Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kurtulmanın Anahtarı: İçerik Tüket, Uygulamaya Çalış Ve Her Gün Mücadele Et...

DisiplinUstası

Ay Yolcusu

KURTULMANIN ANAHTARI: İçerik Tüket, Uygulamaya çalış ve her gün mücadele et...

Arkadaşlar PMO dan kurtulmanın bana göre kesin yolu her gün neverfap, kişisel gelişim içeriklerini aktif şekilde tüketmektir. Sen o gün istediğin kadar yorul eğer kafada bitiremediysen ve bu illetlerden hala haz aldığını düşünüyorsan illaki bu illeti bir yolunu bulup yapacaksın. Ancak sürekli olarak içerik tüketirsen PMO nun zararları bilinçaltına iyice yerleşecek ve bu illetin sana kattığı veya verdiği en ufak zevk ve avantaj olmadığını her daim hatırlayacaksın. Burada uygulama sahfasıda çok önemli arkadaşlar. Tamam kafada PMOyu bitirdin ancak yapman gerekenleri yapman ve günden güne iradenide geliştirmen gerekiyor. Bu şekilde günden güne her manada gelişeceksin. Nasıl mı? İlk gün erken kalkacaksın. Daha sonra erken kalktığında diyeceksinki lan benim erken kalkınca bir rutin uygulamam gerekiyor bir yerlerden duymuştum bunu. Rutin uygulamaya başlayacaksın. Odanı havalandır, limonlu su iç, hafif spor yap.... İlerleyen günlerde diyeceksinki lan bu instagram bana zarar veriyor ben hesabımı dondurayım. Sonra bakacaksın sosyal medyada boş zaman geçirmiyorsun. Daha sonra bakacaksın gün sonunda enerji birikmesi var lan diyeceksin bi spora başlamak lazım. Sonra ilk gün 1 saat zar zor ders çalışacaksın. Sonra kendi kendine çözümler bulacaksın. Mesela diyeceksinki aga derse başlamak zor evet bunu motivasyon olmadan disiplin usülü yapmak gerekiyor diyeceksin. Her gün kendini zorlayacaksın. Planlar yapacaksın. Evet ders çalışma süren artıyor. Planlara uymaya çalışıyorsun. Daha sonra sosyalleşmenin farkına varacaksın. Bunun için gerek okul olur gerek başka etkinlikler katılacaksın falan filan... Liste uzar da gider arkadaşlar. Ancak tüm bunları PMO illetinden uzaklaşırsan yapacak ve gerisini getireceksin. Her karşılaştığın soruna bir çözüm bulacaksın. Bu illetten kurtulmanın yoluda bu illeti kafada bitirmekten başka bir şey değildir arkadaşlar. Her gün zamanınızı dolduramazsınız. Her gün erken kalkamazsınız. Her gün erken ve yorgun uyuyamazsınız. İllaki fire vereceksiniz. İşte o an kendin beyninle yalnız kalacaksın. Orada işte savaş başlayacak. Savunmanı önceden hazırlamışsan o telefona elin dahi gitmeyecek. O bilgisayarı açamayacaksın.

ÖZEL TAKTİĞİM: Burada en önemli tavsiyem kendinize o savaş anında size düşünme fırsatı verecek fiziksel engeller koymanız. Örneğin ben odamın kilidini attım bir tarafa. Yatağımı ve bilgisayarı kapıya dönük bir şekilde çevirdim. Bu sayede PMO yapmam için zaten en başta bir efor sarfetmem gerekiyor. O kilidi bulacağımda uygun zamanı bulacağımda bilmem ne de. Sosyal medya zaten yok. Telefonla banyoya girmiyorum. PMO için o ilk fırsatı hiç bir zaman kendime vermiyorum. Bu da aklıma gelirse bile bana düşünme fırsatı ve mantıklı olan kararı vermemi sağlıyor. PMO içeriklerini her gün önüme ne gelirse tüketiyorum. Gerek neverfap kanalındaki videoları podcast olarak yolda yolakta dinlemek olsun gerek PKYB kitabını okumak olsun gerekse dini videolar izlemek olsun... Dini manada harama bakmamak çok önemli. Eğer harama bakmaya yani tetikleyicilere bakarak haz aldığını düşünmeye devam ederseniz istediğiniz kadar PKYB okuyun gün sonunda bir şekilde çekersiniz arkadaşlar... Ve her günü sadece o güne focuslanarak yaşamanız gerekiyor... Yarını düşünmeyin kafanızda kaba taslak bir plan elbette olsun ama sen bugün ne yaptıysan o kadar başarılı olacaksın hayatta. Bugün kaç saat ders yaptın, spor yaptın mı, erken kalktın mı, kitap okudun mu? Bu şekilde günden güne mükemmel seviyeye zaten otomatik olarak geleceksin. Bu konuda da bu günlerde denediğim taktik her gün yapılacaklar listesi oluşturmak yerine yaptığımız görevleri yazmak. Arkadaşlar günlük olarak her gün to do hazırlama bana mantıksız gelmeye başladı. İnsanın zaten günlük olarak ne yapacağı az çok kafasında bellidir. Sadece ihtiyacımız olan belki küçük hatırlatıcılar. Onuda not ediverin bir uygulamaya vs.(Notion Kullanıyorum ben) Burada önemli olan haftalık, aylık hatta 3 5 senelik roadMap(Yol haritası) lerinizdir. Bu roadMaplere uygun olarak her gün kendini zorlaman ve disiplinin geliştirmen gerekiyor. O mücadeleyi vermen gerekiyor abi. Ve bunların çoğunu alışkanlık haline çevirmen gerek. Spor, kitap okuma gibi şeyleri yaptığın gün ve saatler sabit olmalı ki onlar sende alışkanlık olup otomatikleşsin... Haftada 3 gün spora git mesela. Her gün ne yapacağın belli olsun. Bunu belli ettin mi zaten o gün geldiğinde kalkıp gideceksin. Gitmen gerektiğini to do olarak amele gibi yazman gitmeni sağlamayacak sana. Ders falan ise ne yapman gerektiğini haftalık roadMapinde veya aylık roadMapinde belirleyeceksin zaten. O doğrultuda her gün max seviyede ders çalışmaya kendini zorlayacaksın abi. YKS öğrencisimisin abi amele gibi her gün to do list çıkarma zaten yapılacak şey bellidir git ve harekete geç. Matematik çalışacaksan konuyu öğrenirsin videosunu izlersin öküz gibi test çözersin. Yazılımcı mısın abi yapılacak şey zaten bellidir... Dediğim gibi bu günlerde to do işini bıraktım. Ulaşmam gereken hedefler zaten belli. Bunlar için haftalık veya 10 günlük olur 15 günlük olur ilerlemem gereken yol belli. Geriye kalan şey ise her günü, günü gününe mücadele ederek max eforu vermek...

Bu illetten bana göre kurtulmanın ve başarıya ulaşmanın yolu budur arkadaşlar. Sizce neden neverfap adminlerin 1500 bilmem kaç güne gelebiliyorlar? Çünkü adamlar o kadar bu içeriklerle haşır neşirki artık bilinçaltlarına bu illeti yapmanın bir zehir içmekten farksız olduğunu yerleştirmişler. Ve her geçen gün hata yapa yapa hayatlarının diğer kısımlarına(Ders, İş, Spor, Kişisel Gelişim vs.) çeki düzen veriyorlar. Böylece bu illetten kurtulmuş ve özgürlüklerine kavuşmuş başarılı insanlar olarak devam ediyorlar....

Unutmayın anahtar içerik tüketerek bu yola başlamaktan geçiyor. Çıkın şu kısır döngüden, birçok treni kaçırdınız zaten artık o trene binme vakti... KALK ULAN AYAĞA KİMSE SENİ GELİP KALDIRMAYACAK !!!!!!!!!!!!!

HEDİYE: MOTİVASYON MÜZİĞİ

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Ben de senin gibi düşünüyorum. Hareket edip zorluğun içinden geçmek durumundayız.Tetikleyiciyi ortadan kaldır surecin gerisi geliyor bunu deneyimledim

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Ben 68 gün nofap ve 54 gün monk mode yaptım. Dikkatim korkunç arttı, hayattan zevk arttı ama kaygı ve bunu kafaya takma geçmemişti. Azalma da olmadı. Diyorum ki kaygı geçmiyorsa neden yapayım nofapı? Kaygı hayatı zehir etti bana.

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
To do konusunda katılmıyorum. Lakin, yazdıkların çok değerli. teşekkür ederim. To do`ya neden katılmıyorum söyleyeyim. Sen önceden gününü planlamazsan, bir aktiviteyi yaptıktan sonra hmm ulan başka ne yapsam ya diye düşünerek boşluğa düşeceksin. Ha saatlik To do lara bende karşıyım onlar illaki patlayacaktır. Ben mesela 1 günde 3 günlük programımı yazıyorum (bende notion kullanıyorum) akşam 21`e kadar vakit veriyorum kendime 21`e kadar görevleri bitirmeye çalışıyorum. Böyle to do denenebilir bence.

AslaPesEtmeZ

Ay Yolcusu
Bende bazen bu illetin nekadar zararlı olduğunu bilmeme rağmen sanki zararları yokmuş gibi normal birşeymiş gibi kendimi tekrar bataklığın içinde buluyorum

Muhammed bulur

Mars Yolcusu
Çevirmen Üye
Nasıl daha fazla ciddiyet kazanabilirim
Örneğin tuvalete girdin yada banyoya girdin! İlk olarak cinsellik aklına gelecektir o aklına geldiğinde bunu yapmamalıyım diyip hızlı şekilde banyonu yapıp çıkmalısın! Diğer işlerde bir işi sürekli yapmak için kendine hep telkinde bulunmalısın her zaman.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6