Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İnanması Güç Fakat Geçen Aya Kadar Hiç Mastürbasyon Yapmamıştım

Tanjiro

Merkür Yolcusu
Anladım, bu cevapları almak merakımı gideriyor aslında belki kararımı değiştirebilir
Süre bir öncekinden %100+ uzuyor. Zevk de azalıyor. Hatta çileye döndüğü de oluyor 3. Denemenin sonunda. 4 de acı olduğu için denemedim. Merakın gider diye cevap verdim zaten. Denesen bile bunla karşılaşacaksın.

purplesox05

Mars Yolcusu
Ailemle her zaman çok samimiydim, okuldan eve evden okula giderdim pek dışarı çıkmazdım, ödevleri yaptıktan sonra bilgisayar oyunu oynayarak vakit geçirirdim. Hiç kız arkadaşım olmadı.
Bizim gibi bu işe küçük yaşta başlamış adamlar için inanması zor harbiden ama bu mükemmel bir şey. Emin ol mastürbasyon yapmayarak bu yaşa gelmiş olman senin için büyük avantaj, bundan sonra yapman için merak yeterli bir sebep değil. Evlen falan demem doğru olmaz, seni tanımıyorum fakat bilirsin yalnızlık Allah'a mahsus. Mesela ben, çocuğum olsun çok isterim; sırf bu yüzden evleneceğim galiba. ?

NeverrBefore

Yeni Fapstronot
Bizim gibi bu işe küçük yaşta başlamış adamlar için inanması zor harbiden ama bu mükemmel bir şey. Emin ol mastürbasyon yapmayarak bu yaşa gelmiş olman senin için büyük avantaj, bundan sonra yapman için merak yeterli bir sebep değil. Evlen falan demem doğru olmaz, seni tanımıyorum fakat bilirsin yalnızlık Allah'a mahsus. Mesela ben, çocuğum olsun çok isterim; sırf bu yüzden evleneceğim galiba. ?
Evlenmekle ilgili bir problemim yok ama o konuda nedense pek hevesli değilim. Gün içinde kızlarla konuşabileceğim bir ortamım da yok zaten evden çalışıyorum, kızlarla instagramdan tanışmak da pek benlik değil. Görücü usulüne de sıcak bakmıyorum. Bir kız sırf beni sevsin diye ona karşı farklı davranmak da hiç benlik değil bu yüzden evlenmek benim için maddi olarak kolay olsa bile uygun birini bulmak zor hele ki bu dönemde.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Askere gittin mi hocam ? Gitmediysen 6 ay yap gel derim bağımlılıklarından kurtulmak için ve disiplin sağlamak için güzeldir askerlik

NeverrBefore

Yeni Fapstronot
Bence bir an önce git 6 ay askerliğini yap gel hayata atılmak için bulunmaz nimet askerlik duygusal ve fiziksel olarak güçlü yapıyor insanı 57.000 tl vermek değmez
6 ay askerlik yapan hiçbir akrabam bunu önermedi, mesleğimden de geri kalmak istemiyorum. Zaten o parayı 4 ayda çıkarttığım için benim için sıkıntı olmaz, iş hayatına başlayalı daha 1 yıl bile olmadı. Bu sorunumu aşmam için askerlik şart değil, 23 yıl dayandıysam bir şekilde yine dayanabililmem lazım, ramazan da yaklaşıyor ramazanda böyle şeylerden uzak duracağımdan da eminim.

Abcdx123

Yeni Fapstronot
Nasıl bir şey olduğunu merak ediyormuşsun.Bu işe bir alıştığın zaman başına bela almış olursun ancak bu kadar söyleyebilirim.Gözünü haramdan korumanı tavsiye ederim ve vaktini daha hayırlı işlerle doldurmanı.Eğer kılmıyorsan hemen camide cemaatle namaz kılmaya başlayabilirsin.Arta kalan zamanlarında da rahatlamak/eğlenmek için bilgisayar oyunlarına devam edebilirsin diye düşünüyorum.23 yaşına kadar yapmadan durduysan 23 yaşından sonra da yapmadan durabilirsin bence.

Son düzenleme:

Savascı

Deneyimli Üye
Dostum birşeye ne kadar kafa yorarsan ondan kurtulmak zorlaşır.Birşeyi unutmaya çalışmanın kendisi bile o şeyi unutmamaktır ve daha fazla hatırlamaktır.Başka şeylere odaklanmaya çalış dostum, başta zor gelecektir ama zaman geçtikçe alışacaksın.Bir zaman sonra mast hakkında bu kadar çok düşünmek aklına bile gelmeyecek

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Eninde sonunda cinsellikle tanisacaktin bu saçma ise sakin başlama evlenmek için aday gosterirlerse mutlaka görüş belki kaderinde o kişi vardır? Bu evliliği hafife ya da ağıra almamak gerekiyor. Günümüzde evlilikler sağlıklı olmadığı için ya da insanlar evlenemedigi için cinsel ihtiyaçlar karşılanamiyor (çoğu kişi) haram ilişkileri bilemem. Bu yüzden insanlar büyük sıkıntılar yaşıyor bunalım yaşıyor.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6