Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Karanlıktan Aydınlığa : Günlük ∞

Zarifoğlu

Umudumuz, acımızdan daha büyük olmalı...
Selamlar,

Yine yeniden günlük tutmaya karar verdim, eski günlüğüm vardı ama yeni kalbim gibi temiz bir sayfa açmak istedim..

Neverfap sürecim devam ediyor ama ben bu süreci iyi değerlendirdiğimi düşünmüyorum ve böyle giderse yaklaşık iki senedir olduğu gibi neverfapta ilerleyemeyeceğim, günlerimi istediğim gibi verimli geçiremiyorum mezunum sınava hazırlanıyorum ama hala istediğim gibi çalışmaya başlayamadım bir gün gaza gelip on saat on iki saat belki daha fazla çalışıyorsam ertesi gün resmen hiçbir şey yapmıyorum.. bu durumu kütüphaneye giderek düzelteceğime inanıyorum bakalım... eskisi gibi kitap okuma alışkanlığım yok maalesef en azından günde on beş - yirmi sayfa okuyarak düzenimi oturtacağım inşallah .. gelelim spor ve uykuya bir kaç haftadır haftada üç dört gün koşuya çıkıyorum bunu devam ettireceğim , uyku da çok önemli 7 saat uyku lazım bana bunun farkındayım şimdiye kadar pek başaramadım geçen sene gece çalışanlardandım o yüzden alışamıyorum diyelim bu günlükle beraber 23.30 - 07.00 arasında uyumaya çalışacağım bunu da her günlük yazıma eklerim ... bu arada pkby kitabını hala doğru dürüst bitiremedim başlıyorum belli bir yere kadar geliyorum sonra bırakıyorum tekrar başlıyorum döngüye giriyor onu da okuyacağım forumdaki yazılar , videolar,meydan okumalar bunlar sayesinde bu illetten kurtulacağıma inancım artıyor 2024'e bu bağımlılıktan kurtulmuş bir şekilde gireceğim kendime söz veriyorum.. peki bu günlük neden diye soracak olursanız hem kendimi motive edebilmek , krizleri yönetmek , gelişimimi izlemek hem de ileride belki bakarım o zamandan bu zamana neler değişmiş o eski halimden eser kalmış mı kısacası başarmış mıyım bunları görmek istiyorum biraz uzattım sanırım bugünlük bu kadar .::*)

l.jpg

Bu arada sayaca sıfırdan başlıyorum ...

7 Ekim 2023 .. (Başlangıç..)

Zarifoğlu

Umudumuz, acımızdan daha büyük olmalı...
11 Ekim'de sayacı sıfırladım baylar ama vazgeçmedim 2024 e kadar bu bağımlılığı yeneceğime kendime yine söz verdim, bu bağımlılık boş bırakmaya gelmiyor bu yüzden evde çalışmak yerine kütüphaneye gideceğim hep artık, düzenli kitap okumaya devam ediyorum, bu aralar sabah sporlarımı aksatıyorum ve pkby kitabını yine unuttum onu da okumam gerek, onun dışında ders çalışmaya devam ediyorum hedeflere adım adım ulaşacağım Allah'ın izniyle namazlara da tekrar başlıyorum önümüzdeki sabah namazıyla ... bugünlük bu kadar .::*)

13 Ekim 2023 .. (2.gün..)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6