Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Krizleri Az Hasarlı Atlatmak Için Taktik

Linchx

Ay Yolcusu
Selam dostlar.

Sizlere herhangi bir kriz anında irademizi kullanmaya çalıştığımızda bazen yenik düşüp relapse olabiliyoruz. Biliyorum ben de çok yaşadım. Artık farklı bir yöntem deneyim dedim. Size vereceğim taktik birçok kriz anını atlatmanıza yardımcı olabilir.

Yöntem şu:

Öncelikle diyelim ki internette gezinirken cinsel bir içerik gördünüz ve istek oluştu. Bozdu bozacaksınız. O an iradenizi kullanıp yapmamaya çalışmak yerine çok az hasar veren bir kolay haz seçip onu istek gidene kadar yapıyorsunuz. İstek geçtiği an diğer işlerinize devam edebilirsiniz.

Benim tavsiyem bi meyve alın ve bir bölüm dizi izleyin kısa bölümlü.

Not: Tabii bu taktik her zaman uygulanacak bir şey değil o yüzden kriz olma olasılığınızı düşürmeye çalışın.

Not 2: Krizle gidermenin en iyi yolu cinsel ilişkiye girmektir. Beyniniz dopamine aç olduğu zamanlarda özellikle sürecin ilk aylarında krizle tek başınıza mücadele etmeniz zordur. O yüzden unutturacak şeyler yapmalısınız. Kimimiz geç saatlere kadar çalışıyor, bu dostlarımızın eve geldiklerinde iradeleri neredeyse sıfırdır. Verdiğim taktik bu gibi anlarda etkili oluyor. Eğer iradeniz var ise tabii ki de kriz olmasını sağlayan etmenleri bulup onları çözmek en iyisi.

Son düzenleme:

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Çok mantıklı geldi fakat evde yalnızsanız pek tavsiye etmiyorum. Böyle bir durumda en mantıklısı samimi bir komşuya veya dışarı çıkmak.

JustDoİt

Ay Yolcusu
Benim relapseler genelde umutsuzluktan oluyor dostlar. Kötü veya küçük düşürücü bir olay yaşıyorum ve bu lanet şeye başvuruyorum. Bundan nasıl kaçarım hiçbir fikrim yok çünkü böyle olaylar yaşadığımda nefes bile almak istemiyorum

augustus_rev

Ay Yolcusu
Selam dostlar.

Sizlere herhangi bir kriz anında irademizi kullanmaya çalıştığımızda bazen yenik düşüp relapse olabiliyoruz. Biliyorum ben de çok yaşadım. Artık farklı bir yöntem deneyim dedim. Size vereceğim taktik birçok kriz anını atlatmanıza yardımcı olabilir.

Yöntem şu:

Öncelikle diyelim ki internette gezinirken cinsel bir içerik gördünüz ve istek oluştu. Bozdu bozacaksınız. O an iradenizi kullanıp yapmamaya çalışmak yerine çok az hasar veren bir kolay haz seçip onu istek gidene kadar yapıyorsunuz. İstek geçtiği an diğer işlerinize devam edebilirsiniz.

Not: Tabii bu taktik her zaman uygulanacak bir şey değil o yüzden kriz olma olasılığınızı düşürmeye çalışın.
krizin sebebine bağlı olarak başa çıkma yöntemi geliştirmek daha sağlıklı aslında

Linchx

Ay Yolcusu
Benim relapseler genelde umutsuzluktan oluyor dostlar. Kötü veya küçük düşürücü bir olay yaşıyorum ve bu lanet şeye başvuruyorum.
Evet çoğunlukla bu hisse kapıldığımda relapse oluyordum ben de. Umutsuzluk kapladığında seni belirsizliği kabul et ve elimden geleni yapacağım de. Kötü bir his yaşandığında beynin bunu yok etmek istiyor. Daha önce bunu hep pmoyla yok ettiğin için beynin buna alışık. Yapman gereken şu: benim taktiği uygula ve sonrasında sana keyif veren bir aktivite bul. Bu aktivite kolay haz değil gitar çalmak, resim çizmek, basketbol oynamak gibi olmalı

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Selam dostlar.

Yöntem şu:

Krize karşı en iyi yöntem kriz ihtimalini ortadan kaldırmaktır. Riske girmeyeceksin ve reelde oluşumuna sürükleme ihtimali bile bulunan o seyi terk etmek gerekir.

mustafa78

Mars Yolcusu
Benim relapseler genelde umutsuzluktan oluyor dostlar. Kötü veya küçük düşürücü bir olay yaşıyorum ve bu lanet şeye başvuruyorum. Bundan nasıl kaçarım hiçbir fikrim yok çünkü böyle olaylar yaşadığımda nefes bile almak istemiyorum
anksiyete var mı sende? varsa ondan olabilir bende de seninki gibi oluyor maalesef .

King Elessar

Mars Yolcusu
Kriz geldiği anda yaptığım ve kendimce en mantıklı gördüğüm şeyler: Gündüz vaktiyse direk dışarı çıkmak, spor yapmak; geceyse evde gezinmek, balkona çıkıp hava almak.

Start

Mars Yolcusu
Kötü bir taktik. Sizi o an olmasada 2 saat ve ya 2 gün sonra relapse0e sürükler. Beyniniz artık o geçici hazzıda kabul edemez, sadece pmo düşünür.

mustafa78

Mars Yolcusu
Sanırım evet. İnsanların gözünde küçük düşmek istemiyorum çünkü şu zamana kadar yeterince düştüm, artık en ufak olayda kafamı deve kuşu gibi yere gömüyorum
küçükken sürekli eleştirilen çocuklar da bu hale geliyor ben öyle büyütüldüm kendi başıma iş göremiyorum 50 küsur gün nofapa devam etmiştim iç huzur baya gelmişti terlemem azalmıştı terleme artıyor anksiyete daha da artıyor bu da masta itiyor insanı maalesef süreçte misin şuanda?

JustDoİt

Ay Yolcusu
küçükken sürekli eleştirilen çocuklar da bu hale geliyor ben öyle büyütüldüm kendi başıma iş göremiyorum 50 küsur gün nofapa devam etmiştim iç huzur baya gelmişti terlemem azalmıştı terleme artıyor anksiyete daha da artıyor bu da masta itiyor insanı maalesef süreçte misin şuanda?
Maalesef değilim max gördüğüm süreç 1 hafta, ağır bağımlıyım. 1 kere yapmaya başladığımda 7 8 demeden duramıyorum

mustafa78

Mars Yolcusu
Maalesef değilim max gördüğüm süreç 1 hafta, ağır bağımlıyım. 1 kere yapmaya başladığımda 7 8 demeden duramıyorum
yaşın genç herhalde ben 27 yaşındayım sürece başlayacağım artık titreme terleme iç huzursuzluk çok oluyor.7 8 kere cidden çok geldi bana bu kadar fazlaysa normalinden zevk almıyorsundur herhalde başka videolar seyrediyor musun?

JustDoİt

Ay Yolcusu
Yaşım 15, önceden daha bağımlı olduğum bir dönem vardı o dönem en iğrenç şeylere kadar izledim burda bahsetmek istemiyorum (yemek içerikleri gibi). Sonra biraz tempoyu indirebildim ve o şeyler iğrenç gelmeye başladı. Şimdi tekrar eskiye döndüm ama o tür içerikler artık iğrenç geldiği için izlemiyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6