Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Krize Girme Ve Beslenmenin Bağlantısı

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Son birkaç gündür akşam yemeklerinde et/makarna/pilav/ekmek değil salata/et/acı sos tarzı kombinasyonlar yapıyorum, bunu da akşam 5-5.30 gibi yapıyorum o saatten sonra uyuyana kadar çay,kahve,su dışında mideme bişey sokmuyorum.

%70 tok ve beslenmişken, %30 bir açlık hissiniz oluyor tatlıca. Nefsinizin yemek yemeyi istediği anlar bunlar. Nedense bu anlarda hiç kriz gelmiyor. Halbuki makarna/tavuk gibi sağlam bir öğün yaptıktan sonra nefis "sırada mastürbasyon var" diyerek daha da zorluyor, ve makarnanın verdiği enerjiden de bu olabilir diye düşünüyorum

Akşam yemeklerini böyle yaptığımdan beri krizim yok günlerim güzel geçiyor, nefs mastürbasyona değil tam doymaya odaklanmış durumda, en azından yemek yemeye direnmek mastürbasyona direnmekten kolay :)

Böyle bir tecrübe yaşayan? Tartışalım

Linchx

Ay Yolcusu
Ben ne yesem kriz geliyor zaten. Sağlıklı beslenmek en iyisi

defiantwarrior

Mars Yolcusu
Son birkaç gündür akşam yemeklerinde et/makarna/pilav/ekmek değil salata/et/acı sos tarzı kombinasyonlar yapıyorum, bunu da akşam 5-5.30 gibi yapıyorum o saatten sonra uyuyana kadar çay,kahve,su dışında mideme bişey sokmuyorum.

%70 tok ve beslenmişken, %30 bir açlık hissiniz oluyor tatlıca. Nefsinizin yemek yemeyi istediği anlar bunlar. Nedense bu anlarda hiç kriz gelmiyor. Halbuki makarna/tavuk gibi sağlam bir öğün yaptıktan sonra nefis "sırada mastürbasyon var" diyerek daha da zorluyor, ve makarnanın verdiği enerjiden de bu olabilir diye düşünüyorum

Akşam yemeklerini böyle yaptığımdan beri krizim yok günlerim güzel geçiyor, nefs mastürbasyona değil tam doymaya odaklanmış durumda, en azından yemek yemeye direnmek mastürbasyona direnmekten kolay :)

Böyle bir tecrübe yaşayan? Tartışalım
Basit karbonhidratlar kişide bir tetikleyici etkisi yapıyor. Tecrübeniz bende de aynı şekilde. Uzun zamandır aralıklı açlıklar yapıyorum. Size getirisi çok olacak bir uygulama yapıyorsunuz. Son araştırmalarda ışığın fazla olduğu zaman dilimlerinde yemenin zararları ortaya konuyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6