Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Krizlerin Şiddet Gücünü Nasıl Kırabilirim ?

Oknç

Ay Yolcusu
Arkadaşlar merhaba uzun bir süre yoktum lakin pes etmedim devam ediyorum ama hala uzun süreçleri yakalayamadım. Gün içinde çalışıyorum ve aktifim. Lakin en büyük problemim krizlerin şiddet gücünü kırmakta zorlanıyorum. Özellikle çok şiddetli ve beyin kontrolünü çok zorlayan şiddetli krizlerin gücünü zayıflatmak için farklı ve faydalı tavsiyeleri olan var mı?

Oknç

Ay Yolcusu
Krizlerin gücünü hissetmemenin yolu krizlere yakalanmamaktır.Tetijleyici her şeyden kacin ihtimal de olsa oraya girme
Evet doğru zaten tetikleyicilerle pek karşılaşmıyorum inşaatta çalışmaya başladım bu her ne kadar istediğim iş olmasa da hem tetikleyicilerle karşılaşmamı engelliyor hem de gün içinde fiziksel ve zihinsel meşguliyet sağlıyor. Asıl mesele zihnin bu pis işlerle ilgili hayal kurmasını ve daha önce hafızda birikenleri temizleyebilmek. Teşekkür ederim.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Kriz yaşaya yaşaya zamanla alışırsın bi cacık yapamaz. Bunun için de sürecin ilk aylarında şiddetli krizleri doğru yönetmen lazım. Sihirli bir değnek yok. Tetikleyicilere bulaşmazsan gelen her kriz senin için iyileşme belirtisidir.

kafkaslı23

Ay Yolcusu
Sana tavsiyem her gün en az bir içerik tüket farkındalığın azalmasın kriz yazısıyla basliyabilirsin sosyal medya kullanıyorsan ilk aylar kullanma sürecimiz daim olsun

Priv@te_reflection

Mars Yolcusu
Evet doğru zaten tetikleyicilerle pek karşılaşmıyorum inşaatta çalışmaya başladım bu her ne kadar istediğim iş olmasa da hem tetikleyicilerle karşılaşmamı engelliyor hem de gün içinde fiziksel ve zihinsel meşguliyet sağlıyor. Asıl mesele zihnin bu pis işlerle ilgili hayal kurmasını ve daha önce hafızda birikenleri temizleyebilmek. Teşekkür ederim.
Eğer ki bariz tetikleyicilerden kaçinmana rağmen geliyorsa bu konuya hakim olamamaktan kaynaklı değil.Psikolojik yan etkenler .Stres gibi açığa vurularak duygulardandir.Bazen görünümündeki bir kıvılcım olayların alevlenmesine neden oluyor ateşin yanında kibrit olma .Alevin yanındaki duman olma.Hangi olaydan sonra yaşıyorsan not al bunu yorumsuzca gözlemle çok tekrar eden ve aynı sebeplerle olan bir şeyse o etkeni ortadan kaldır aynı şeylerden oluyorsa sorun odur sadece onu düzelt ayrı olan okuma yapmana gerek kalmaz sürekli

Ciks

Mezun
İnsan maruz kaldığı tetikleyicilerden dolayı krize kapılabilir ama bunu tetikleyen diğer bir etken de bu isteğin içten gelmesi... Yani bu fiziksel bir ihtiyacın ürünü... Pmo bağımlılığını bırakamamamızın en büyük nedenlerinden biri de bu sanırım... Yani örneğin hiç alkol sigara tüketmemiş bir insan fiziksel olarak böyle bir ihtiyaç hissetmez. Ama cinsellik öyle değil. Yemek, su içmek gibi bir ihtiyaç ve karşılanmadığında da krizlere neden olur. Bir erkek hiç kız yüzü görmese, hayal kurmasa vs. bile bi noktadan sonra fiziksel ihtiyaçtan dolayı kriz illaki gelecektir.

Whiplash

Satürn Yolcusu
Kriz gelmesi için illa tetikleyici olmasına gerek yok.
Kesinlikle, geçenlerde nasıl olsa bu saatten sonra bir şey olmaz diyerek 500 Gr'a yakın çilek tüketme gafletinde bulundum ve relapse ile sonuçlandı. Yiyip içtiklerimiz ve özellikle aşırılıklardan kaçınmamız süreçte en önemli etkenlerden biri. Bazı zamanlar tetikleyicilerden daha tehlikeli hatta.

Ciks

Mezun
Kesinlikle, geçenlerde nasıl olsa bu saatten sonra bir şey olmaz diyerek 500 Gr'a yakın çilek tüketme gafletinde bulundum ve relapse ile sonuçlandı. Yiyip içtiklerimiz ve özellikle aşırılıklardan kaçınmamız süreçte en önemli etkenlerden biri. Bazı zamanlar tetikleyicilerden daha tehlikeli hatta.
Aslında tanım olarak tetikleyici dediğimiz şey sadece karşı cinsle ilgili uyaranlar değil. Adı üstünde pmo isteğini tetikleyen uyaranlardır. Şeker de bir tetikleyicidir ve krize neden olabilir. Benim demek istediğim, hiç bir uyaran almadan da insan krize girebilir. Çünkü cinsellik fiziksel bir ihtiyaç olduğu için bu ihtiyacın birikmesi krizi ortaya çıkarabilir.

Whiplash

Satürn Yolcusu
Aslında tanım olarak tetikleyici dediğimiz şey sadece karşı cinsle ilgili uyaranlar değil. Adı üstünde pmo isteğini tetikleyen uyaranlardır. Şeker de bir tetikleyicidir ve krize neden olabilir. Benim demek istediğim, hiç bir uyaran almadan da insan krize girebilir. Çünkü cinsellik fiziksel bir ihtiyaç olduğu için bu ihtiyacın birikmesi krizi ortaya çıkarabilir.
Dostum, o senin veya benim veya bir başkasının tetikleyiciyi zihninde nasıl tanımladığıyla ilgili bir şey aslında. Genellikle relapse'e götüren şey, çıplaklık olduğundan tetikleyici deyince aklımıza gelen ilk şey bu oluyor doğal olarak. Bence de insan hiçbir uyarı almadan da krize girebilir ama bana göre son yazdığın cümle demek istediğin şeyin başka olduğunu bilsem de biraz gerçekdışı. Çünkü; PMO fiziksel bir ihtiyaç olmadığı gibi cinsellikte değil. Bunun yanında hiç kriz'e girmeden 1000.güne gelen insanlar da var, hiçbir uyaran almadan krize girmekten kastın aslında beynin dopamin için yalvarması, PMO yapma ama bilgisayar oyunu oyna veya bütün gün sweet bonanza oyna sanal kumarhanelerde o zaman krize girme olasılığın maksimum %10 olur yani özetle neden-sonuç ilişkisi de var bu işin özünde bence. :)

Priv@te_reflection

Mars Yolcusu
İnsan maruz kaldığı tetikleyicilerden dolayı krize kapılabilir ama bunu tetikleyen diğer bir etken de bu isteğin içten gelmesi... Yani bu fiziksel bir ihtiyacın ürünü... Pmo bağımlılığını bırakamamamızın en büyük nedenlerinden biri de bu sanırım... Yani örneğin hiç alkol sigara tüketmemiş bir insan fiziksel olarak böyle bir ihtiyaç hissetmez. Ama cinsellik öyle değil. Yemek, su içmek gibi bir ihtiyaç ve karşılanmadığında da krizlere neden olur. Bir erkek hiç kız yüzü görmese, hayal kurmasa vs. bile bi noktadan sonra fiziksel ihtiyaçtan dolayı kriz illaki gelecektir.
Kriz değil cinsel istek diyoruz ona .

Priv@te_reflection

Mars Yolcusu
Soruna sebep aramak yerine hayatındaki dengesizlikler düzeltmek sorunu kökten çözecektir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6