kursuna gitmiştim. Başlarda olabilir oyle artik okuduğunuzuda anlamıyormus gibi hissedebilirsiniz. Tek yapmanız gereken devam edip beyninizin bu duruma alismasini sağlamak bir süre sonra gözünüz kelimeler arasinda gezicek ama anlamaya başlayacak.

müslüm

Ay Yolcusu
Ben bilgisayardan ve telefondan çalışıyordum. İlk başlarda anlamana gerek yok, kurs güvenilir ise adımları takip et yeter. Bir müddet sonra anlamaya başlıyorsun. Ben hızlı okuma kursundan sonra, TYT Türkçeyi genelde yarım saatte bitirip o süreyi mat'a veriyordum. Aşırı da gerekli değil ama cebinde bulunsun.

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Ben bilgisayardan ve telefondan çalışıyordum. İlk başlarda anlamana gerek yok, kurs güvenilir ise adımları takip et yeter. Bir müddet sonra anlamaya başlıyorsun. Ben hızlı okuma kursundan sonra, TYT Türkçeyi genelde yarım saatte bitirip o süreyi mat'a veriyordum. Aşırı da gerekli değil ama cebinde bulunsun.
teşekkürler hocam 🙏

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Kursu satin almadim ancak zamanında hızlı okuma kursuna gitmiştim. Başlarda olabilir oyle artik okuduğunuzuda anlamıyormus gibi hissedebilirsiniz. Tek yapmanız gereken devam edip beyninizin bu duruma alismasini sağlamak bir süre sonra gözünüz kelimeler arasinda gezicek ama anlamaya başlayacak.
orada kursun ilerleyişi nasıldı hocam kısaca anlatır mısın rica etsem.

monkmode

Yeni Üye
orada kursun ilerleyişi nasıldı hocam kısaca anlatır mısın rica etsem.
Üstünden 4 yıl civarı geçti ama bir kaç şey hatırlıyorum. Hazır videolar vardi ve paragraflar vardi onlarda hızlanmaya çalışıyorduk tabi her zaman farklı paragraflar çıkıyordu. Bir uygulama vardı birde ek olarak ama uygulamayi unuttum.

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Üstünden 4 yıl civarı geçti ama bir kaç şey hatırlıyorum. Hazır videolar vardi ve paragraflar vardi onlarda hızlanmaya çalışıyorduk tabi her zaman farklı paragraflar çıkıyordu. Bir uygulama vardı birde ek olarak ama uygulamayi unuttum.
Eyvallah tamamdır hocam. bu uygulamada aynı şekilde farklı farklı metinler ve göz egzersizleri barındırıyor.

monkmode

Yeni Üye
Hem yks hem de günlük hayatta kitap okuma, makale okuma v.b için
Bende yks senemdeyim. Şahsen ben önermem çok düşük değilse okuma hızınız. Ben mesela vakiti tam yetistriyorum sınavda gecenki denememde 33 paragraf sorusundan 1yanlis 1 boş 32 doğru yaptım. Normal hızda okuyorum ve yetişiyor sınav.

monkmode

Yeni Üye
Hızlı okuma vesaire yapmaya calisirsam yanlışlarım artıyor. Sınav senesinde önermem.

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Hızlı okuma vesaire yapmaya calisirsam yanlışlarım artıyor. Sınav senesinde önermem.
Hocam şöyle bir söylenti var dogru mudur sizce hızlı okuyunca daha iyi anlasiliyormus. yavaş okuyunca beyinde bazı boşluklar kalıyormuş oraya gereksiz düşünceler v.s giriyormuş

monkmode

Yeni Üye
Hocam şöyle bir söylenti var dogru mudur sizce hızlı okuyunca daha iyi anlasiliyormus. yavaş okuyunca beyinde bazı boşluklar kalıyormuş oraya gereksiz düşünceler v.s giriyormuş
Kişiden kişiye göre değişir ben sınava girmeden önce kendimi motive ediyorum pür dikkat bir şekilde okuyorum. Benimde ara sıra bölündüğüm oluyor öyle durumlarda baktım araya düşünceler giriyor falan derken 10-15 saniye hicbir şey düşünmüyorum kalemi falan elimden bırakıyorum daha sonrasinda hiçbir şey olmamış gibi devam ediyorum. Bu taktik bende işe yarıyor belki sizdede yarar diye paylaşmak istedim.

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Kişiden kişiye göre değişir ben sınava girmeden önce kendimi motive ediyorum pür dikkat bir şekilde okuyorum. Benimde ara sıra bölündüğüm oluyor öyle durumlarda baktım araya düşünceler giriyor falan derken 10-15 saniye hicbir şey düşünmüyorum kalemi falan elimden bırakıyorum daha sonrasinda hiçbir şey olmamış gibi devam ediyorum. Bu taktik bende işe yarıyor belki sizdede yarar diye paylaşmak istedim.
Anladım hocam 3-4 ay deneyeyim bakalım sonuçlari burada paylaşırım belki gerçektende anlama konusunda faydası vardır

DisiplinUstası

Ay Yolcusu
Hizli okumaya ayiracagin zamani problemlerde gelismeye ayir bence. Zaten sinav suresi eskisi gibi 135 dk degil. Eskiden cidden sure yetismiyordu. Hizli okuma falan ben de niyetlenmistim o zamanlar. Ancak suan matematikte prolasmak cok daha onemli. Aksine Turkcede hizli okumak iyi degil bence cunku sorular zor cikabiliyor ve ufak puf noktalarla cozuluyor. Problemlerde, geometride hizlanmak daha mantikli geliyor bana.

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Hizli okumaya ayiracagin zamani problemlerde gelismeye ayir bence. Zaten sinav suresi eskisi gibi 135 dk degil. Eskiden cidden sure yetismiyordu. Hizli okuma falan ben de niyetlenmistim o zamanlar. Ancak suan matematikte prolasmak cok daha onemli. Aksine Turkcede hizli okumak iyi degil bence cunku sorular zor cikabiliyor ve ufak puf noktalarla cozuluyor. Problemlerde, geometride hizlanmak daha mantikli geliyor bana.
Teşekkürler hocam tavsiye için 🙏

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6