Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Konuşurken Kendimi İfade Etmekte Zorlanıyorum

• Konuyu başlatan Mantıkçı Kişi
  • Başlangıç tarihi
M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Selamlar dostlar. Sorum şu şekilde olacak. Ben çoğunlukle özel konular (Felsefi,politik vs.) Konuştuğum zaman kendimi yeterince ifade edemiyorum dilim dönmüyor düşündüğümü de unutuyorum. Fakat yazarken hiç öyle değil. Nasıl halledebilirim bu mevzuyu ?

ganbol

Venüs Yolcusu
Selamlar dostlar. Sorum şu şekilde olacak. Ben çoğunlukle özel konular (Felsefi,politik vs.) Konuştuğum zaman kendimi yeterince ifade edemiyorum dilim dönmüyor düşündüğümü de unutuyorum. Fakat yazarken hiç öyle değil. Nasıl halledebilirim bu mevzuyu ?
Bence siyaset konularına girme iki ucu boklu değnek, ben çok iyi konuşurum ama bir yararını görmedim herkes birbirini şikayet ediyor. Birde anlatığın karşındaki nin anladığı kadar o yüzden konuşmaya kendini yormaya değmez.

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
ilk 1 ayın nasıldı 2.ayın ve 3.ayın kısa bilgi verir misin rica etsem
Benim gerçekten başlamamı sağlayan PBKY kitabı oldu. Mantığa güvenen bir insanım. Bundan dolayıdır ki mantıksal olarak bir şeyi kavradığımda kabullenmem kısa sürüyor. PBKY bana bunu yaptı. O yüzden o günden beri neredeyse hiç zorlanmadım. Yani evde tek kaldığım vakitler oldu ama gram istek gelmedi ama nadirde olsa şiddetli geliyordu. Ama şunu söyleyeyim eğer sürekli boş kalsam bende de 2 adım öteye gitmezdi. Bir şeyler ile vakit doldurmak çok önemli. Ben YKS ye hazırlandığımdan ders ve kitapla vakti doldurdum. Ara sıra da bilgisayardan oyun oynadım. 4.senelik mücadelenin ardından şimdi artık süreç çok önemli değil. Çünkü hayatımdan tamamen çıktığını düşünüyorum. Zaten öyle uyaranlara mağruz kalınca midem bulanıyor bir de baş ağrısı oluyor. Kısacası artık istekte gelmiyor.

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Bence siyaset konularına girme iki ucu boklu değnek, ben çok iyi konuşurum ama bir yararını görmedim herkes birbirini şikayet ediyor. Birde anlatığın karşındaki nin anladığı kadar o yüzden konuşmaya kendini yormaya değmez.
Örnek verdim sadece. Kelimelere çok takılmamanı tavsiye ederim.

ganbol

Venüs Yolcusu
Benim gerçekten başlamamı sağlayan PBKY kitabı oldu. Mantığa güvenen bir insanım. Bundan dolayıdır ki mantıksal olarak bir şeyi kavradığımda kabullenmem kısa sürüyor. PBKY bana bunu yaptı. O yüzden o günden beri neredeyse hiç zorlanmadım. Yani evde tek kaldığım vakitler oldu ama gram istek gelmedi ama nadirde olsa şiddetli geliyordu. Ama şunu söyleyeyim eğer sürekli boş kalsam bende de 2 adım öteye gitmezdi. Bir şeyler ile vakit doldurmak çok önemli. Ben YKS ye hazırlandığımdan ders ve kitapla vakti doldurdum. Ara sıra da bilgisayardan oyun oynadım. 4.senelik mücadelenin ardından şimdi artık süreç çok önemli değil. Çünkü hayatımdan tamamen çıktığını düşünüyorum. Zaten öyle uyaranlara mağruz kalınca midem bulanıyor bir de baş ağrısı oluyor. Kısacası artık istekte gelmiyor.
hayarında en çok neyi değiştirdi en belirgin olan ve seni mutlu eden değişiklik neydi.

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
hayarında en çok neyi değiştirdi en belirgin olan ve seni mutlu eden değişiklik neydi.
Valla ben öyle çok değişiklik görmedim. Ama değişen varmış. Ben sadece insanların konuşurken gözüne bakamıyordum şimdi bakıyorum o var. Tabi süreçten ne beklediğine bağlı olarak da değişiyor. Ben misal yapım gereği içime kapanık biriyim ve bununla gayet memnunum ama insanlar süreçle birlikte kişiliklerini değiştirmeye karar verince nofap bunda yardımcı oluyor.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Bu konuda diksiyon çalışmaları iş yapabilir. Kendine aynada yığınla şey anlatırsın ama birine karşı bunlar aklına gelmez. Heyecanlanır ne diyeceğini şaşırirsin.

Şunu belirtelim ki herkes fikirlerini dinleyecek kadar değerli değil. Anlamazlar veya beklediğin tepkiyi vermezler. Üzülürsün, sana çok mantıklı ve heyecanlı gelmişti oysa...

Yazarken tabun yok , sınırın yok, sadece beynin ve sen... İnsanı ilişkileri anlamlandırmak bana da zor gelmiştir. Neden bir kadın yüzü beynimi bu kadar etkiler? Belki de milyonlarca saygısızlık ve ahlaksızlık dolu bir salon neden beni heyecanlandırır? Onların çoğu da aptal değil mi? Bazıları aşağılık kişilerin teki. Karşılarında dururken heyecanlamayi hak etmiyorlar.

Kitap okuduğunu söylemişsin. Bu bana en büyük etki eden şeydi. Bunun üstüne kitapları sesli okumak ve sesli kitap dinlemekte is yapabilir. Diksiyon sadece güzel konusmak anlamına gelmez. Bu tip durumlar için de özgüven sağlar. O yüzden diyafram nefesi , tekerlemeler gibi alanlarda araştırmalar yapabilirsin.

Ve son olarak aşağılık insanlara... ;

"Viz gelir hakkımda düşündükleriniz çünkü benden daha aşağılıksiniz"
(Dostoyevski-Karamazov Kardeşler)

B

Brock

Misafir
bendede ayni sorun oluyor.sebebi gayet basit ; tam bilmiyoruz. yani bilgi bilince dönüşmemiş.çok okumakla bilinç olmuyor bilginle hareket etmezsek o bilgi bIze yük olur tipki bilgisayar ramindaki arka plan uygulamalari gibi.

ganbol

Venüs Yolcusu
Valla ben öyle çok değişiklik görmedim. Ama değişen varmış. Ben sadece insanların konuşurken gözüne bakamıyordum şimdi bakıyorum o var. Tabi süreçten ne beklediğine bağlı olarak da değişiyor. Ben misal yapım gereği içime kapanık biriyim ve bununla gayet memnunum ama insanlar süreçle birlikte kişiliklerini değiştirmeye karar verince nofap bunda yardımcı oluyor.
hmmm anladım dostum teşekkürler

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6