Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kısa Boy Takıntısı

Aphelion

Yeni Fapstronot
Öncelikle selam herkese. Ben 16 yaşında 10. sınıfa gitmekteyim , erkeğim. Boyum 153 ve bunu kafaya çok takıyorum artık kompleks olmuş durumda. Kendimi hep sınıftakilerle ve okuldakilerle kıyaslıyorum. Onlara baktıkça üzülüyorum ve bu kısır döngü içinde devam ediyor. 10. sınıflarda en kısa kişi benim , en kısa kız bile benden uzun. Çoğunlukla alay konusu oluyorum ve bu durum ilkokuldan beri böyle zaten. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum :(

ganbol

Venüs Yolcusu
Öncelikle selam herkese. Ben 16 yaşında 10. sınıfa gitmekteyim , erkeğim. Boyum 153 ve bunu kafaya çok takıyorum artık kompleks olmuş durumda. Kendimi hep sınıftakilerle ve okuldakilerle kıyaslıyorum. Onlara baktıkça üzülüyorum ve bu kısır döngü içinde devam ediyor. 10. sınıflarda en kısa kişi benim , en kısa kız bile benden uzun. Çoğunlukla alay konusu oluyorum ve bu durum ilkokuldan beri böyle zaten. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum :(
çocuk gelişimine git bu yaşlarda kilo alırsan 1- 2 yıla çok uzarsın ama bi hasthaneye git

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
16 yaş boy uzaması için en iyi dönem. Çok ye ve erken uyu mutlaka bayağı uzarsın. Boy 20 yaşına kadar uzamaya devam ediyor. Çok yemek önemli unutma

izleyici1

Yoda
toplumun değer yargılarını boşuna kafana takıyorsun
çoğu kızın boy takıntısı olabilir
çoğu erkekte bunu kendince alay konusu edine bilir
aklı selim insanlarla beraber arkadaş ol

John constantine

Mars Yolcusu
En basit haliyle ben başkalarının saçma sapan tepkileri ile hareket etseydim şu anda bu yazıyı yazamazdım çünkü kafayı yer bitirirdim .neymiş somurtkanmışım , depresifmişim, konuşmuyormuşum,asosyalmişim ...
gül geç ipleme.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Senin ilacın 22.00 ile 2.00 arasında uykuda olmak, bol bol süt içmek, barfiks çubuğunda asılı kalmak, basketbol oynamak, jimnastik gibi esnek sporlar. Ayrıca nofap yaparsan sperm içinde ki vitaminler vücudunda kalacak böylelikle daha hızlı gelişim sağlarsın. Yaşıtlarına bakıp sabahlamaya ya da sabaha kadar pc başında oturursan zor gelişirsin dostum. Uyku, beslenme, spor bu altın 3luye dikkat ettiğin sürece genetiginin verdiği boy uzama kapasitesini zorlarsın.

Behzat Ç

Yeni Fapstronot
kanka ben 20 yaşındayım boyum 160 boy uzamam lise birde durdu ama beni tanısan boşa takıntı yaptığını anlarsın boyum 160 olduğu halde daha iki gün önce 170 kızla yattım hafta sonuda yine boyu 170lerde olan kızla barda takılcam gece sözleştik sana şöyle söyleyim benim boy uzamam lise birde durdu 6-7 senedir 160 boyundayım bende eskiden senin gibi çok takıntı yaptım hatta bir aralar deprsyona bile girip hap kullandım ama hepsi bir yerden sonra geçti sana tek tavsiyem kendine güven ve özgüven sahibi ol istersen özelden yaz bana instagram adresimi vereyim arkadaş olalım

Sarkå

Ay Yolcusu
Boyunu kaç olursa olsun memnun edemeyeceksiniz. Ben 178-180 falanım bana da kısa deniyor ama yemek yemek çok önemli. Ben şuan 18 yaşındayım 17 de bi depresyona girip 1 günde yediğim yemeği 1 haftada falan yemeye başlayıp aşırı derecede kilo verdim. Yağ oranım %6.9 şuan ve uzamam tak diye kesildi hatta kısalmış gibi hissediyorum bol yemek yiyip (sağlıklı olması şartı ile) birde basketball oynayabilirsin barfiks de bi tık iş yapar diye düşünüyorum ama ne yaparsan yap iş genetikte bitiyor o yüzden kafaya takmamayı öğrenmelisin.

Delifisek

Ay Yolcusu
Ben de aynı durumdan muzdaribim. Arkadaşlarımın çenesine denk geliyorum ama bunun arkadaşlığımız üzerinde hiçbir etkisi olmadı. Çünkü hem ben hem de onlar durumu kabullendi. Hatta bazen aramızda bu konuyla ilgili espriler de dönüyor ama rahatsız olmuyorum çünkü kabullendim.

Bunu genellikle sakatlanan bir atlete benzetiyorum; artık koşamazsın, bu yüzden kendini farklı bir alanda geliştirmen gerekiyor. Aynı şey bunun için de geçerli, erkeklerde uzama 20-22 yaşına kadar devam ediyor diye biliyorum. O yaşlara geldiğinde kimse seninle kısasın ya da uzunsun diye konuşmayacak, seninle sen olduğun için konuşacaklar. Kimse uzun ve boş bir adamı kısa ve dolu bir adama tercih etmez. O yüzden olabildiğince kendine bir şeyler kat(kitap oku, dil öğren vb).

Kısacası diğer yorumlardaki tavsiyeleri dinlersen 20'ne kadar biraz daha uzayabilirsin. Kısa kalırsan durumu kabullenmeyi öğrenmelisin, onun dışında kendini farklı alanlarda geliştirmelisin. İyi dostlar edinmeye bak, kötülerden uzak dur, hiç canını sıkma.

Son olarak 1,65 m olan Daniel Radcliffe'in şu sözünü bırakıyorum: "Eskiden boyumun farkındaydım. Sonra düşündüm ki s* et, ben Harry Potter'ım."

G

gordon

Misafir
Amacım seni kırmak ya da moralini bozmak değil ama olaya gerçekçi yaklaşırsak çok uzun olman mümkün görünmüyor.
Stoacılığı araştırmanı tavsiye ederim. Elinde olmayan şeylere kafanı takma (tabii demesi kolay diyebilirsin ki doğru)

Genlerden dolayı veya maddi durum gereği yeterli besinleri tüketememeşsindir vs. Pandemiyi de unutmamak lazım tabii ki bununla ilgili araştırmalar var. Pandemi en çok gelişim sürecindekileri etkiledi. Yani şanssız olabilirsin fakat elinde olan şeyler de var tabii ki.
Üstte forum üyelerinin de tavsiye ettiği gibi spor yap, doğru beslen, doktora git önerdiklerini yap, boyun hangi faktörlere bağlı olduğunu öğren ve yapılması gerekenleri yaptıktan sonra eğer olmazsa "ben elimden geleni yaptım başka yapacak bir şeyim yoktu" dersin.

gmuarra

Yeni Fapstronot
Akran zorbalığı kadar kötü bir şey yok ya. Genelde senin yaş grubunda bu çok olan bir şey. Benimle de alay edilen bir konu vardı detayı yazmayacağım ama aştım. Onun için agladigim olmuştu evde misafir vardı hüngür hüngür ağladım hatta. Kendimi iyi hissetmeye yeterli hissetmeye odaklandım sadece. Kendini yeterli hissedecek şeylere yönelmen lazım böylece kendini kabul edeceksin. Önemsediğin şeyler değişecek. Tek önemli olan sensin. İnsanları umursamayacaksin. Şimdi o alay edilen mevzuda övgüler alabiliyorum. Belki de kanun böyledir. İnsanların kendini incitmesine izin verdiğinde onların kalıplarında yaşıyorsun. Hayat bu değil. İnsanlar beni övse de ovmese de ben kendimi biliyorum. Önem verdiğim şey bu. Ve sanırım böyle olunca bir anda dünya değişiyor

gmuarra

Yeni Fapstronot
Ben gençlerin hep sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarını öneririm. Gençlik berbat.. şımarık, akranlarına zorba, bağımlı vs vs. Sizi hep dibe çekiyorlar. Kaliteli insanlarla karşılaşıp aklınıza akıl, vizyon, olgunluk katmaniz ve kendinizle barışık olmanız lazım. Okullarda bu ortamı sağlamak çok zor. Bir yolunu bulup okulun bu toksik tarafından kendinizi arindiracak gelişiminize katkı sağlayacak çevre oluşturmaniz lazım

Don Draper

Yeni Üye
"Kim olduğunu asla unutma çünkü diğer insanlar bunu unutmayacak. Kimliğini bir zırh gibi üzerinde taşı; böylelikle kimse bunu sana zarar vermek için kullanamasın"

- Tyrion Lannister

Eğer bunun gibi değiştiremeyeceğin bir şeyi kafaya takıyorsan, sorunun boy değil. "İdeal" bir boyun olsaydı bu sefer de başka bir yerini beğenmeyip kompleks haline getirecektin. Öz güven eksikliğin var. Senin boylarında herkesin "Herkül" diye çağırdığı bir tanıdığım vardı. İnsan ilişkileri hepimizinkinden daha iyiydi. İnsanlar "eksiklerinizi" kompleks haline getirmediğinizi görünce size pozitif ayrımcılık tanımaya başlar. Başta ağırlık kaldırmak olmak üzere, seni kendinin en iyi versiyonuna taşıman için gereken çabayı sarf etmeye davet ediyorum.

Boyunu kaç olursa olsun memnun edemeyeceksiniz. Ben 178-180 falanım bana da kısa deniyor ama yemek yemek çok önemli. Ben şuan 18 yaşındayım 17 de bi depresyona girip 1 günde yediğim yemeği 1 haftada falan yemeye başlayıp aşırı derecede kilo verdim. Yağ oranım %6.9 şuan ve uzamam tak diye kesildi hatta kısalmış gibi hissediyorum bol yemek yiyip (sağlıklı olması şartı ile) birde basketball oynayabilirsin barfiks de bi tık iş yapar diye düşünüyorum ama ne yaparsan yap iş genetikte bitiyor o yüzden kafaya takmamayı öğrenmelisin.
178-180 boylarında olduğunuz için kısa olduğunuzu söyleyen insanlar da var ise çevrenizi değiştirmelisiniz. Aklıma Amber Heard'in, Johnny Depp için "tarzı olmayan, yaşlı ve şişman bir adamsın" diyip buna inandırması geldi. Duygusal zayıflık içindeyken Hollywood yıldızı dahi olsanız, birileri kendinizi ortalama bir insandan daha yetersiz hissettirmek üzere manipüle edebilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6