Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kampüste İnsanlarla Tanışmak

• Konuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Misafir
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Sanırım yapmam gereken tek şey ne kadar çok gerilsem de korksam da gidip insanlarla konuşmak.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Eff

Yoda
Merhaba dostum. Yemekhanede sıra oluyorsa, bunu farklı insanlarla tanışmak için kullanabilirsin.
Durakta beklerken bu araba da nerede kaldı gibi bir şeyle sohbet başlatabilirsin.

Düşündükçe stres yapacaksın, aynı durum bende de var.
Benim durumum şundan kaynaklı, mesleki anlamda hiç çalışmadığım için vicdan azabı yapıyorum ve diğer başarılı insanları görünce sen eziksin falan diyorum. Çalışarak bunu aşabilirim.

Kısacası çekiniyorsan nedenlerini sor, değiştirebileceğin bir şeyse değiştir.
Değilse onunla yaşamayı öğren.
Bol şanslar.

Remedy10

Ay Yolcusu
kulüpler bu stresi yenmene yardımcı olacaktır. Ve tabii ilgini çeken bir kulüp bul, hatta yanında birkaç kafa dengi ardaşını da götür

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Merhaba arkadaşlar yine sosyalleşme ile ilgili bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Olay şu kampüste gezerken, vakit geçirirken falan nasıl yeni insanlarla tanışabilirim? Çünkü 1 aydır sadece kendi sınıfımdaki kişilerle tanıştım şimdiye kadar ve kafama uyan beraber vakit geçirmek istediğim birisi sınıfta çok yok.

Kampüste birçok fırsat doğuyor insanlarla tanışmak için ama stres yapıyorum. Sebebini bilmiyorum belki de sosyal fobim var. Düşünceleriniz ve önerileriniz nelerdir?
Üniversite klüpleri oluyor en az 2 3 tane klüpe aktif olarak katıl,normal muhabbet ediceksin bölümünden memnun olup olmadığını sor,bu bölümü okumasaydın hangi bölümü okuyor olurdun diye muhabbet yürüt bir şekilde 101,batak oynamaya çağır. Stres yaptığın şeyin üstüne gidince ulan stres yaptığım şey bumuymuş diyeceksin zamanla o yüzden aksiyon al yapman gerekeni yap

Merhaba dostum. Yemekhanede sıra oluyorsa, bunu farklı insanlarla tanışmak için kullanabilirsin.
Durakta beklerken bu araba da nerede kaldı gibi bir şeyle sohbet başlatabilirsin.

Düşündükçe stres yapacaksın, aynı durum bende de var.
Benim durumum şundan kaynaklı, mesleki anlamda hiç çalışmadığım için vicdan azabı yapıyorum ve diğer başarılı insanları görünce sen eziksin falan diyorum. Çalışarak bunu aşabilirim.

Kısacası çekiniyorsan nedenlerini sor, değiştirebileceğin bir şeyse değiştir.
Değilse onunla yaşamayı öğren.
Bol şanslar.
Kesinlikle. Okulda falan hep derece çıkarttığım zaman bilinçaltimla iyilesiyodum. Gerçekten özgivenim tavandi. Son zamanlar çok düştüğüm için aynı oranda çok azaldı. Herkesin senden daha iyi yaptığını görünce insan kendini çok farklı ve kötü hissediyor. Kendinizden emin olun gençler.

M

Misafir

Misafir
Üniversite klüpleri oluyor en az 2 3 tane klüpe aktif olarak katıl,normal muhabbet ediceksin bölümünden memnun olup olmadığını sor,bu bölümü okumasaydın hangi bölümü okuyor olurdun diye muhabbet yürüt bir şekilde 101,batak oynamaya çağır. Stres yaptığın şeyin üstüne gidince ulan stres yaptığım şey bumuymuş diyeceksin zamanla o yüzden aksiyon al yapman gerekeni yap
Önerilerin için teşekkür ederim kulüpleri değerlendireceğim. Ancak 101 batak oynamayı ben kendim bilmiyorum. Bide sanırım stres olmamın sebebi biraz ego olabilir. Şöyle açıklayayım. Arkadaşlarla beraber yapılacak aktiviteler konusunda ben bayağı yeniyim ve bir şey bilmiyorum. Örneğin arkadaşlarım arasında benim dışımda neredeyse herkes batak 101 oynamayı bilir. Herkes bilip ben bilmeyince ister istemez bunu kendime yediremiyorum.
Bu da beni strese sokuyor. Biliyorum böyle şeyleri üniversiteden çok daha önce bilmeliydim ama hiç öğrenme şansım olmadı. Ailem zaten hiçbir insanın istemeyeceği türden. Bunun dışında lisede tam böyle şeyleri yapacak arkadaşlarımla takılacağım zamanlarda korona diye bir illet çıktı. Liseyi 2 yıl okudum ben aslında. 11 ve 12. Sınıfı full evde geçirdim. Yani hayatımın 2 yılı yok bomboş. Bu benim şu anki sosyal sıkıntıları yaşamama sebep oluyor olabilir. Bir süredir bu 2 yılı telafi etmek için çabalıyorum ama cidden olmuyor galiba bu sosyal yönden hep eksik kalacağım.

Bunun dışında bu konularla ilgili artık forumu meşgul etmek istemiyorum. Psikolog seans ücretleri konusunda ve nasıl randevu alacağım konusunda bilgisi olan varsa yazarsa mutlu olurum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Önerilerin için teşekkür ederim kulüpleri değerlendireceğim. Ancak 101 batak oynamayı ben kendim bilmiyorum. Bide sanırım stres olmamın sebebi biraz ego olabilir. Şöyle açıklayayım. Arkadaşlarla beraber yapılacak aktiviteler konusunda ben bayağı yeniyim ve bir şey bilmiyorum. Örneğin arkadaşlarım arasında benim dışımda neredeyse herkes batak 101 oynamayı bilir. Herkes bilip ben bilmeyince ister istemez bunu kendime yediremiyorum.
Bu da beni strese sokuyor. Biliyorum böyle şeyleri üniversiteden çok daha önce bilmeliydim ama hiç öğrenme şansım olmadı. Ailem zaten hiçbir insanın istemeyeceği türden. Bunun dışında lisede tam böyle şeyleri yapacak arkadaşlarımla takılacağım zamanlarda korona diye bir illet çıktı. Liseyi 2 yıl okudum ben aslında. 11 ve 12. Sınıfı full evde geçirdim. Yani hayatımın 2 yılı yok bomboş. Bu benim şu anki sosyal sıkıntıları yaşamama sebep oluyor olabilir. Bir süredir bu 2 yılı telafi etmek için çabalıyorum ama cidden olmuyor galiba bu sosyal yönden hep eksik kalacağım.

Bunun dışında bu konularla ilgili artık forumu meşgul etmek istemiyorum. Psikolog seans ücretleri konusunda ve nasıl randevu alacağım konusunda bilgisi olan varsa yazarsa mutlu olurum.
Dostum, sırf etrafında arkadaşın olsun diye batak, 101 tarzı gereksiz oyunlar ile kendini harcama. Benim arkadaşlarım var şu anda. Ama sırf etrafımda arkadaşım olsun diye batak ya da 101 gibi ömür törpüsü oyunlar oynamak, sigara içmek ya da alkol içmek gibi şeylere bulaşmadım. Etrafımdaki arkadaşlarım bunlara uzak olduğumu biliyorlar ve ona göre davranıyorlar. Sırf arkadaşın olacak diye kendinden ödün verme. Git rastgele insanlarla konuş. Eğer sohbetleri ve samimiyetleri iyi ise onlarla arkadaş olursun, iyi değillerse konuşmazsın bu kadar basit.

Sen kafanın içinden çıkmadığın sürece bu sorunlar, stres durumları devam edecektir. Kendini adayabileceğin bir amaç belirlersen ve o yönde kendini geliştirirsen sorunun kalmaz.

Ayrıca şu kitabı okumanı şiddetle tavsiye ediyorum. Bu kitabı okuduğun zaman düşüncelerinin saçma olduğunu ve temelsiz olduklarını anlayacaksın.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti

Sosyal ortamlarda kendini yetersiz görüyorsun. Yetersiz görmenin suçunu ailene atmaya gerek yok. Aç youtubeden batak 101 nasıl oynanır öğren çok basit birşey hala daha öğrenebilirsin. Sosyal yönden eksik kaldığın yönlerini geliştirmeye bakıcaksın.

M

Misafir

Misafir
Dostum, sırf etrafında arkadaşın olsun diye batak, 101 tarzı gereksiz oyunlar ile kendini harcama. Benim arkadaşlarım var şu anda. Ama sırf etrafımda arkadaşım olsun diye batak ya da 101 gibi ömür törpüsü oyunlar oynamak, sigara içmek ya da alkol içmek gibi şeylere bulaşmadım. Etrafımdaki arkadaşlarım bunlara uzak olduğumu biliyorlar ve ona göre davranıyorlar. Sırf arkadaşın olacak diye kendinden ödün verme. Git rastgele insanlarla konuş. Eğer sohbetleri ve samimiyetleri iyi ise onlarla arkadaş olursun, iyi değillerse konuşmazsın bu kadar basit.

Sen kafanın içinden çıkmadığın sürece bu sorunlar, stres durumları devam edecektir. Kendini adayabileceğin bir amaç belirlersen ve o yönde kendini geliştirirsen sorunun kalmaz.

Ayrıca şu kitabı okumanı şiddetle tavsiye ediyorum. Bu kitabı okuduğun zaman düşüncelerinin saçma olduğunu ve temelsiz olduklarını anlayacaksın.

Yani bence batak 101 gibi oyunlar gereksiz değil bu da bir kültür. Lisedeyken arkadaşlarımla pişti oynardık ve bayağı eğlenirdik. Şimdi onların hepsi istanbulda ben izmirdeyim o yüzden beraber bir şeyler yapamıyoruz. Burada da yeni bir arkadaş çevrem olsun istiyorum yoksa korona dönemini saymazsak böyle tamamen kendini insanlardan izole etmiş bir tip değilim. Kitabı okumayı düşüneceğim sayfa sayısı çok olduğu için biraz gözüm korktu ne yalan söyleyim.

G

gordon

Misafir
Özgüven problemin varsa elraenni izleyebilirsin
Hemen nasıl böyle yargı veriyorsunuz anlamıyorum böyle şeyler gördükçe aklıma şu geliyor:
Birtakım şeyler hakkında küstahça yargı verenleri ve senin de kendisi gibi yargı vermeni isteyenleri onaylama. Herşeyi olduğu gibi gör. (Kendime Düşünceler)

Ayrıca izleyerek filan özgüven kazanılmaz, küçük bile olsa birşeyler başarması gerekir insanın.

Luxx

Merkür Yolcusu
Yargıya kapılmadım
Hemen nasıl böyle yargı veriyorsunuz anlamıyorum böyle şeyler gördükçe aklıma şu geliyor:
Birtakım şeyler hakkında küstahça yargı verenleri ve senin de kendisi gibi yargı vermeni isteyenleri onaylama. Herşeyi olduğu gibi gör. (Kendime Düşünceler)

Ayrıca izleyerek filan özgüven kazanılmaz, küçük bile olsa birşeyler başarması gerekir insanın.
Yargıya kapılmadım sadece bir ihtimali söyledim.bu arada ben izleyerek kazandım özgüveni arkadaşlar.çevrem de bunu bana söylüyor zaten boş atmıyorum yani

Luxx

Merkür Yolcusu
Ne alakası var. niye böyle olduğunu tespit edip düzeltecek bu kadar.
Gidipte birşeyler izleyerek insan özgüven kazanamaz. Bu çok saçma ve yapmacık olur.
Kendin ol.
Sanırım empati ya da yerine koyma kabiliyetim yüksek👍

M

Misafir

Misafir
Özgüven problemin varsa elraenni izleyebilirsin
Elraenn sevdiğim bi yayıncıydı eskiden izlerdim ama net söyleyim bunu bir dost tavsiyesi olarak gör. Elraenn kendi ailesini hayatını sık sık anlatır yayınlarında. Anlattığı kadarıyla net bir şekilde söylüyorum. Hayat onun için çok kolaydı ve aile yönünden aşırı şanslıydı. Yani her yönden 1-0 önde doğmuş adam

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6