Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İş Hayatına Atılıyorum Ve Planlarım

UBERMAN

Semen Retention Alkimisti
Merhaba dostlar, üniversiteler 7 Ekimde açılıyor ama benim için ikinci dönem başlayacak çünkü sınıfta kalma gibi bir durum yaşadım bu da ilk dönem derslerimin verdiğim ama ikinci dönem vermediğim anlamına geliyor

Evimize yakın bir kafede kendime iş buldum aylık 15.000 TL ve günde 12 saat çalışma şeklinde anlaştık. Bu ücret yakın zamanda bir ihtimal artabilir fakat artmasa bile: 6 ay çalışacağım için 90.000 TL para kazanmış olacağım. Tüccar kafasıyla düşündüğüm için bu şekilde hesap yapacağım:

+90.000 TL 6 Aylık Kazanç
+12.000 KYK Kredisi
-18.000 6 Aylık Temel Giderler
- 6000 TL Spor Salonu Giderleri
- 6000 TL Protein Tozu Giderleri
- 7000 Hesapta Olmayan Tüm Giderler
=
+65.000 TL Bana kalan para

Yani toplamda ayda 10.400 TL parayı köşeye atmam lazım.
Bu parayla bir çok girişim fikrimi gerçekleştirebilirim. Eğer işe alınırsam :)

Bununla beraber bazı borçlarım var onları ise alacaklılarımdan alarak kapatacağım.

UBERMAN

Haklısın hocam ama acil işe başlamam ve eve yakın olduğu için bazı tavizlerde bulunmam gerekiyordu. Bu da maaş oldu...

fapwarrior

Yeni Fapstronot
Özel sektörde çok sezonluk iş yaptım ama böylesini ilk defa görüyorum.Sigortan falan olmicak bildiğim kadarıyla başına bişey gelse adam bundan ben sorumlu değilim kardeşim diyebilir başka işlere bakmanı tavsiye ederim 12 saate 25.000 den aşağı almam senin yerinde olsam.

Cosanostra

Ay Yolcusu
Merhaba dostlar, üniversiteler 7 Ekimde açılıyor ama benim için ikinci dönem başlayacak çünkü sınıfta kalma gibi bir durum yaşadım bu da ilk dönem derslerimin verdiğim ama ikinci dönem vermediğim anlamına geliyor

Evimize yakın bir kafede kendime iş buldum aylık 15.000 TL ve günde 12 saat çalışma şeklinde anlaştık. Bu ücret yakın zamanda bir ihtimal artabilir fakat artmasa bile: 6 ay çalışacağım için 90.000 TL para kazanmış olacağım. Tüccar kafasıyla düşündüğüm için bu şekilde hesap yapacağım:

+90.000 TL 6 Aylık Kazanç
+12.000 KYK Kredisi
-18.000 6 Aylık Temel Giderler
- 6000 TL Spor Salonu Giderleri
- 6000 TL Protein Tozu Giderleri
- 7000 Hesapta Olmayan Tüm Giderler
=
+65.000 TL Bana kalan para

Yani toplamda ayda 10.400 TL parayı köşeye atmam lazım.
Bu parayla bir çok girişim fikrimi gerçekleştirebilirim. Eğer işe alınırsam :)

Bununla beraber bazı borçlarım var onları ise alacaklılarımdan alarak kapatacağım.
Dostum büyükşehirde yaşıyorsan bunu kabul etmemeni tavsiye ederim. Ama küçük şehirdeysen kabul etsen bile sigortanı yapmtırmak, iş noktasında tecrübe elde etmek kaydıyla ve iş yoğunluğu olmamak kaydıyla kabul et.
Psikolojinden anladığım iş sahası hakkında bilgi bilmiyorsun. O yüzden iş sahibi veya bu işi sana teklif eden ne demişse kabul etmişsin ve edeceksin gibi gözüküyor. Dostum tekrar dediğim gibi eğer yoğunluk çok değilse kabul et yoksa 12 saat emek verip eve yakın diye bir iş 15 000 tl için kabul edilmez.
Her yerde iş var. Süreci iyi değerlendirmek adına farklı yerlerde iş bakmak, iş bulmak (yani evinden uzak) senin psikolojinin daha iyi olmasına sebep olabilir. Ben çalıştığım iş için yaklaşık 28 30 km yol gidiyorum ya metro ya otobüs veya kendi motorumla. Bulunduğun eve işinin yakın olması sana psikolojik dezavantaj. Yakınlık senin ev psikolojini değiştirmez.
Neverfap sürecini bozmayacaksa kabul etmelisin. Senin sürecini bozacak bir durum ve psikolojiye sokacaksa. Sana tavsiyem evde kalıp ( eğer ihtiyacın yoksa maddi olarak) derslerine çalışman, kitap okuman üniversitedeki alanına yoğunlaşman.
İyimser bir bakış açısı olarak şöyle düşünebilirsin. Bir iş tecrüben olacak. Ben bir zaman Ekim ayında motorlu kurye yapmıştım yaza kadar kar, Yağmur, çamur, kış kıyamet. Kaç defa ıslandığımı ayaklarımın bacaklarımın ellerimin donduğu hatırlıyorum. İyi bir tecrübe olmuştu. Senin içinde tecrübe olacak zorda olsa. Paranın kıymetini, para kazanmanın zorluğunu ve kendi paranın harcamanın mutluluğu tatmış olacaksın. İş ortamını ve iş ortamındaki insanları iş psikolojisini anlayacaksın. Şimdiden hayırlı olsun.

Asgari ücret olsa kabul et derdim ama bu parayı bence de kabul etmemelisin. Para inanılmaz önemli değil senin için şu an biliyorum ancak genel olarak insanlarda bir standart olmalı ki işverenler böyle laubali davranmasın. Yani bu dediğin şey, eğer part time değilse, önerilen tutar suç. Asgari ücretin altında kimse veremez. En kötü asgari ücret olarak bakmanı öneririm.

izleyici1

Yoda
inşaat sektöründe çalışmanı tavsiye ederim
günde 8 saat maaşlar 1500 günlük
belki ilk iki ay işi öğrenene kadar maaş düşük olabilir ama sonrası usta maaşı alırsın

Aphelion

Ay Yolcusu
Hocam galiba sadece tek bir iş görüşmesi yapmışsınız. 12 saat tabi yine büyük bir zaman ve diyorsunuz ki üniversite var. 7 saatte uyuyorsunuz diyelim kalan 5 saat sınıfı geçip dersleri verebilecek misiniz? 9 saate asgari ücret bence ideal. Birkaç iş görüşmesi daha yapmanızı tavsiye ederim

Eff

Yoda
Hocam galiba sadece tek bir iş görüşmesi yapmışsınız. 12 saat tabi yine büyük bir zaman ve diyorsunuz ki üniversite var. 7 saatte uyuyorsunuz diyelim kalan 5 saat sınıfı geçip dersleri verebilecek misiniz? 9 saate asgari ücret bence ideal. Birkaç iş görüşmesi daha yapmanızı tavsiye ederim
Mesajı tam okumadın galiba. Bu dönem ders alamamış, 2. dönem başlayacak üniversitesi.

Günde 12 saat çalışacak 15 bin tl alacağına, ben sana güzel bir Android Developer kursu atayım. 6 ay boyunca günde 6 saat çalış. 6 Ayın sonunda mininum 25k'dan işe başla.

Git başka bir iş bul. Tüm gün oturuyor olsan bile günde 12 saate en az asgari ücret olmalı.

UBERMAN

Mesajı tam okumadın galiba. Bu dönem ders alamamış, 2. dönem başlayacak üniversitesi.

Günde 12 saat çalışacak 15 bin tl alacağına, ben sana güzel bir Android Developer kursu atayım. 6 ay boyunca günde 6 saat çalış. 6 Ayın sonunda mininum 25k'dan işe başla.

Git başka bir iş bul. Tüm gün oturuyor olsan bile günde 12 saate en az asgari ücret olmalı.
olabilir hocam, özelden yazıyorum size

UBERMAN

Hocalarım, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim başka bir iş bulmak daha mantıklı geldi.

Gaucho

Mars Yolcusu
Hocalarım, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim başka bir iş bulmak daha mantıklı geldi.
Dostum iş konusunda çok tecrübem yok daha önce yalnızca birkaç farklı işte ortalama 4 5 ay çalıştım. İlk gittiğimde ben acemi olduğum için bana çok ucuz maaş verseler bile kabul etmeliyim diyordum çünkü hakikaten günlük şeylerde bile acemiydim. Hani çay demlemeyi dahi bilmiyordum ki beni işe almaları benim için ütopik bir olaydı. Sonra biraz hamallık yapacağım bir işe girdim. Sadece çuval ve kasa taşıyordum. Günlük de 250 tl veriyordu sabit. 3 ay sabredebildim çıktım oradan sonra başka bir iş için etrafa sorup soruşturdum. Sucu vardı bir tane arabayla gezeceğiz ben arabayı kullanacağım sende damacanaları apartmanlara taşıyacaksın üstüne dükkanın bütün temizliği bende ve yemek yok kendin yiyeceksin dedi. Asgari maaşın çok altında bir para teklif etti nerdeyse yüzde 60ı kadar felan yani. Kabul etmeyi düşündüm ilk defa direkt maaş alacağım diye heyecanlanmıştım felan. Sonra araya dayım girdi o sucuyla arkadaş sen çocuğu köle mi yapacaksın kendine ya adam gibi parasını ver ya da hiç işe alma felan dediydi. Başta çok makul gelıyordu fakat anladım kı çok tecrübesizsen bile mutlaka yapacak bir iş varmış kendini ezdirmemeli insan. Tabii mecburen aılesıne bakmak için ezilen bir sürü insan var ne yazıkki. Fakat şuan gerçekten çok acil değilse o işe girmeni tavsiye etmem. Devamında bir yıkamacıyla konuştum adam tertemiz asgari maaşımı verdi üstelik sigortamı iki ay ödedi. Normalde sigorta ödemeyecekti ama adam ileride erken emekli olayım diye erkenden başlatalım dedi çok kral adamdı. Günde 7 8 maksımum 9 saatten fazla asla çalıştırmadı. Çok fazla getir götür işi olduğu zaman adam yanıma oğullarını göndertti yardım ettiler. Tabii burada da fazla uzun sürmedi maceram. Yani biraz şans işi ama şuan etrafta eleman arayan bir sürü mekan var ve çoğu sigortanı ödüyor. Ankaradaysan eğer bildiğim yerler var gıda sektöründe.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6