Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Karanlık İnsanlar

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Merhabalar, Kırmızı Hap öğretisinde kadınlara yaklaşmadan önce dikkat etmeniz gereken karakterler için "Kırmızı Bayrak" ifadesi kullanılır. Ben bunun, sadece kadınlara yaklaşırken değil erkekler ve diğer insanlara yaklaşırken de kullanılması gerektiğini düşünüyorum ve bu forumun çoğu erkek olduğu için özellikle gençlere yol gösterebilmek adına size diğer erkeklerle tanışmadan, arkadaşlık, dostluk kurmadan önce kendi tecrübeme istinaden temel olarak nasıl karakterlerden uzak durmanız gerektiği anlatacağım. Ben bu gibi insanlara; karanlık, toksik insanlar diyorum onun için bunlardan bahsederken Siyah Bayrak🏴 ifadesini kullanacağım. İlk Siyah Bayrağımız; kırmızı hapı almış, maskülen bir erkekseniz kızlarla başarılı olamayan betalarla, sözde iyi çocuk özde içten pazarlıklı bu kişiler ile arkadaşlık kurmayın derim. Çünkü bu kişiler kendilerini maskülen bir erkek olarak ortaya koyamamış, kızlarla erkekliklerini gizleyerek konuşan, onlara yalakalık, karşılıksız iyilik yaparak ilişki kuracağını zanneden ve bu yaptıklarını doğru bir şey sanan aslında büyük bir hezeyân içinde olan tiplerdir. ikinci Siyah Bayrak; Her hangi bir ideolojiye, fikire, topluluğa, partiye, takıma fanatik, aklını kiraya vermiş insanlar. Bu kişiler akıl ve matıktan uzak bir şekilde, kişiliklerini belirli bir topluluğa ait olmadan inşa edemeyen aciz insanlardır. Bunların bazıları kendi bulundukları pislik çukuruna sizi de çekmeye çalışırlar. Bu bir din olabilir, parti olabilir, terör örgütü olabilir, ideoloji olabilir... Diyeceğim o ki sosyalliğinizi ve arkadaş grubunuzu daha hür, açık görüşlü, kendini gerçekleştirme yolunda mesafe almış, maskülen insanlarla yaşayın ve kurun, bunlardan uzak durun. Üçüncü Siyah Bayrak; kafanızı felsefi çıkmazlarla, varoluş sorgulamaları ile bulandıran kişiler. Öncelikle burada bahsettiğim şey bir kafa yapısıdır, felsefe bilimini öğrenmekten bahsetmiyorum. Bunlar, kendi içinde bulundukları, insanı pasif hâle getiren zehirli felsefi düşünceler ile sizin kafanızı karıştırıp sizi de kendisi gibi hayat mücadelesinde durgun, pasif biri haline geitirir hatta psikolojik problemlere bile yol açabilirler, bunların kokusunu alınca kulaklarınızı tıkayın. Dördüncü Siyah Bayrak; dünyayı değiştireceğine inanan, hayal dünyasında yaşayan tipler. Bu kişiler mantık dışı hayaller kuran, dünyanın mevcut gerçekliğinden uzak kişilerdir. Dünyadaki kötü düzeni veya bir yapıyı değiştirebileceğini zannederler ve sizi de bu martaval düşüncelere maruz bırakırlar hele de bunların sadece konuşup icraat yapmayan bir türü vardır ki bunlarla aynı sokaktan bile geçmeyin. Beşinci Siyah Bayrak; tembel ve disiplinsiz insanlar. Bu şahısların çoğu hayatın ciddiyetini anlamamış, rüzgarda savrulan bir yaprak gibi yaşayan tiplerdir ve hedonistik bir şekilde yaşarlar. Sizi, kendinize zerre faydası olmayacağını düşündüğünüz; okey, batak, tavla oynamak, kahvede saatlerce oturup sigara içerek boş muhabbet etmek, PlayStation, oyun vs. aktivetelere davet ederler. Bunlardan da yine uzak durun. Şimdilik temel olsun diye bunları yazdım, daha birçok Siyah Bayrak var ama yazıyı daha fazla uzatmak istemiyorum. Bu yazıyı yazmaktaki gayem; bilhassa gençler, kendi kişiliklerini inşa ederken maymun iştahlı bir şekilde çok fazla insanla, tanışıp samimi oluyorlar. Burada önemli bir meseleden bahsediyoruz, bu insanlar bizi boş işlerle uğraşan hayat gerçeklerinden bihaber birisi, uyuşturucu bağımlısı, aklını kiraya vermiş birisi hatta bir katil de yapabilir kendini gerçeklestirme yoluna giren, maskülen güçlü bir erkek de yapabilir. Yani ne olursa olsun çevrenizdeki 5 kişinin ortalaması oalcaksınız, diyeceğim o ki bu 5 kişiyi çok iyi seçin.

Yazıya ilgi olursa devamı olacak şekilde nasıl insanlara arkadaş olmamız gerektiğine dair bir yazı yazabilirim.

Son düzenleme:

Pineapple

Yeni Fapstronot
İlk bayrakta önemli olanın içten pazarlıklı kişilerle arkadaşlık etmemek olduğunu düşünüyorum.Maskülenite herkese göre değişmekle birlikte bazı erkeklerin dişil enerjisi daha yüksek olabiliyor.Kalanları mantıklı ve önemli tavsiyeler.Teşekkürler.

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
İlk bayrakta önemli olanın içten pazarlıklı kişilerle arkadaşlık etmemek olduğunu düşünüyorum.Maskülenite herkese göre değişmekle birlikte bazı erkeklerin dişil enerjisi daha yüksek olabiliyor.Kalanları mantıklı ve önemli tavsiyeler.Teşekkürler.
İlk bayrağa itiraz geleceğini biliyordum, burada kırmızı hapı almamış kişileri yadırgamıyorum ama yazıda da belirttiğim gibi kırımızı hapı almış kişiler için kadınlarla birlikte olamayan erkekler arkadaşlık kurmaya uygun değildir. Bana göre her erkeğin kırmızı hapı alması lazım çünkü bu hayatın bir gerçeği, almayan insanlara alanlar nasıl bir şey olduğunu anlatırlar almak isterse alır almazsa da kendisi bilir.

Pineapple

Yeni Fapstronot
Kırmızı hap'ı tam olarak bilmiyorum.Felsefesi nedir , ne değildir.Araştırdım ama yine de pek elle tutulur bir şeyler bulduğumu düşünmüyorum.Bu konuda bildiklerini paylaşabilir misin?Özelden.İlk bayrakta takıldığım kısmı eleştirdim sadece.Diğer kısımlarda sana katılıyorum.

purplesox05

Mars Yolcusu
Yazı güzel fakat çok net çizgilerle sınırları belirtilmiş olması açıkçası yazıyı daha az anlamlı veya okunabilir kılıyor. Kendi çapında haklı olabilirsin tabi ki ama bu kadar net sınırlar ile bir kavramı veya insanı açıklamaya çalışmak hataları da beraberinde getirecektir.

netherim

Merkür Yolcusu
Yazı gayet güzel ama hayat o kadar basit olmuyor maalesef. Her an her şey olabildiği için bazı şeyler müdahalemiz dışında gerçekleşebiliyor. Ama tabi ki ufak çaplı bir aydınlanma, uyarı ve bilinçlendirme kapsamında hoş bir yazı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6