Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kötü Insan

SENSEY

Venüs Yolcusu
Dostlar, şu aralar kafam çok karışık. Kötülük neredeyse herkese nüfuz etmiş durumda, en yakınlarımda bile var. Kötü özelliklerini görünce soğumaya başlıyorum. Eskiden her insanın özünde iyi olduğunu, onları kötü yapanın çevresi ve diğer insanların algısı olduğunu zannederdim. Ama artık böyle bir düşüncenin işe yaramaz olduğunu düşünüyorum. Yani, bilemiyorum artık, kötü insan kime denir? Bir insanın kötü olduğunu nasıl anlarız?

Dostlar, şu aralar kafam çok karışık. Kötülük neredeyse herkese nüfuz etmiş durumda, en yakınlarımda bile var. Kötü özelliklerini görünce soğumaya başlıyorum. Eskiden her insanın özünde iyi olduğunu, onları kötü yapanın çevresi ve diğer insanların algısı olduğunu zannederdim. Ama artık böyle bir düşüncenin işe yaramaz olduğunu düşünüyorum. Yani, bilemiyorum artık, kötü insan kime denir? Bir insanın kötü olduğunu nasıl anlarız?
Gerçek anlamda iyi olan insan sayısı tahmin edemeyeceğin kadar az. Kendimizi bile zor anlıyoruz bazen kontrolü kaybedersek biz de kötüleşebiliyoruz. Bu yüzden güçlü kalmanın yolu kendi zamanını dolu tutmakla mümkün. Bazı insanlar kendi davranış tarzlarını her şeyden üstün görür ve kendi doğrularıyla yaşar. Karşısındakini kırdığını bilmez, sert ve kabadır. İstediği ünvana sahip olsun fark etmez. Bu yüzden kendi dünyanda mutluluk ve huzur sağlıyorsan ona bak. Gerisini hiç kafana dert etme dostum. Düşünce dünyanı dolu tutmaya, sevdiğin uğraşlara tutunmaya ve kendini geliştirmeye devam et bu dünyada yapabileceğin en iyi şey bu olur.

izleyici1

Yoda
tahminimce iyi insan
verdiği sözü tutan , işleri kolaylaştıran
para zaman gücünü kaybetmesi pahasına doğru söyleyendir
toplumun çıkarını kendi çıkarının önünde tutandır
benliğini değil sadece allahı yüceltir

tahminimce türkiyede doğru ve dürüst olduğun zaman
maddi kayba işsizliğe baskıya uğrayabiliyorsun

birde bir insanın kötülüğünü görünce direk o insanı silmek yanlış bir uygulama
her insanı doğruları ve yanlışlarıyla kabul etmek gerekir
iyiliği kötülüğünden fazlaysa o insanla arkadaş ol beraber yol yürü

YaşamSanatı

Yeni Fapstronot
Ne gibi kötü özellik bencil ve çıkarcı mı? O kişi kendini düşünmezse kim onu düşünür?

İnsanları kendi menfaati için kullanan mı? Enayi olup kendini başkalarına yok yere kullandırtmayacaksın.

SENSEY

Venüs Yolcusu
Ne gibi kötü özellik bencil ve çıkarcı mı? O kişi kendini düşünmezse kim onu düşünür?

İnsanları kendi menfaati için kullanan mı? Enayi olup kendini başkalarına yok yere kullandırtmayacaksın.
Öncelikle birinin beni kullandığını söylemedim ve bencil yada çıkarcı olmakda bence çok iyi özellikler değil eğer bunları sizin gibi bu şekilde alagılasaydım yada algılayabilseydim bu konuyu açmazdım

YaşamSanatı

Yeni Fapstronot
Öncelikle birinin beni kullandığını söylemedim ve bencil yada çıkarcı olmakda bence çok iyi özellikler değil eğer bunları sizin gibi bu şekilde alagılasaydım yada algılayabilseydim bu konuyu açmazdım
Gerektiğinde kendini düşünüp çıkarcı olursun yoksa ordan oraya atılıp kullanılan bir çöpten farksız olursun.

Öncelikle birinin beni kullandığını söylemedim
Ki bende sana birinin seni kullandığını söylemedim?

Çevremde kötü insan var diyerek insanları kötü olarak tanımlayabiliyorsun bir de bize gelip bir insanı kötü yapan özelliğinin ne olduğunu bize soruyorsun bu akla yatıyor mu?

SENSEY

Venüs Yolcusu
Çevremde kötü insan var diyerek insanları kötü olarak tanımlayabiliyorsun bir de bize gelip bir insanı kötü yapan özelliğinin ne olduğunu bize soruyorsun bu akla yatıyor mu?
Yukarıda bu konu ile ilgili kafamın karışık olduğunu zaten belirtmiştim ve konu sana saçma geldiyse cevap yazmak zorunda değildin kimseyi zorlamıyorum yazsın diye
Bu cümlede bana çok masum gelmedi açıkçası ama biraz sert bir tutum takındığınız içinde yanlış anlamış olabilirim

YaşamSanatı

Yeni Fapstronot
Yukarıda bu konu ile ilgili kafamın karışık olduğunu zaten belirtmiştim ve konu sana saçma geldiyse cevap yazmak zorunda değildin kimseyi zorlamıyorum yazsın diye

Bu cümlede bana çok masum gelmedi açıkçası ama biraz sert bir tutum takındığınız içinde yanlış anlamış olabilirim
Bende sana yardımcı olmak için bu kötü özellikleri sana kötü gelen özellikleri bir yere yaz diyorum başkalarının ve ya çoğunluğu fikri senin fikrinden önemli olmasın. Kötü insan nedir sana neden kötü gelir çevreye kötülükleri nedir başlı başına kötü nedir bunları kendi kafanda belirlemen lazım yoksa başkalarının dediğiyle işi daha karman çorman yapar istediğini elde edemezsin önemli olan senin kendi kafanın içinde bu sorduğum soruları oturtman

Sametak256

Merkür Yolcusu
İnsan denen varlık zaaflarla dolu ve hangi şartlarda nasıl tepkiler verebileceğini bazen öngöremezsin ve beklentilerine uymayan davranışlar sergileyebilir ve şaşırabilirsin.
Bu aslında gayet normal birşey,sadece birçok şey gibi bunlarla yaşamayı öğrenmen lazım.

1)Birçok insanda dışardan baktığında gördüğün şeyler onlarla alakalı buz dağının görünen kısmıdır.
2)İnsanları,çıkar ilişkisi olmayan kişilere karşı nasıl davrandıklarında daha iyi tanırsın.
Bu konuda yazılacak çok şey vardırda,ben uzatmak istemiyorum şimdilik bu kadar yeter.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6