Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kendimize Verdiğimiz Sözlerin Çoğunu Niçin Tutmayız?

Sametak256

Merkür Yolcusu

Başkalarına verdiğimiz sözleri tutmak için herşeyi yapan bizler,niçin iş kendimize verdiğimiz sözleri tutmaya gelince aynı hassasiyeti göstermiyoruz ve birşeyleri erteliyoruz yada yapmaktan vazgeçiyoruz.
Kendimizin başkaları kadar değeri yokmu?

Cosanostra

Venüs Yolcusu

Başkalarına verdiğimiz sözleri tutmak için herşeyi yapan bizler,niçin iş kendimize verdiğimiz sözleri tutmaya gelince aynı hassasiyeti göstermiyoruz ve birşeyleri erteliyoruz yada yapmaktan vazgeçiyoruz.
Kendimizin başkaları kadar değeri yokmu?
Dostum senin bu açtığın konu önünde baş eğiyor ve şapka çıkartıyorum. Abartmak için demiyorum ama bu açtığın mevzu veya ifade etmek istediğin mana çok derin ve gizli. Aslında olanda bu yani insanlara söz vermek ve bu sözü yerine getirmek bir erdemdir. Fakat mesele kendimize verdiğimiz söze geldiğinde neden böyle bir erdemi göstermiyoruz. Bu meseleyi çok yönlü ele almak lazım geldiğini düşünüyorum. Yani bu meseleyi sadece bir nedenle açıklamak yeterli olmayacaktır diye kanaatim var. Aklıma gelen bir neden bana göre en önemlisi; biz kendimize çok değer vermiyoruz bu yüzden kendimize değer vermediğimiz gibi, kendimize verdiğimiz sözünde bir anlamı olmadığını düşündüğümüzden kaynaklanıyor diye aklıma geliyor. Aslolan değer vermekte insan değer verdiği insana verdiği sözü yerine getirebilir. Netice olarak değersiz görüyoruz kendimizi. Tabi bu benim en önce kendimde gördüğüm bir mana olduğu için bunu paylaştım. Sürecin daim olsun..

Sametak256

Merkür Yolcusu
Dostum senin bu açtığın konu önünde baş eğiyor ve şapka çıkartıyorum. Abartmak için demiyorum ama bu açtığın mevzu veya ifade etmek istediğin mana çok derin ve gizli. Aslında olanda bu yani insanlara söz vermek ve bu sözü yerine getirmek bir erdemdir. Fakat mesele kendimize verdiğimiz söze geldiğinde neden böyle bir erdemi göstermiyoruz. Bu meseleyi çok yönlü ele almak lazım geldiğini düşünüyorum. Yani bu meseleyi sadece bir nedenle açıklamak yeterli olmayacaktır diye kanaatim var. Aklıma gelen bir neden bana göre en önemlisi; biz kendimize çok değer vermiyoruz bu yüzden kendimize değer vermediğimiz gibi, kendimize verdiğimiz sözünde bir anlamı olmadığını düşündüğümüzden kaynaklanıyor diye aklıma geliyor. Aslolan değer vermekte insan değer verdiği insana verdiği sözü yerine getirebilir. Netice olarak değersiz görüyoruz kendimizi. Tabi bu benim en önce kendimde gördüğüm bir mana olduğu için bunu paylaştım. Sürecin daim olsun..
Dostum bir kişinin kendinde sağlıklı-doğru bir kimlik inşası-oluşumunun gerçekleşmesi için asgari olarak öz güven-öz saygı-öz değer gibi vasıfları taşıması lazım zaten.
Aksi taktirde ya birşeylere bağımlı olursun yada başkalarının kölesi.
Ben hatta özgürlüğe ve iç huzuru yakalamaya giden yolun kendimizde sağlıklı-doğru bir kimlik inşası-oluşumu gerçekleşmesinden geçtiği kanaatindeyim.
Bu sebeble zaten öncelikle kendimizi tanımak(kendimizle alakalı birçok olguyu keşfetmek-öğrenmek) ve sonrasında zaten kendimizde sağlıklı-doğru bir kimlik inşası-oluşumu yapabileceğimiz gerekli ve yeterli bilgilere sahip olacağımız kanaattindeyim.

Birçok konuda sorularının cevabını ve problemlerinin çözümünü ''Kendine İyi Bak Görüceksin''

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6