Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Konfor Alanından Çıkamamak (Soru)

nevergiveupp

Ay Yolcusu
Selam dostlar,ben küçüklükten beri konfor alanımdan çıkarken hep çok zorlandım.Bunda annemin ve babamın fazla koruyucu rol üstlenip beni aksiyon almaya itmemesinin de etkisi var.Yani aksiyon almaktan hep korkar oldum.
Bir erkek konfor alanından nasıl çıkar,bu kardeşinize vereceğiniz tavsiyeler nelerdir?

Chumyuk

Fapichulo
Martı Jonathan Livingston'ı okumanı tavsiye ederim

Priv@te_reflection

Mars Yolcusu
Selam dostlar,ben küçüklükten beri konfor alanımdan çıkarken hep çok zorlandım.Bunda annemin ve babamın fazla koruyucu rol üstlenip beni aksiyon almaya itmemesinin de etkisi var.Yani aksiyon almaktan hep korkar oldum.
Bir erkek konfor alanından nasıl çıkar,bu kardeşinize vereceğiniz tavsiyeler nelerdir?
Bildiklerini unutarak

Targetlock

Deneyimli Üye
sonraki adımlar neler dost

Konfor alanından çıkması zor gibi.
Basit, rahat, güzel, ödüllü, alışıldık. Peki neden rahatsız hissediyorsun ?

Konfor alanı senden uzun vadede yumuşakça bir şeyler götürüyor ve yavaş haşlanan kurbağa gibi fark etmen zor.

Ne yapabilirsin ?
Konfor alanının mantığını özümse ve antikonfor alanı uygula.
Yavaş ve sürdürülebilir olsun. Konfor alanın gibi.
Küçük küçük ilerlesin. Ufak doz acıyı sindirebilirsin biliyoruz. O kadar acıyla kimseye bir şey olmaz.

Ayrıca Oblomov u da okumanı tavsiye ederim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6