Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kişisel Sınırlar Nasıl Korunmalı?

foraynır123

Yeni Fapstronot
İnsanlara mesafe koymakta zorlanıyorum. Kendi çıkarlarımı düşünmem gereken yerlerde bencilce davranacağımı düşünüp gereksiz fedakarlıklara girebiliyorum. Kızmam ve bağırıp çağırmam gereken yerde tepkimi göstermekten korkuyorum. Ya bir şey olursa ya arkadaşlığım bozulursa ya tartışacağım kişiyle aramda oluşacak problem diğer insanlara da yansırsa ve toplu olarak dışlanırsam diye düşüncelere dalıp sınırlarımı koruyamıyorum. Haliyle insanlar da bu sınırları ihlal edip benliğime çok rahat saldırabiliyorlar. Hayatım boyunca dışlandım ve yalnız kaldım. Yalnız kalmak o kadar korkutmuyor eskisi gibi ama dışlanmakla ilgili ağır travmalarım var ve zorbalığa uğramaktan insanların beni eziklemesinden korkuyorum içten içe. Birisi bana istemediğim tavrı sergileyecek olsa zorbalık anlamında bir şey olacak korkusuyla sesini çıkaramayacak birisiyim. Kendimi savunmaktan korkuyorum. Zorbalıkları örneklendirecek olursam; el kol şakaları, küfürlü lakaplı şakalar, kalabalıkta ve özellikle kadınların önünde küçük düşürülme gibi şeyler. Kendisini savunmaktan korkan ve bahsettiğim durumlarda sınırlarını çizemeyen birisine tavsiyeniz nedir?

KingArthur

Mezun
Bu kitabı okumanı öneririm dostum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6