Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Kaldığım Yere Göre Kriz Şiddeti Değişiyor

Mertw

Yeni Fapstronot
1 yıla yakın nofap yapıyorum ve süreçlerimin çoğu kriz döneminde bitti. Son başladığım süreci bayram nedeniyle başka yerde devam ettiriyorum ama girdiğim krizler evimde girdiğim krizlerin binde biri kadar şiddetli. Bu tabi benim için güzel bir şey ama neden kendi evimde girdiğim krizler bu kadar şiddetli, zorlayıcı? Koşullar aynı sadece mekan farklı. Ben sürecimi evdede bu şekilde devam ettirmek istiyorum(zayıf krizlerle) ne yapmam lazım.

Real Slim Shady

Mars Yolcusu
1 yıla yakın nofap yapıyorum ve süreçlerimin çoğu kriz döneminde bitti. Son başladığım süreci bayram nedeniyle başka yerde devam ettiriyorum ama girdiğim krizler evimde girdiğim krizlerin binde biri kadar şiddetli. Bu tabi benim için güzel bir şey ama neden kendi evimde girdiğim krizler bu kadar şiddetli, zorlayıcı? Koşullar aynı sadece mekan farklı. Ben sürecimi evdede bu şekilde devam ettirmek istiyorum(zayıf krizlerle) ne yapmam lazım.
Konfor alanında olduğun için. Kendi evinde rahat olursun ve aklına pmo gelir. Sürecin ilk zamanlarında tavsiyem konfor alanından olabildiğince uzak durmaktır. Evde krizlerini en aza indirmek içinse bir uğraş edinebilirsin mesela kitap okumak, satranç oynamak gibi.

Lazkopat

Emektar Üye
Bu tabi benim için güzel bir şey ama neden kendi evimde girdiğim krizler bu kadar şiddetli, zorlayıcı?
Çünkü kendi evinde pmo yapmadığın oda pmo yapmadığın nokta kalmamıştır. Bu noktalar ve odalarla bağımlılık bağdaştığı için aklına gelen pmo isteği daha şiddetli oluyordu. Ama başka yerde kaldığında sadece yalnızlıkla veya duygu durumunla olan bağlardan dolayı krize giriyorsun ve daha zayıf oluyor. Aradaki fark bu.

Mertw

Yeni Fapstronot
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Konfor alanımdan elimden geldikçe uzak kalmaya çalışacağım.

G

gordon

Misafir
Belki değişik bir yöntem gelebilir ama şunu önereibilirim. Süreçte ne durumdasın iradeni yeterince kuvvetlendirdin mi bilmiyorum ama her zamanki PMO yaptığın yerde kitap okumak veya bu yer senin için yatak ise sadece uyumak için kullanman beyin devrelerini tekrardan düzenler. Normalde beyin tamam yataktayım PMO yapabiliriz gibisinden alışkanlık kazanmıştır ve bunu yıkmak için o yerde farklı aktiviteler yapmak o algıyı değiştirir. Yatağını uyumak gibi temel ihtiyaçları dışında kullanma ve ya kullanacaksan da dediğim gibi faydalı şeyler için kullan(PMO yerini yatak olarak varsayıyorum). Yani kaç ya da savaş.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6