Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kepek Sorunu Hakkında

elvas

Mars Yolcusu
Merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 1 aydır kepek sorunu var. Sadece saçımda değil kaşlarımda bile kepeklenme oluyor. Süreç biraz ilerledikçe ve soğuk duş almaya başladığımdan beridir biraz yüzümde azalma oldu. Saçlarım için hala aynı sorun devam ediyor. Geçmişte kullandığım bir şampuanım vardı ama o da çok pahalandı o yüzden ulaşmam zor malesef. Piyasadaki diğer şampuanlarında dandik olduğunu düşünüyorum. İçinde çok fazla katkı ve kimyasal var. Doğal olan şampuanlarında fiyatları malum. Bana şampuansız bir çözüm önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Sağlığın cebinden daha önemli. Şampuan hızlı tükenebilen birsey değil, çok pahalı olmayan doğal şampuan elbet bulursun.

elvas

Mars Yolcusu
Sağlığın cebinden daha önemli. Şampuan hızlı tükenebilen birsey değil, çok pahalı olmayan doğal şampuan elbet bulursun.
Dediğinde haklısın ama benim şu an gelir elde etme durumum yok. Dolayısıyla ailemden istemek zorundayım. Onlara da çok yük bindirmek istemiyorum zoruma gidiyor biraz bu durum. En azından ocağa kadar böyle gelir durumu.

BloodRien

Yoda
çok yüksek sıcaklarda duşa girme
sıcaktan soğuğa geçişlerde dikkat et

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 1 aydır kepek sorunu var. Sadece saçımda değil kaşlarımda bile kepeklenme oluyor. Süreç biraz ilerledikçe ve soğuk duş almaya başladığımdan beridir biraz yüzümde azalma oldu. Saçlarım için hala aynı sorun devam ediyor. Geçmişte kullandığım bir şampuanım vardı ama o da çok pahalandı o yüzden ulaşmam zor malesef. Piyasadaki diğer şampuanlarında dandik olduğunu düşünüyorum. İçinde çok fazla katkı ve kimyasal var. Doğal olan şampuanlarında fiyatları malum. Bana şampuansız bir çözüm önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Aynısı bana da oluyor. Hatta bende kepekten ziyade orada deri kıpkırmızı oluyor ve oradan koca koca kabuklar dökülüyor hem kaşlarımda hem saçımda. Bence kepek değil egzama

Mast'ın doğrudan buna etkisi olması çok garip olurdu ama şu şekil olduğunu düşünüyorum

Vücutta bu egzama derinlerde var -> relapse olunca testosteron bir süreliğine düşüyor -> bu iğrençlik ortaya çıkıyor. testo sonradan toplasa da kepekler gün yüzüne çıktığı için öyle kalıyor ertesi gün.

Ve evet, 4-5 gün süreç yaptıktan sonra kaşlarımda ve saçlarımda deri dökülmeleri (veya kepek diyelim) duruyor

Tabii relapse olunca yine çıkıyor

Bir bende var sanıyordum

elvas

Mars Yolcusu
Benim ki tam olarak relapse kaynaklı değil aslında mevsim geçişlerinde özellikle yazdan sonbahara geçişte saç derim kuruyor ve kepeklenme başlıyor. Kaşlarımda da kepeklenme oluyor. Onu sürekli krem sürerek hallediyorum. Fakat saç kepeği uzun zamandır bu kadar çoğalmamıştı. Çözüm bulamadım şu anlık . Soğuk duşa başladım. Saçıma şampuanı haftada 1 kere sürüyorum. Fön tutmuyorum zaten saçlarım kısa olduğu için gerek olmuyor. Biraz azaldı gibi ama tam olarak geçmedi malesef. 2 hafta daha soğuk duşa devam edip gözlemleme yapacağım.
Aynısı bana da oluyor. Hatta bende kepekten ziyade orada deri kıpkırmızı oluyor ve oradan koca koca kabuklar dökülüyor hem kaşlarımda hem saçımda. Bence kepek değil egzama

Mast'ın doğrudan buna etkisi olması çok garip olurdu ama şu şekil olduğunu düşünüyorum

Vücutta bu egzama derinlerde var -> relapse olunca testosteron bir süreliğine düşüyor -> bu iğrençlik ortaya çıkıyor. testo sonradan toplasa da kepekler gün yüzüne çıktığı için öyle kalıyor ertesi gün.

Ve evet, 4-5 gün süreç yaptıktan sonra kaşlarımda ve saçlarımda deri dökülmeleri (veya kepek diyelim) duruyor

Tabii relapse olunca yine çıkıyor

Bir bende var sanıyordum

omer10line

Yeni Fapstronot
Bahsettiğiniz seboreik dermatit(yağlı egzema) sanırım bir cildiyeye gitmenizi tavsiye ederim

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Hocam bendede var yaklaşık 5 seneden beri yazın kafamda gram egzama olmuyor fakat kışın stres arttığından dolayı kafam yara içinde oluyor her şeyi kullandım fakat stres bitmeden egzama bitmiyor

elvas

Mars Yolcusu
Hocam bendede var yaklaşık 5 seneden beri yazın kafamda gram egzama olmuyor fakat kışın stres arttığından dolayı kafam yara içinde oluyor her şeyi kullandım fakat stres bitmeden egzama bitmiyor
Hocam aslında benim üniversite de bitti bir nevi stres kaynağım da gitti ama hala var bu durum malesef. Azalma var ama hala net bir çözüm bulamadım. Sıkıntının arkadaşın yazdığı gibi yağlı egzama olduğunu farkettim. Yakın zamanda bir dermatoloğa gideceğim. Aklıma şimdilik başka bir çözüm gelmiyor.

Eff

Yoda
HeadAndShoulders benim sorunumu çözmüştü. Saçlarını her sabah kalktığında taramanı öneririm. Daha az yağlanır ve kepeklenir. Havasız veya sigara içilen kapalı ortamlarda kalma. Kapalı ortamda sigara mı içiliyor diyeceksiniz ama sigara içilen kafeler hala var.

elvas

Mars Yolcusu
HeadAndShoulders benim sorunumu çözmüştü. Saçlarını her sabah kalktığında taramanı öneririm. Daha az yağlanır ve kepeklenir. Havasız veya sigara içilen kapalı ortamlarda kalma. Kapalı ortamda sigara mı içiliyor diyeceksiniz ama sigara içilen kafeler hala var.
Şampuanlar çözebiliyor da mesela sizin bahsettiğiniz marka bende işe yaramadı. Gene de teşekkürler tavsiyeler için.

Wake up!

Yeni Üye
Doa kozmetik kepek karşıtı şampuanı öneririm. Fiyatı makul, vichy dercos'tan iyi. Bu arada senin sorunun seboreik dermatit. İleride daha kötü sonuçlara yol açabilir o nedenle doktora danış ve önlemini al.

elvas

Mars Yolcusu
Teşekkürler yakın zamanda randevu alacağım doktora.

Doa kozmetik kepek karşıtı şampuanı öneririm. Fiyatı makul, vichy dercos'tan iyi. Bu arada senin sorunun seboreik dermatit. İleride daha kötü sonuçlara yol açabilir o nedenle doktora danış ve önlemini al.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6