Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kumar Bağımlılığından Kurtulamıyorum

UBERMAN

Ay Yolcusu
Dostlar bu bağımlılık benim her şeyimi elimden alacak. Lütfen bu konuda bana yardımcı olunuz.

KingArthur

Mezun

Ben 6-7 ay çevrim içi kumar oynadım.muhasebesini tuttum helal para harama dönüp geri geldi örneğin 50 k bastıysam 1 ayda gelire baktığımda 30 bin dönüşü var bu parayıda normal hayatta kullanamıyorsun bağımlı olduğundan geri yatırıyorsun eriye eriye gidiyr.
Kazandığım sandığın getiriyi uzun vadede incelediğinde kurbağayı soğuk suya atıp suyu yavaş yavaş ısıtmak gibi elinden alıyorlar.
Her zaman kasa kazanır

BloodRien

Yoda
Birisine beddua ederken çocukların kumarbaz olsun
denen bir söz var
seni bitiriyor
aileni bitiriyor
sülalenide bitiriyor

uzun vadede hep kasa kazanır bilincinde olman gerek
bir kaç ay önce bununla ilgili bir şey okumuştum

parkinson hastası bir adam dopamin arttıran bir ilaç kullanıyor
parkinsonda beyin yeterli dopamin üretemez o sebeple kullanmak zorunda

bu kişi karısı çok defa aldatıyor
ve kumarda yıllarda arkadaşlarından eşinden ailesinden borç alarak parayı bitiriyor evini dahi satıyor

bundan şu sonucu çıkartabiliriz dostum

yüksek dopamine sahip kişiler kendini eğlenceden ve zevkten alıkoyamıyor ve sürekli sıkılıyorlar

bu kişiler genelde ya yazarlar ya sanatcılar ressam çoğunlukla veyahut biliminsanları oluyor ve kumar bağımlıları

sende yüksek dopamin seviyleri olduğunu bilemeyiz ama bu bağımlılığı yenmen için psikiyatra gitmen gerek bence dopamin baskılayan bir ilaç kullanımı iyi olabilir
ve hemen yap geçmiş olsun

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Nasıl bir bağımlılık olduğunu bilmiyorum o yüzden objektif davranamam. Hayatımda sadece kazı kazan oynamış birisiyim, kazıdıkça kazıyasım geliyordu ve en başta önüne geçtim.

Kumar bağımlılığında klasik irade yöntemi işe yaramayabilir, sonuçta bu bağımlılıktan çok bir kişilik değişimine sebep oluyor. KBKY (Kumarı Bırakmanın Kolay Yolu) gibisinden sihirli bir kitap var mıdır bilmiyorum ama irade yöntemi çok işe yaramaz bence. Yeşilay fikri bana da mantıklı geldi.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Yeşilay online görüşmede sağlıyor. Söylemeyi unuttum gitmene bile gerek kalmadan Skype üzerinden görüşebilirsin.

UBERMAN

Ay Yolcusu
Dostlar, çok şükür bu illeti bıraktım. Bu konuyu açtığım zaman muhtemelen 1-2k kaybettiğim bir gündü yanlış hatırlamıyorsam. Konuyu açtıktan sonra size dönmeyi unutmuşum. Oynayan varsa basit bir matematikle şunu söyleyebilirim. Eğer kazanma şansınız %50 yse 2. oynayışınızda bu oran %25'e 3. de %6,25 e düşer yani her oynayışında kaybetmeye o kadar yaklaşırsınız. Hayatımdan çıkarmış bir şekilde yaşıyorum. Şu an daha çok kendimi geliştirmeye ve bilgeliğe ulaşmaya çalışıyorum. Bunun için çok okumalı ve insanlardan(özellikle kadınlardan) kendimi izole etmeliyim. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Dostlar, çok şükür bu illeti bıraktım. Bu konuyu açtığım zaman muhtemelen 1-2k kaybettiğim bir gündü yanlış hatırlamıyorsam. Konuyu açtıktan sonra size dönmeyi unutmuşum. Oynayan varsa basit bir matematikle şunu söyleyebilirim. Eğer kazanma şansınız %50 yse 2. oynayışınızda bu oran %25'e 3. de %6,25 e düşer yani her oynayışında kaybetmeye o kadar yaklaşırsınız. Hayatımdan çıkarmış bir şekilde yaşıyorum. Şu an daha çok kendimi geliştirmeye ve bilgeliğe ulaşmaya çalışıyorum. Bunun için çok okumalı ve insanlardan(özellikle kadınlardan) kendimi izole etmeliyim. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
Kurtulduğun için senin adına çok sevindim. Umarım bir daha bu illete bulaşmazsın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6