Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kendi̇mi̇ Tanıyamıyorum Ve Ne Yaptığımı Bi̇lmi̇yorum

MVfedaisi

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar aranıza yeni katıldım. Ancak daha öncesinden denemelerim olmuştu 14 15 gün civarında. Benim sorunum karar alma problemim var. Karar alırken hep yanlış düşünüyorum hep pişman oluyorum. Güzel bir işim vardı 30 dk lık bir düşünme sonucunda işten ayrıldım şuan işsizim. Sevdiğim bir kadın vardı. Kendi kendime düşündüm neden öyle bir karar aldığımı bilmiyorum ama konuşmayı kestim yapamayacağım dedim. Sanki beynimi kullanamıyor ve hayvanlar gibi içgüdülerim ile hareket ediyorum. Özgüvenim düşük değil fakat yeterli de değil. Hayattaki önceliklerimi unutmuş durumdayım sürekli mutlu olmak istiyorum fakat olmuyor. Kadınların çoğu bir süre sonra konulmayı bırakıyorlar. Düşünme ve karar mekanizmam ile ilgili sorunu nasıl aşabilirim.

Neverfap bu konuda bana yardımcı olur mu? Siz değerli arkadaşların görüşleri tavsiyeleri benim için çok değerli teşekkür ediyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Dostum, ben kararlarının hızlıca düşünülmüş ve hata içeren kararlar olduğunu düşünüyorum. Bence karar alırken 48 saat bekleme süresi vermelisin, kesinlikle işine yarayacaktır. Genel olarak karar esnasında duygusal bir denge bozukluğu yaşıyor olabilirsin. Bundan dolayı 48 saatlik düşünme süresi bu sorunun üstesinden gelecektir.

Ayrıca özgüven, hayattaki önceliklerini unutman ve iç güdülerinin kontrolü devralması gibi sorunlar için Neverfap sürecine bir şans vermelisin. Yardımcı olacak mı? Dene ve gör :) Çoğu üye 2 ve 3. haftadan sonra büyük etkiler gördüğünü belirtiyor. Bende de böyle oldu. Sende de kısa sürede fayda sağlayacağına eminim. Bir de kararına karışmak istemem ancak sevdiğin kadınla iletişimi kesme :) Bir insan yapmadıklarından dolayı pişman olur. Kendini geliştirene kadar iletişimi azaltabilirsin belki.

Sürecinde başarılar.

alexander666235

Venüs Yolcusu
Sana tavsiyem,
Eğer bu yanlış kararlar herhnagi bir olumsuz olaydan sonra geliyorsa bu olumsuz olay sonrası 24 saat içinde kara verme.Bu Alman ordusunda kullanılan bı taktik.Olumsuz olay sonrasında 24 saat içinde düşünülür ama karar verilmez.
Olumsuz bir durum sonrası Karar verme mekanizmasında bu durumu kullanabilirsin.
Bunun dışında alacağın kararlari bı kağıda yazıp tüm olayların artısı ve eksisini görebilirsin.

MVfedaisi

Yeni Üye
Sana tavsiyem,
Eğer bu yanlış kararlar herhnagi bir olumsuz olaydan sonra geliyorsa bu olumsuz olay sonrası 24 saat içinde kara verme.Bu Alman ordusunda kullanılan bı taktik.Olumsuz olay sonrasında 24 saat içinde düşünülür ama karar verilmez.
Olumsuz bir durum sonrası Karar verme mekanizmasında bu durumu kullanabilirsin.
Bunun dışında alacağın kararlari bı kağıda yazıp tüm olayların artısı ve eksisini görebilirsin.
Çok teşekkürler deneyeceğim

Delifisek

Ay Yolcusu
1) Karar vermekte çok acele ediyorsun. Mesela 30 dakika düşünüp işinden ayrılmışsın, şimdiyse güzel bir işim vardı diyorsun. İşin güzeldiyse neden ayrılırsın ki? Neden öyle bir karar aldığımı bilmiyorum demişsin.

2) Muhtemelen o an bir olayın veya bir kişinin etkisindeydin, sağlıklı düşünemedin.
Karar vereceğin zaman her ne meşgalen varsa bırakıp sakin kafayla düşün. Hatta bir kağıda yaparsam bana kazandırdıkları, kaybettikleri; yapmazsam bana kazandırdıkları, kaybettirdikleri şeklinde yaz.

Umarım faydalı olmuştur.

Savascı

Deneyimli Üye
Dostum hata yapmaktan korkmak en büyük hatadır.Hayat ringinde düşmekten korkuyorsan başarısız olursun çünkü düşeceksin.Önemli olan beceri acı ve olumsuzluğu da bir hayat normu olarak kabul etmenle başlar.Genellikle kilit kararlar bir anlık verilen kararlarsa çoğu zaman hata yapma ihtimalin var.Büyük ihtimalle o işte artık eskisi gibi mutlu olamıyordun ve çözümü terk etmekte buldun.Bu açıdan bakarsak yaptığın normal birşey dostum.Hayatın yeni bir evresiyle yüzleşiyorsun,burada duraksaman,sendelemen çok normal şeyler.Çünkü artık hayatta aldığın eski tadı alamıyorsun,gelişmenin duraksama evresine girmiş olabilirsin.Eskiden 10 saattr aldığın hazzı artık alman icin 100 saat yapman gerekiyor.En zoruda bu dostum , burada mücadele etmeyi bırakmaman gerekiyor.
Mutluluk hakkındaki felsefi şey şudur;Mutlu olmayı istersek mutsuz oluruz.Mutlu olmayı isteyince neleri mutsuzluğumuz olarak görüyorsak onlar gözümüze daha çok çarpar.Bu da yetersizlik içgüdümüzü törpüler ve mutlu olmadığımız için yakınırız.Mutluluk hakkında bilmen gereken yegane şey onu elde etmenin zorlu bir süreç olduğudur.O süreç ise şöyle işler; Bir problemi/sorunu çözmenin ödülü olarak bir süreliğine olumlu şeyler hissedersin.Bu problemi çözmeye çalışırken acı çekeceksin çünkü bu kaçınılmaz ilkedir.Eğer bu acıyı kabul edersen işin bir miktar kolaylaşır.

MVfedaisi

Yeni Üye
1) Karar vermekte çok acele ediyorsun. Mesela 30 dakika düşünüp işinden ayrılmışsın, şimdiyse güzel bir işim vardı diyorsun. İşin güzeldiyse neden ayrılırsın ki? Neden öyle bir karar aldığımı bilmiyorum demişsin.

2) Muhtemelen o an bir olayın veya bir kişinin etkisindeydin, sağlıklı düşünemedin.
Karar vereceğin zaman her ne meşgalen varsa bırakıp sakin kafayla düşün. Hatta bir kağıda yaparsam bana kazandırdıkları, kaybettikleri; yapmazsam bana kazandırdıkları, kaybettirdikleri şeklinde yaz.

Umarım faydalı olmuştur.
Biraz moralim bozuktu o dönemde bi anda aldım bu kararı ama hayatımın neredeyse her alanında karar vermekte zorlanıyorum ve yanlış karar veriyorum.

MVfedaisi

Yeni Üye
Dostum hata yapmaktan korkmak en büyük hatadır.Hayat ringinde düşmekten korkuyorsan başarısız olursun çünkü düşeceksin.Önemli olan beceri acı ve olumsuzluğu da bir hayat normu olarak kabul etmenle başlar.Genellikle kilit kararlar bir anlık verilen kararlarsa çoğu zaman hata yapma ihtimalin var.Büyük ihtimalle o işte artık eskisi gibi mutlu olamıyordun ve çözümü terk etmekte buldun.Bu açıdan bakarsak yaptığın normal birşey dostum.Hayatın yeni bir evresiyle yüzleşiyorsun,burada duraksaman,sendelemen çok normal şeyler.Çünkü artık hayatta aldığın eski tadı alamıyorsun,gelişmenin duraksama evresine girmiş olabilirsin.Eskiden 10 saattr aldığın hazzı artık alman icin 100 saat yapman gerekiyor.En zoruda bu dostum , burada mücadele etmeyi bırakmaman gerekiyor.
Mutluluk hakkındaki felsefi şey şudur;Mutlu olmayı istersek mutsuz oluruz.Mutlu olmayı isteyince neleri mutsuzluğumuz olarak görüyorsak onlar gözümüze daha çok çarpar.Bu da yetersizlik içgüdümüzü törpüler ve mutlu olmadığımız için yakınırız.Mutluluk hakkında bilmen gereken yegane şey onu elde etmenin zorlu bir süreç olduğudur.O süreç ise şöyle işler; Bir problemi/sorunu çözmenin ödülü olarak bir süreliğine olumlu şeyler hissedersin.Bu problemi çözmeye çalışırken acı çekeceksin çünkü bu kaçınılmaz ilkedir.Eğer bu acıyı kabul edersen işin bir miktar kolaylaşır.
Hocam çok teşekkürler söylediğiniz gibi ne zaman mutlu olmayı istesem mutsuz oluyorum. Aslında isteğim birinin beni sevmesi masumca ama tek başıma mutlu olmayı öğrenmem ve kabullenmem gerekiyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6