Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kitap Tavsiyeleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheBatman

Venüs Yolcusu
1.Üstün Erkeğin Yolu.
2. Stoacinin Günlüğü
3.Bitik Erkekler .
4. Erkekler hayvan mıdır ?
5. İrade Terbiyesi.
6.Erkekler için taocu sevisme sırları.
Şimdilik soyluyecegim bunlar ve kendiniz de bildiğiniz ve değer verdiğiniz hayatınıza anlam katan kitapları yorumlara yazabilirsiniz bu kitapları okuyunuz.

Apollon

Ay Yolcusu
Jordan Peterson Hayat için 12 Kural
Robert Kiyosaki Zengin Baba Yoksul Baba
Kitapların fiyatları biraz yüksek PDF dosyaları var isterseniz..

rum_kayzeri

Yeni Fapstronot
Aytmatov- Dişi Kurdun Rüyaları
Çok severek.okuduğum bir kitap.Kesinlikle tavsiye ederim.

G

gordon

Misafir
Otomatik Portakal (kesin okuyun ben çok beğendim)
Montaigne - Denemeler
Marcus Aurelius - Kendine Düşünceler
Robert Greene - İktidar
Celal Şengör - Dahi Diktatör
Stephen Hawking - Zamanın Kısa Tarihi

raiden

Satürn Yolcusu
Dr. David Burns - İyi hissetmek

Bu kitap, depresyon ve olumsuz düşüncelerin psikoloğa gitmeden nasıl çözüme kavusturulabilecegi ile ilgili faydalı bir kitap
Bu kitabın pek çok yerinde de belirtildiği üzere pek çok psikolojik problemin bir uzmanla, yani psikiyatr veya psikolıg ile çözülmesi gerekiyor. Bazı insanlar "bu kitabı edindim, psikologlara artık gerek yok" diye düşünüyorlar. Fakat her psikolojik sorun bu şekilde değil. Kitapta da zaten "eğer şöyle böyle durumlar varsa bir uzmandan yardım almalısınız" yazmakta. Ayrıca her insanın yapısı da aynı değil. Kitap herkeste işe yaramayabilir ki yaratmayabilir ki kitap da bunu söylüyor zaten.

Yanlış anlaşılmasın, bu kitap faydasızdır demiyorum. Ben de yıllar önce psikiyatr tavsiyesiyle başlamıştım. Kitaplığımda bulunuyor ve gerektikçe faydalanıyorum. Bir sürü saçma kişisel gelişim kitabı gibi değil. Bazı uzmanlar, okuma terapisi olarak kitabı hastalarına okutuyorlar. Bazı uzmanlar da daha hızlı sonuç olmak için okuma terapisini ilaç tedavisiyle birleştiriyor. Sadece şunu söylemek istiyorum: Bazı insanlar bu kitabın, doktorların varlığını gereksiz kıldığını sanıyor, "doktora gitmeye gerek yok, bu kitap bize yeter" diyorlar. Ama öyle değil.

Bence de mutlaka okunması gereken bir kitap, fakat psikiyatr seanslarını da bırakmamak gerek.

raiden

Satürn Yolcusu
Kesinlikle Oblomov'u öneririm.
Oblomov kesinlikle bir başyapıttır. Sadece Rus insanını değil, Türk insanını da çok iyi anlatan bir kitaptır. Çünkü her iki ülke de ne tam doğulu ne de tam batılı olabilmiş ve bunun sonucunda bir sürü iki arada bir derede insanlarla dolup taşmıştır.

Aslında Oblomov'u düz bir tembel olarak tanımlamak yanlıştır. Çünkü Oblomov, kendi miskin hayatından memnun değil. Yaşadığı hayattan o kadar da keyif almıyor. Bunu değiştirmek istiyor. Değiştirmek için planlar yapıyor ama bir türlü harekete geçemiyor. Sorunun ve çözümün ne olduğunu biliyor ama sadece bilmekle kalıyor.

Oblomov'un can dostu Ştolts ise onun tam tersidir. Dinamiktir, hayatın içindedir. Hayatı dolu doluya yaşar. İşine dört elle sarılır ama işi dışındaki yaşamı da son derece dolu ve tatmin edicidir. Birbirine bu kadar zıt iki karakterin arasındaki sevgi ve saygı da ayrıca dikkat çekici.

Oblomov'un bu forumdaki herkesin okuması gereken bir kitap olduğuna inanıyorum. Tam olarak bu forumun üyelerine hitap eden bir kitap. Çünkü Oblomov, bizim olduğumuz şeydir. Ştolts ise olmamız gereken şey. Bir yüzleşme ve uyanış için iyi bir kitap. Fırsat bulursam bu kitabı bir kez daha okumak isterim.

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Osman Pamukoğlu - Kara Tohum gayri nizami harp ile ilgili çok güzel bir kitap.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6