Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Depresyonu ?

Apollon

Ay Yolcusu
Zaman geçtikçe normal olarak motivasyonumu kaybettim her zamanda motivasyon olmayacak zaten. Eski deptesif halim gelmeye başlamıştı YouTubeda şuna rastladım. Uzun süreçlerden sonrada normal herhalde diye düşünmeye başlamıştım.

Süreçte ise 37-45-19-10-2-0-0 oldu yani son 2 gündür süreci bozdum bunun bir etkisi oldu. Başarmaya yakın olduğumu hissetmeye başladım. Başarının ilk aşaması başarısız olmaktır ztn. Neyle ilgili olabilir yorumlarınızı bekliyorum.

Süreci pek takma bence. Çok kafaya takmak ile ilgili olabilir. Mesela ben bazenleri süreçte olduğumu unutuyorum. Bir de hayatını neverfap e bağlama, neverfap amacın değil, aracın olsun. Kendini geliştirmeye odaklandığında süreci unutacaksın zaten. Son olarak, her düştüğünde kendini kahretmek yerine hatalarından ders çıkar. Yeni sürecinde başarılar dilerim.

Apollon

Ay Yolcusu
Bende aynı şeyi yapıyorum bunun için zaman lazım diğer şeylere odaklanıyorum kişisel gelişim depresyonu hissediyorum kendimi çok sıkılıyorum sanırım.

Wise

Ancient Wise
Kafaya takmaktan oluyor. İyi bir şey aslında, ne kadar gelişsen de eksik kalan yerleri görüp oraları da kapatmaya çalışıyorsun. Kendini geliştirmeyen adam eksiklerini dahi fark etmiyor. Eksiklerini yavaş yavaş tamamladıkça azalıp yok oluyor merak etme.

Real Slim Shady

Mars Yolcusu
Kafaya takmaktan oluyor. İyi bir şey aslında, ne kadar gelişsen de eksik kalan yerleri görüp oraları da kapatmaya çalışıyorsun. Kendini geliştirmeyen adam eksiklerini dahi fark etmiyor. Eksiklerini yavaş yavaş tamamladıkça azalıp yok oluyor merak etme.
Katılıyorum. Gelişime aç olup da bunun farkında olmak güzel birşey.

Erogluzim

Mars Yolcusu
Arkadaşların da söylediği gibi fazla kafaya takmak fayda yerine zarar veriyor. Bu sebeple işleri oluruna bırakmanı tavsiye ediyorum.
Örnek verecek olursam SPOR cinsiyet fark etmeksizin herkesin hayalini kurduğu azın başardığı iş. Sebep başladıktan kısa süre sonra 5 senelik değişimi 1 ayda elde etme takıntısı. Hayat kısa değerini bil akışına bırak

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6