Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kendini Tamamlama Meydan Okuması

Targetlock

Deneyimli Üye
Birkaç ay önce yıllık plan yapmıştım. Bu vakitlerde de testo kampı yapacağım demiştim.
Gönül isterdi ki 150 200 lü günlerde olayım. Gerçi tam olarak istese olurdum.

Lakin mükemmelliyetçiliğe gerek yok. Hata yaptım bozdum. Şimdi de gerçekten zorlanıyorum krizler konusunda.
Çarşamba günü relaps malesef bu arada.

Aydınlatıcı bir şey keşfettim.

Yaşamı güzel , dolu ve verimli insanların hayatları niye hiç tökezlemiyor diye düşünürdüm. Kendi günlüğümün adı da çöküş ve çıkış. Beni çöküşler de kovalıyor.

2 kere 90 günü geçtim. Günlüğü bilmem kaç bin kişi de okudu. Bir şeyler değişmeli diye düşünüyordum.

Sonra fark ettim ki bu bahsedilen hayatları yaşayabilmek için bir seviyeye kadar sağlam momentum lazım. Sonrası uzay boşluğu gibi. İvme artık alışkanlık yapıyor. Hep daha iyiye doğru gidiliyor.

Bu durumun tersi de doğru. Sürekli çöken kişi de çöküş ivmesine alışıyor.

Hangi ivmeye gireceğimiz ise seçimlerimiz sonucu oluşuyor.

Bir kolaylık daha var. Çöküş ivmesi hız limitli çalışıyor.

Belli zaman sonra ciddi rahatsızlık duyup kendini yenilemeyi ve güçlendirmeyi istiyorsun. Bu artan motivasyonu da ivmeli çöküşü durdurmak için kullanmak zorundasın.

Motivasyonu hemen rutine çevirmek ve sonra yükseliş ivmesine alışmak gerekiyor.

Hemen birkaç örnek ;

Fitness ile ilgilenenler Gokalafın bozmaz mentalitesini bilir.

Bu yükseliş ivmesine alışmaktan ve rutinle beraber çekilen acının azalmasından kaynaklı kolaylaştırıcı bir hareket. Bozmaz diyerek mottolaştırılmış.

Yukeasthetics yine fitnesstan gidelim. Tıp fakültesi ve fitness.

Berkmd , entelektüel birikim, dil , fitness, tıp.

Bu insanlar niyetlerinin ilk günlerinde bu şekilde evrileceklerini tahmin edemeyebilirlerdi. Hatta o konuma erişmenin ciddi zorluk olduğunu ve 2 hafta dayanamayacaklarını oturdukları yerden düşünebilirlerdi. Haklılar. Oturduğun yerden gayet doğru bir düşünce sistemidir.

Hareket ettikçe güçlendiler. İşi daha zirvede yaşayan insanlara kadar götürebiliriz. Mesleki ,sportif vs vs.

Herkesin de kendi hayatında böyle anları vardır. İvmeye alışmadan yolculuğu bırakıp gerilemeyi hissedip ( çöküş) iyice geriye doğru hızlananlar bir rahatsızlık duyacaklar.

Bu acı , acı çekmekten kaynaklı değildir. Çektiğin acıyı yanlış yere yatırmaktan kaynaklıdır.

Acı zaten evrenin para birimi gibi bir olay. Kaçınılmaz ve beklenmedik acılar da buna dahil. Onu kullanamadığımız için rahatsız oluyoruz.

Bu nedenle kendimi bu ivmeye alışmış , öncelikle kendi hayatını ve karanlık mağralarını keşfetmiş onları bulduğu için minnettar , elde olan hamura uygun yaşam prensipleri edinmiş, iyi yaşamakla kendini gururlandırmış, ailesi ve yakın çevresinden başlayarak atom bombası dalgası gibi etrafa yayılan etki ile karşımdaki kişide "Her ne olursa olsun daha iyi yaşayabilmeyi deneyebilirim." etkisi vermek ve bunu nasıl yapacağını bilmeyenlere tecrübelerini aktaran biri olmak istiyorum. Bunu hatrı sayılır miktarda yaparak dünyadan öğrenebiliriz. Krossing over gibi düşünelim olayı. Bakterilerin direnç geni gibi düşünelim.

Bu noktaya ulaşmak istiyorum. Daha çoook vaktim var bunun için derdim. Lakin yok. Ne kadar vaktimiz var bunu bilmiyoruz. Daha çok yolum var kalıbını yanlış buluyorum.

"Hangi yola hizmet ediyorum ? " kalıbı daha iyi.En azından uzun bir yaşam yaşayacağımız varsayımına dayanmıyor.

Gariptir ki bu şekilde nefes aldığın her an üretken ve tamamlanmış hissedebiliriz. Fakat bir önceki kalıpta bu durum geleceği belli olmayan zamanlara ötelenmiş ve küçük bir an demektir.

Zaman ve hayat adına önemli bulduğum bir farkındalıktı. Bu farkındalığa çevremden az kayıp vererek ulaştığım için kendimi iyi hissediyorum. Bu fırsatı bana sunan Tanrıya da çok şükrediyorum.

Yok. Konu ciddi derecede uzar gider. Bu kadarına gerek yok. Düşünce sistemimi biraz açıkladım.

Dolayısıyla hedefim; "Kendini tamamlama yolunda"

Testo kampını başlatmak istiyorum. Gereksiz mükemmelliyetçiliğe hayır.
Testosteron macunu, Vitamin macunu ve fıstık ezmesi sipariş verdim. Kargo elime ulaştı ve heyecanlandım.
Aynı zamanda ramazandayız. Bir yandan kilo vermem için harika bir zaman.

?Nf Hard Mode alt limiti

?İntermittent Fasting Diyeti (Ramazan Avantajı) ramazan dışında da dengeli beslenme. Bu besinlere testosteron artırıcı ve ruh halini olumlu etkileyici, strese düşman besinler ekleyebilirim.

?Soğuk Duş

? Fiziksel kalori açığı yaratacak herhangi bir aktivite

? Uyku saati aynı kalacak şekilde

22 - 4 , 23-5 , 00-06 uyku saatlerinden birini seçip uygulamak. Uyku saatleri arasında bu üç opsiyonu deneyebilirim. İstediğim kadar istediğimi uygulayabilirim.

Uykuda öncelikli seçimim 23 - 5 i denge noktası yapmak.

Benimle beraber bu serüvene katılmak isteyebilirsiniz. Onun için kendime zaten işleri kolaylaştırıcı zaman durakları ekledim onu da paylaşayım.

5 yıldızlı bir serüven için listedeki maddelerin uygulanışında;

1.⭐ 7. Günün başarılı sonuçlanmasıyla kazanılır.

2.⭐ 15.Günün başarılı sonuçlanmasıyla kazanılır.

3.⭐ 30.Günün başarılı sonuçlanmasıyla kazanılır.

4.⭐ 40. Günün başarılı sonuçlanmasıyla kazanılır.

5.⭐ 60.Günün başarılı sonuçlanmasıyla kazanılır.

Sonra yıldız rütbeleri değişerek yerlerini ?,?,⚜️,☢️ Rütbelerine bırakacaktır.

Bu rütbeler erken verilen doğru kararları uygulayanların yaşamlarından görecekleri hatrı sayılır zevk bir yana, sahip olacakları sembolik ayrıcalıktır. 5 liyi tamamlayanlar istişare ederek rütbelerin alınabilecekleri günleri belirleyecektir.

Kendime meydan okuyorken nf ailesine de olayı açayım istedim. Katılanlar "Katılıyorum" yazarsa isimlerini eklerim.

Katılım bu gece 23.59 da biter.

1)Non Person
2)Trap55
3)Root
4)Targetlock

Başarılar.

Son düzenleme:

Targetlock

Deneyimli Üye
Katılımı onaylanma süresini hesaba katmadığımdan bir gün daha uzatacağım.

B

Brock

Misafir
hep bir kontrol etme çabası içindeyiz hayatı 4 saat uyucaz diyoruz sonra bakıyoruz olmuyor biraz daha şartlara göre genişletiyoruz 6 yapıyoruz vs sonra çok genişletip relapseye kadar varıyoruz sonra da yeniden sıkı hedefler belirliyoruz. tıpkı yokuş çıkıp inmek gibi. momentum dediğiniz şeyi kendi algıma indirgemem gerekirse sanırım yokuş inerken fren ayarını iyi yapıp yeniden yokuş yukarıya denk geldiğimiz zaman iyi şekilde tırmanabilcek hızda olmak veya tam tersi.

B

Brock

Misafir
bazen çok direksyona kitleniyoruz. bence bu forumun bize bu konuda zararı var. iletişim araçları iyice amacından saptı neticede . yüzyüzeyken söyleyemediğimiz bürünemediğimiz kişilikleri telefonda çağrı merkezi gorevlisine karşı burünen kişilerden bugün süper human olucam ben seviyesine kadar geldik. bence bunlar amacına uygun kullanılmalı burda olmamızın ortak sebebi iradesini kullanmaya calısan her insan gibi derin bir yalnızlık içinde olmamız. bu yüzden forumla ilişkimizi gözden geçirip biraz daha gerçeğe adım atmalıyız. irade kampını denedim tavsiye ederim denemediysen hocam.

bu yalnızlıkta çoğu zaman haklıyız çünkü bu yaşımıza kadar yemek yediğimizde bize aferin denildi. bugün çabamıza karşı destek beklerken birazda haksızız ama sadece biz irade ediyoruz zannedebiliyoruz körlük edebiliyoruz bazen de.

Kısaca ara vermeyi bi düşünelim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

root

Jüpiter Yolcusu
Burada yazdıklarını 31 günlük sürecimde yapmaya çalıştığım ancak %70 oranında yapabildiğim bir liste
telefon kullanımım ingilizce çalışması dışında en fazla günde 30 dk flndır instagram,whatsapp,telegram,youtube,tiktok ve snapchati kullanmıyorum ve de çok mutluyum

orucu tutuyorum ama bu durum flatline daha erken girmeme sebep oldu

kitap okuyorum hergün 50-70 civarı

bilgisayarla ilgili bir hedefim var bunu ise sadece 3 gündür adam akıllı yapıyorum

soğuk duşu alıyorum

uyku süren haricinde diğerleri bana uyar en az 7.5 saat uyuyorum bunu da azaltıpta bilişsel özelliklerimdeki verimi azaltma gibi bir niyetim yok

yani demek istediğim konudaki listen uyku haricinde zaten rutinim haline getirmeye çalıştığım şeyler ve aynı yolun yolcusu olduğumuza göre

Katılıyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6