Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kızlı Ortamlarda Olan Çekingenlik Sorunu

dewfrap

Yeni Fapstronot
Bugün İsviçre Sırbistan maçını izlemek için Arnavut Gurubuna katıldım birsürü kız vardı üstümde Arnavut Şapkası ve kapşonu vardı bundan dolayı ilk girdiğimde ortama baya ilgi gördüm ama utangaç tavırlarımla silik bir görüntü çizdim gurupta çok kötüde değildim ama siliktim . Yurt dışında yaşıyorum ve Balkan gurupların etklinliklerine katılıyorum geçen bizim Türklerinkinede gittiğimde silik bir görüntü çizmiştim üstümde baskıdan mıdır bilemem ama bu sorunu daha fazla kızla konuşarak ve daha fazla etklinliklere katılarak aşabilir miyim ? Nofapte 10. Günü devirdim nofapte ilerledikçe bu sorun ortadan kalkar mı ?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Kendini zorlamadıkça, denemedikçe kalkmayacak. Nf ile sadece biraz özgüvenin, maskülenliğin yerine gelecek, gerisi sen de.

vahsideli

Ay Yolcusu
Neden silik olduğunu düşünüyorsun? Mükemmel olmaya çalışma ve kendini başkalarıyla kıyaslama. Kendin ol. bunlar klişe laflar ama gerçekten işe yarıyor

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Bugün İsviçre Sırbistan maçını izlemek için Arnavut Gurubuna katıldım birsürü kız vardı üstümde Arnavut Şapkası ve kapşonu vardı bundan dolayı ilk girdiğimde ortama baya ilgi gördüm ama utangaç tavırlarımla silik bir görüntü çizdim gurupta çok kötüde değildim ama siliktim . Yurt dışında yaşıyorum ve Balkan gurupların etklinliklerine katılıyorum geçen bizim Türklerinkinede gittiğimde silik bir görüntü çizmiştim üstümde baskıdan mıdır bilemem ama bu sorunu daha fazla kızla konuşarak ve daha fazla etklinliklere katılarak aşabilir miyim ? Nofapte 10. Günü devirdim nofapte ilerledikçe bu sorun ortadan kalkar mı ?
Kendin yapman gerekeni biliyorsun daha fazla kızlarla konuşarak daha fazla etkinliklere katıldığında böyle bir sorunun kalmıyacaktır.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Etkilemeye çalışma.
Mükemmel olmaya çalışma.
Mükemmellik sıkıcıdır, anın tadını çıkarmaya çalış, risk al. Gerekirse rezil ol daha sonra özgür olduğunu hissedeceksin. Rezil olmaktan korkma üstüne gittikçe bu düşüncelerin yok olacaktır.

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
İnsan geçmişi ile geleceğine yön veren bir canlıdır. Bir kere olsun o tip ortamlardan maskülen, iyi bir imaj bıraktığını düşünerek ayrılırsan, kendini iyi ifade ederek ayrılırsan bir sonraki girdiğin ortamlarda da bilinçaltından veya doğrudan düşünerek bu tecrübelerini hatırlayacaksın ve bu sana özgüven verecek. Hayatta her alanda bu böyledir. Mesela ben, bir önceki bacak antrenmanım başarısız ve istediğim gibi geçmeyen bir antrenmansa o günkü bacak antrenmanıma giderken ister istemez bunu hatırlayıp daha ürkek, özgüvensiz olarak antrenmana başlıyorum ama bu sefer antrenmanım bobma gibi geçince gelecek bacak günüme daha cesur bir şekilde giriyorum.

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu
Neden silik bir imaj sergilediğinizi düşünüyorsunuz önce bu konu hakkında düşünün bence, orada bulunan diğer insanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü bilmiyorsunuz sadece varsayıyorsunuz bu varsayımları da kendi şemalarınızla yapıyorsunuz. Bir de etkinlikte keyif almaya, orda olmaya odaklanmak yerine etrafa sergilediğiniz görüntüye odaklanmışsınız hocam. Kendinize başkalarının gözünden bakmaya çalışmışsınız. Kendinizle olmak ve anı yaşamak belki de size zor geldi. Benim size naçizane önerim şu;
Silik görüntü nedir, silik olup olmamaya karar verirken cetvelim ne/kim?
Silik olmak ya da olmamak benim için neden önemli, kızların benim hakkımda ne düşündüğü benim için neden önemli?
Kendi içinizde bunlara cevap vermenizi öneririm.
Kendinizde beğenmediğiniz eksik bulduğunuz şeyler var muhtemelen. Özgüven kazanabilmek için onu hak etmeniz gerekiyor, gelişiminize odaklanıp (dilinizi geliştirmek, kitap okumak vs.) sürece devam ederseniz kendinize güveniniz gelir bence. Odak noktanızı değiştirmenizi öneriririm.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6