Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kalan Vaktimi Nasıl Değerlendirebilirim ?

SEDOU12

Mars Yolcusu
Arkadaşlar bir sorum olucak size:

Benim gün içinde bolca boş zamanım oluyor hani mekatronik mühendisliği 2.sınfı öğrencisiyim ve dersten sonra çok zamanım Oluyor bunu nasıl değerlendirmeliyim (yapabileceğim şeyler var ama içimden gelmiyor hani böyle gün bişeyler yapmaya çalışmakla geçiyor buda genelde krizle sonuçlanıyor tecrübeli abilerim ablalarım bi yol gösterirseniz çok sevinirim bide kyk da kalıyorum)

erosel

Ay Yolcusu
Bilimsel olarak durumunu söyleyemem ama gerçekten halini anladım. Ders çalışırken hafta sonlarımda da hobi edinmek istiyorum ''tam da istediğim gibi olmuyor'' hissi sarıyor. Kriz gibi şeyler olmasın diye de bildiğim yoldan gidiyorum. Önerim temelden girmen olur mesela kitap oku ama başlarda kitap okuma alışkanlığı ile başla sonradan ilgini çeken türü keşfedeceğin için o alanları okuyarak güzel bir ''kitap okuma hobisi'' kazanmış olursun. Onun dışında bu tekniği çoğu hobi ile deneyebilirsin diğerleri daha da geniş bir bakış açısı gerektiriyorsa önce ilgi alanlarını daha iyi görebilmek için kendi kendine anket ya da soru cevap türü bir zaman ayırıp belirleyebilirsin.

La Nuit étoilée

Yeni Üye
Aynısını bende yaşıyorum. Çarenin krize düşmek yerine geleceği hayal etmek ve bu hayalim için ufak tefek bişeyler yapmak veya dinlenmek bu yolda olduğunu biliyorum. Ama bu istek nasıl canlanır bende bilmiyorum.

La Nuit étoilée

Yeni Üye
Normal insanlar böyle yapması gerekiyor sanırım ideal olan tip hergün adım adım bişeyler yapmak yürümek durmak vs. Ama sanırım bizim haz sistemimiz baya bir bozuk olduğundan huzursuzluk hissediyoruz düz yolda giderkende veya ortada bişey yokkende tıpkı bi bagmlının aranması gibi. 2 ihtimal var sanırım ya bu hareketleri ufak tefek çabalarla azaltıp bitirmeye çalışıp az zararla kurtulcaz ve iyileşmiş biri olmaya yaklaşcaz , yada bu durum hakkında bişey yapmicaz ve iyice büyicek ve bigün daha büyük bi sıkıntıda çare düşncez. Şuanki sıkıntıdan daha büyücek. Heralde ikisi.

La Nuit étoilée

Yeni Üye
Birşey yapmak istemiyorsanız dersler zorluyor olabilir veya okuldaki herhangi birşey. Bunun üzerine gidip sınırınızı keşfetme yolculuğuna çıkıp zihinsel aktivitelere yönelebilirsiniz dersler tekrarlar veya başka tip okumalar öğrenmeler gibi , ya da dinlenme üzerine birşeyler düşünebilirsiniz , sevdiğiniz bi hobi uğraş yürüyüş hafif antreman dinlenme gibi.

Eff

Yoda
Merhaba,
Öncelikle isteksizlik sorununu ele alalım. Aklından yapacağın çok şey geçebilir. Böyle bir karmaşada kalmak hiç iyi değil çünkü insan bu kadar seçenek arasında kalırsa ne yapacağını şaşırıyor ve hiçbir şey yapmamayı tercih ediyor.

Bu durumu aşmak için kalkıp aklına takılan o şeyi yapmakla başlamalısın. Herhangi birinden başla. 3 saniye tekniğini kullanabilirsin. Bir şey yapmaya karar ver, fikrin değişmeden 3'den 1'e doğru sesli olarak say. 1 olduğunda o işi yapmak için harekete geç.

Şimdi birkaç aktivite tavsiyesi vereyim. Bana kalırsa mutlaka yapman gereken 2 şey var.
1- Düzenli kitap okumak. Günlük 30-60 dk ayır.
2- Haftada en az 3 gün spor salonunda ağırlık çalış.

Başka önemli bir önerim de topluluklara katıl. Eğer standlar açılmışsa bu fırsatı kaçırma.
Çoğu insan topluluklardan bir haber ot gibi üniversiteye gidip geliyor sadece.
Topluluklara katılırsan boş zamanın azalır ve sosyallik ihtiyacın karşılanır.

Bunu dışında yapacaklarını sen bul neyi seviyorsan onu yap. Bu resim çizmek olabilir, elektriği seviyorsan Arduino ile uğraşmak olabilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6