Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek İçin Bir Sene Ayırmak Mantıklı Mı?

masuaku

Venüs Yolcusu
Merhaba arkadaşlar.

Bu sene eğitim dili Türkçe olan bir bilgisayar mühendisliği bölümü kazandım. İngilizce öğrenmek için hazırlık sınıfına başvuracaktım ama yönetimin aldığı karardan ötürü isteğe bağlı hazırlık sınıfına başvuramıyorum.

İlk sene okulu dondurup, bir senemi İngilizceye ayırma planım var. Bunun yanında nofap, spor, diyet vb yapacağım. Yani bir yılımı kişisel gelişim yılı olarak ilerleteceğim. Ailem sıcak değil buna. Bölümü okurken İngilizce öğrenirsin, zaman kaybetme diyorlar. Bölüm derslerinden ötürü İngilizceye yeterli zamanı ayırabileceğimi düşünmüyorum, hep bir kopukluk olacak. Sağlam bir şekilde öğrenmek için günde 4-5 saat vakit ayırmak gerektiğine inanıyorum.

İngilizce, geleceğim için aşırı önemli. O nedenle bir senemi ayırıp, iyice öğrenmek istiyorum. Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?

müslüm

Ay Yolcusu
Şu an bilgisayar müh. okuyan biri olarak bence dediğin şey mantıklı.
Ama okulun hazırlığında okumak daha iyi olabilirdi, kulüplere, takımlara katılırdın, daha verimli geçerdi. Bizden önceki neslin kafasında "hemen okulu bitir hayata atıl" mantığı var ama sadece kampüste bulunmanın bile çok büyük potansiyeli var hem sosyal açıdan hem kariyer açısından. O yüzden okulu hemen bitiricem diye uğraşma. İngilizce, bilgisayar mühendisi için olmazsa olmazdır. Türkçe ile maalesef hiçbir yere varılmıyor bu alanda. O yüzden okulu dondurmak mantıklı olabilir, 1 yıl kayıp olarak görme bunu. Aynı zamanda o bir yıl içinde yazılım ile de uğraşman senin çok yararına olacaktır. Sıfırdan başlayan ile yazılım temeli olan arasında dağlar kadar fark oluyor.

eVldm_Æl

Yeni Fapstronot
Merhaba arkadaşlar.

Bu sene eğitim dili Türkçe olan bir bilgisayar mühendisliği bölümü kazandım. İngilizce öğrenmek için hazırlık sınıfına başvuracaktım ama yönetimin aldığı karardan ötürü isteğe bağlı hazırlık sınıfına başvuramıyorum.

İlk sene okulu dondurup, bir senemi İngilizceye ayırma planım var. Bunun yanında nofap, spor, diyet vb yapacağım. Yani bir yılımı kişisel gelişim yılı olarak ilerleteceğim. Ailem sıcak değil buna. Bölümü okurken İngilizce öğrenirsin, zaman kaybetme diyorlar. Bölüm derslerinden ötürü İngilizceye yeterli zamanı ayırabileceğimi düşünmüyorum, hep bir kopukluk olacak. Sağlam bir şekilde öğrenmek için günde 4-5 saat vakit ayırmak gerektiğine inanıyorum.

İngilizce, geleceğim için aşırı önemli. O nedenle bir senemi ayırıp, iyice öğrenmek istiyorum. Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?
1 sene 1 senedir.Bence okurken İngilizceni geliştirebilirsin

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
Teknoloji ile ilgili ülkemizde ne yazık ki ilerleme neredeyse yok. Hangi üniversitede okuduğunu bilmiyorum ancak Hacettepe, ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi, Bilkent gibi üniversitelerde okuyorsan yurt dışına kapağı atabilmen için dil bilmen şart ancak top-tier üniversiteler senin sektörde network'ünü çok rahat ve hızlı şekilde büyütmeni sağlar; bununla birlikte yazılım ya da donanım, nasıl bir alana yöneleceksen kendini geliştirmen okulda verilen eğitimlerle daha kolay olacak ve daha hızlı yükseleceksin. Ortalama bir üniversite ya da vasat bir üniversitede isen her şeyi kendin üstleneceksin. İngilizcen B1-B2 bandında ise B2-C1 arasına yükseltmeye çalışabilirsin, bunun için bir sene ayırmaya gerek yok, zaten kitap okuyabilir seviyede olursun ve kaynak araştırmaları, videolar, podcastler ile birlikte ilerletirsin. Ha A1-A2 isen yeterli seviye için bir sene yetmeyebilir, yetse bile yeteri kadar temeli anlamadan iş yapmış olursun, o da bir o kadar zorlayıcı.

Seviyene ve çalışma düzeyine bağlı 1 sene ayırıp ayırmaman.

masuaku

Venüs Yolcusu
Teknoloji ile ilgili ülkemizde ne yazık ki ilerleme neredeyse yok. Hangi üniversitede okuduğunu bilmiyorum ancak Hacettepe, ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi, Bilkent gibi üniversitelerde okuyorsan yurt dışına kapağı atabilmen için dil bilmen şart ancak top-tier üniversiteler senin sektörde network'ünü çok rahat ve hızlı şekilde büyütmeni sağlar; bununla birlikte yazılım ya da donanım, nasıl bir alana yöneleceksen kendini geliştirmen okulda verilen eğitimlerle daha kolay olacak ve daha hızlı yükseleceksin. Ortalama bir üniversite ya da vasat bir üniversitede isen her şeyi kendin üstleneceksin. İngilizcen B1-B2 bandında ise B2-C1 arasına yükseltmeye çalışabilirsin, bunun için bir sene ayırmaya gerek yok, zaten kitap okuyabilir seviyede olursun ve kaynak araştırmaları, videolar, podcastler ile birlikte ilerletirsin. Ha A1-A2 isen yeterli seviye için bir sene yetmeyebilir, yetse bile yeteri kadar temeli anlamadan iş yapmış olursun, o da bir o kadar zorlayıcı.

Seviyene ve çalışma düzeyine bağlı 1 sene ayırıp ayırmaman.

Şuradaki çalışmayı yapmak istiyorum. Seviyem A1/A2. Bölüm içerisinde ödevlerde, araştırmalarda başvuracağım kaynaklar İngilizce olacak. O nedenle üniversiteye başlamadan önce İngilizceyi halletmek istiyorum. Üniversite ve İngilizceyi beraber götürebilecek güce sahip değilim maalesef.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Senin yerinde olsam kesinlikle 1 senemi ingilizce öğrenmek için ayırırdım baya mantıklı bir karar olur. Çünkü günümüzde akıcı bir şekilde ingilizce bilen,konuşabilen insan sayısı çok az iş hayatında,mülakatlarda,yurt dışında çıktığında vs tarif edilemeyecek kadar faydasını görürsün iyiki 1 senemi ayırıp ingilizce öğrenmişim diyeceksin.

eVldm_Æl

Yeni Fapstronot

Şuradaki çalışmayı yapmak istiyorum. Seviyem A1/A2. Bölüm içerisinde ödevlerde, araştırmalarda başvuracağım kaynaklar İngilizce olacak. O nedenle üniversiteye başlamadan önce İngilizceyi halletmek istiyorum. Üniversite ve İngilizceyi beraber götürebilecek güce sahip değilim maalesef.
Kaynaklara maruz kaldıkça zaten ingilizce öğreneceksin.1 sene harcamaya gerek var mı

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Dostum bende bu sene bilgisayar programcılığı gidiyorum farkları neler iş imkanınin neler bir sürü mühendis işsiz olduğu aklıma geliyor terkradan sınava girmeyi düşünüyorum

SDG

Yoda
Merhaba arkadaşlar.

Dostum aynı şekilde isteğe bağlı hazırlığı atlamıştım. Şimdi mezun oldum staj yapıyorum hala İngilizce benim için problem. Tekrar eskiye dönsem İngilizce hazırlık okurdum. Ha bi sene erken ha bi sene geç is hayatına atılmışsın çok da fark etmiyor

M

mete

Misafir
Merhaba arkadaşlar.

Sabahları 1 saat erken kalkıp ingilizce çalışırdım okul günleri . Ailen haklı gibi

masuaku

Venüs Yolcusu
Sabahları 1 saat erken kalkıp ingilizce çalışırdım okul günleri . Ailen haklı gibi
1 saat ingilizce ile nereye varabilirim ki? Konuşma, yazma, dinleme vb her biri için ayrı ayrı çalışmalar gerekiyor. Avrupa'da birden fazla dil bilen kişiler günlük 3-5 saat çalışmadan bahsediyor. Bölümden ötürü bazen 1 saat bile zamanım olmayabilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6